Który Radek 5750 najlepszy?

Witam!

http://www.ceneo.pl/Karty_graficzne;017 … 191426.htm

Pytanie jak w temacie. Który Radek 5750 będzie najlepszy pod zestaw jak w podpisie? W jakim sklepie najlepiej kupić?

Z góry dziękuję za opinie na ten temat.

PS. Interesowałaby mnie możliwość rozłożenia płatności na raty. Najlepiej 12 z możliwością wpłacenia na początku pewnej sumy pieniędzy jak to jest możliwe np w Lukas Banku. IMHO najlepszym sklepem byłoby Agito.pl: http://www.agito.pl/s/5750

Dość ciekawie wygląda pasywny Gigabyte. Mimo braku wentylatora taktowania są na standardowym poziomie. Całkiem przyjemna karta. Usuń sygnaturę, bo zaraz każą Ci zmienić zasilacz.

Tracery z serii Highlander raczej cieszą się już lepszą opinią niż poprzednie. Główny problem teraz to sprawa czy 450W w tej konfiguracji wystarczy. Jakby spojrzeć na to od strony tylko porównania mojej obecnej karty graficznej i 5750 pod względem poboru prądu nie ma aż tak dużej różnicy. Nie mam też zamiaru obciążać karty do maxa ani jej podkręcać.

Na pewno wystarczy. Mam sporo mocniejszą konfigurację na zasilaczu 500W.

Czekam jeszcze na opinie innych użytkowników. Szkoda, że tylko jedna osoba jest w stanie się wypowiedzieć póki co.

tu masz okazje… 8)

Zasilacz sobie poradzi z taką konfiguracją na nowej karcie. A co do firmy Radeona to jeśli nie liczysz się z głośnością chłodzenia to bierz jakąkolwiek karte, przeglądnij sobie ten test http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj … /9074.html i wybierz odpowiednią dla siebie karte. Niekoniecznie bierz pasywne bo i tak trzeba do nich jakąś wentylację żeby jej nie przegrzać.

Jeżeli już jakieś chłodzenie, to najwyżej wolnoobrotowy wiatrak, który będzie niesłyszalny.

http://www.agito.pl/karty-graficzne/his … 61223.html

Jak Ci najbardziej pasuje agito, chłodzenie jak widzę to AC L2, to jest ciche.

Ten sklep ma siedzibę we Francji, przynajmniej jest tam zarejestrowany, przesyłki od ~40 zł

Co do posiadanego Tracera to przydało by się go zmienić np Fortron seria GHN ~150 zł, karta pobiera max 40W, ale jak będziesz miał jakiś fundusz na modernizacje to kup zasilacz, np ze sprzedaży obecnej karty.

http://www.esc.pl/information.php?info_id=3

Ten sklep ma tanie Vertex3D HD5750/5770

Właściwie to za takie pieniążki zdecydowanie bardziej polecałbym GTS 450 http://www.apollo.pl/store/show_detail/61639 Wersja od Gigabyte jest bardzo cicha. Tutaj teścik http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj … 11459.html

to miedzynarodowa firma, na wyspach tez ma sklep 8)

ale, fakt - po dolozeniu przesylki cena nie juz tak atrakcyjna :roll:

ps. kart z chlodzeniem pasywnym nie polecam, bo do nich trzeba miec:

a. dobra obudowe z odpowiednim obiegiem powietrza,

b. wentylatory zapewniajace w/w obieg,

c. odrobine pojecia i znajomosci rzeczy - predzej, czy pozniej trzeba bedzie wymienic paste lub zainstalowac jakis wentylator, ew. zmienic chlodzenie na inne…

d. karta pasywna pasuje bardziej do ‘maszynki’ maniaka ciszy juz odpowiednio wyciszonej - zwyklemu uzytkownikowi karta z chlodzeniem aktywnym nie wyrozni sie posrod innych halasow, chocby boxa na procu :wink:

Kwestie głośności odpuszczam właściwie. Drobny szum mi nie przeszkadza. W obudowie mam 2 wentylatory z tylu. Pozwolę też od razu zadać pytanko. Ile wyciągnąłbym za mojego Radka 1950 Pro produkcji Gigabyta i Tracera Highlandera 450W? Karta ma 2,5 roku, a zasilacz około 6 miechów.

Kolego w idle to jest drobny szum ale już pod obciążeniem poziom hałasu drastycznie wzrasta. Z serii 57xx miałem do czynienia z referencyjnym 5770 oraz wersją z przerobionym układem chłodzenia. Cichszy był referent. Albo powiedziałbym raczej - mniej głośny.

Nie wiem która najlepsza, ale sam niedawno kupiłem Radeona 5750 (ASUS Formula) i mogę go z czystym sumieniem polecić. Cichy i chłodny. W spoczynku nawet 22-23*C, tyle, że akurat jest zima (mam dosyć chłodno w pokoju), więc to też ma wpływ na temperature.

Póki karta nie będzie wydawała odgłosów jak ciągnik z 1poł. XXw. będzie się nadawać. Nie jestem aż takim fanem ciszy by przepłacać w celu zapewnienia sobie spokoju. Zresztą metal wszystko zagłuszy :slight_smile:

Na Twoim miejscu brałbym najtańszą możliwą. Sam miałem brać inny model, ale z niewiadomych przyczyn sklep ściągnął wszystkie podzespoły prócz karty i nie chcąc już czekać, dopłaciłem te ~30zł. Więc wybór należy do Ciebie, ja tylko polecam co mam okazję używać, bo naprawdę chłodzenie w Formule jest okej.