Który procesor wydajniejszy? Phenom II X2 czy Athlon II X4

Chcę wymienić procesor w swoim PC, którego konfiguracja widnieje w moim podpisie. Planuję pograć w takie gry jak FIFA11, PES11 czy NFS, Dirt w rozdzielczości 1920x1080 na maks. detalach. Karta graficzna będzie zmieniona na GB HD5770 1 GB, jakby się ktoś pytał.

Wacham się między Phenom II X2 555 a Athlon II X4 640.

W grę wchodziłyby też Phenom’y II X4 955/945/925 z TDP 95W (gdyby były w sklepach, bo nie ma obecnie). Na procesor mogę wydać 300-400zł.

A oto lista procesorów obsługiwanym przez moje MoBo:

http://www.gigabyte.com/support-downloa … x?pid=2434

z tych dwoch ja bym postawil na Phenom II X2 555 (black edition)

300-400 zl?

Bierz Phenom II X4 955 Black Edition.W esc za 390 zł.

Phenom II X4 odpada, gdyż obecnie sprzedają go tylko z TDP 125W! Którego moja płytka nie obsłuży.

Czekam na więcej głosów :slight_smile:

Ja bym brał dwujajecznego Phenomka, z możliwością odblokowania rdzeni. Po zmianie mobo jeszcze możesz go trochę podkręcić :slight_smile: (lub kręcić na tej bez odblokowywania rdzenii :slight_smile: ).

http://nvision.pl/Ile-rdzeni-procesora- … ils-1.html

Ehm…Data z tego testu:

27.08.10

Co oznacza, że liczba tytułów obsługujących więcej niż 2 rdzenie, powinna być na dzień dzisiejszy większa, prawda? Phenom II X2 bez gwarancji odblokowania przynajmniej trzeciego rdzenia będzie raczej słabym wyborem.

Jednak dorwanie w tej cenie egzemplarza odblokowującego się jest realne…

Pewnie, że jest, dlatego albo polować na selekta, albo brać Athlona II X4. Kwestia, czy jego płyta w ogóle umożliwia odblokowanie dodatkowych rdzeni.

Chodzi o to, że na tej płycie rdzeni nie odblokuje, jedynie podkręcić.

A może szukać używek Phenom II X4 z TDP 95W?

Bo jakoś do tych Athlonów X4 przekonany nie jestem-konstrukcja leciwa no i brak L3.

Architektura architekturom - mnie najbardziej wkurza w nich brak L3 :frowning:

x4+L3 brzmi najlepiej :slight_smile:

Phenom II ma taką samą “konstrukcję”, tyle, że z L3 :wink:

Używkę z TDP 95W ciężko Ci będzie trafić, ale próbuj, najlepsze rozwiązanie. Bo jeśli nie to albo Phenom II X2, albo Athlon II X4. Pierwszy będzie wydajniejszy w aplikacjach wykorzystujących jeden lub dwa rdzenie, drugi powyżej tej liczby.

O i to jesz rzeczowa odpowiedź. Dzięki!