Który program oszukuje

Witam.

zauważyłem różnice pokazywanych temperatur w obydwu programach, więc tak: Po lewej stronie jak wszyscy wiedzą, znany, lubiany, popularny SpeedFan, po prawej mniej znany Asus Probe 2

2a6f77046ae1eb2fm.jpg

Dodam że gdy robie test w strasie temperatura w SpeedTest w ułamku sekundy podskoczy z 44*C do 55*C a a gdy wyłączę program testujący odrazu spada do 44*C, W Asus Probe, jest stopniowo po 15min jest dopiero 52*C i na tylu zostaje, ale gdy wyłączę program, to odrazu spada do 44*C, do tego gdy ten program testujący dłuugo pracuje obroty wentylatora się nie zwiększają, co o tym myślicie ? który program oszukuje ?

Każdy program oszukuje.

Nawet w biosie temperatury nie są dokładne

Te które podają programy, są orientacyjne, ale nieraz w ogóle nie mają niczego wspólnego z realną temperaturą

Gdybyś uczęszczał pilnie na lekcje fizyki, to dowiedziałbyś się, że każdy termometr pokazuje tak naprawdę SWOJĄ temperaturę, a nie badanego przedmiotu.

Siadaj ! Dwója ! :stuck_out_tongue:

U nas na lekcji fizyki to częściej latają długopisy i papierki, niestety nauczyciel nie potrafi też tłumaczyć więc z takich lekcji nie ma się czego nauczyć no chyba że lekcji rzucanie długopisem xD

Mam pytania co oznacza ten skrót MB w asus probe, Chipsetu czy HDD ? jak chipsetu to naprawdę nieźle się grzeje bo w grach czasami aż do 62*C dochodzi może ma ktoś na to jakiś dobre chłodzenie ?

MB jak sądzę, to “Motherboard”, czyli tzw. “płyta główna”.

Pentagram robi NP-40 CU do chłodzenia chipsetu.

MB oznacza płytę główną. Gdzieś na niej jest czujnik - poszukaj w instrukcji lub necie. Z reguły znajduje się obok chipsetu lub procka - często czujników jest więcej.

W moim odczuciu mniej oszukuje - w końcu producent płyty powinien umieć dorobić program do swojego złomu.

Popraw wentylacje swojej budy i ewentualnie dołóż wentyle - zwłąszcza wylotowe.:mrgreen:

Złączono Posta : 02.10.2007 (Wto) 21:53

…mniej oszukuje PC Probe…

a no tak można było się domyśleć :wink:

Złączono Posta : 02.10.2007 (Wto) 20:58

Ile za takie Cudo ?

alledrogo.pl nie działa?