Który procesor wydajniejszy? (AM2/AM3)

Witam chcę po taniości kupić jakąś używkę i jest ich masa i nie wiem który z nich będzie lepszy. Płyta Asrock 960-GC-GS FX

 

 

Do wyboru mam:

 

AMD Phenom X3 HD8450 3x2,10 GHz

AMD Phenom X3 8650 3 x 2,2 GHz

AMD Athlon X2 7750 2x2.7 GHz Black Edition

AMD Athlon II X2 245 2x2.9 GHz (z tej serii do wyboru jest też 255, 240, 250 270)

 

Pogubiłem się już w tych oznaczeniach i dlatego proszę tu o pomoc. Nie wiem na co zwracać uwagę czy bardziej na taktowania, czy może rocznik - bo jakaś różnica między 2006 a 2009 musi być. Do 120 zł to wszystko co znalazłem i wydaje mi się że Phenom X3 z racji, że ma 3 rdzenie będzie najlepszy, ale znowu seria II Athlonów jest nowsza. Mam nadzieję że rozumiecie o co chodzi. Pozdrawiam.

witam jestem w posiadaniu Athlona II X2 280 3,6 Ghz kupilem go w tym roku ale o nie jest z tego, jego Codename to REGOR czyli 7 letnia architektura, polecam bardziej phenoma 1 lub 2 X3 albo athlona II X3 ponieważ można odblokować 4 rdzeń na tych procesorach(jeżeli twoja płyta główna to obsługuje)

Rozejrzyj się za jakimś Athlonem II x3 i spróbuj odblokować L3 i czwarty rdzeń.

z Atków II X3 polecam szczególnie Athlon II X3 445, ponieważ na 100% go odblokujesz i ma wysokie taktowanie, boxowe chłodzenie w pełni wystarcza po odblokowaniu

Ok dzięki. A gdyby tak nie myśleć o Athlonach II X3 i innych, tylko tych z których podałem, to na jakim najlepiej wyjdę? Kryzys jest… :slight_smile:

AMD Phenom X3 8650 3 x 2,2 GHz tylko nie wiem czy da się odblokować 4 rdzeń

Jaki masz budżet? Takiego Athlona używanego jak dobrze poszukasz to za mniej niż 150zł wyrwiesz.

Moge ci sprzedac athlona II x2 255 3.1 Ghz za stowe

 

Mam przeszukane całe allegro i tablicę i nie znalazłem. To za tanio jak za taki procek, nawet używany.

 

Igrek, napiszę na gadu.

Bo musisz polować na dobrą okazję, na jednym forum ktoś sprzedawał w ubiegłbym miesiącu za 150zł i to sprawdzony odblokowany egzemplarz. Na gwałt raczej nie znajdziesz, więc jeśli potrzebujesz procka na wczoraj to rób co uważasz :slight_smile: