Który router wybrać?

Mam internet z firmy Nplay (lublin), z wyjsciem na RJ45. Chcę kupić router , który bedzie miał za zadanie rozssyłać internet na 2 laptopy (oba bezprzewodowo). Router czasem ma chodzić po 12 godzin dziennie bez przerwy, więc zależy mi żeby się nie przegrzewał i miał dobry zasięg na 85 m2 (router bedzie stał w samym środku mieszkania). Czy starczy mi router NETGEAR WGR614EE lub http://allegro.pl/item787477991_tp_link_tl_wr340g_wifi_wds_nowy_model_dsl_wys_24h.html. W TP-Linku pisze że zasieg na 500m, czy to prawda jeśli karty sieciowe mam tylko na b i g? Czemu ten TP-Link jest strasznie tani?

Będe wdzieczny za odpowiedź, ponieważ nie mam doświadczenia w budowie sieci komputerowych,

Wojtek :smiley:

500m ale chyba jak sobie dodasz mega mocną antenę…

ja bym tego co wymieniłeś nie brał, lepszym zakupem wydaje sie ten “router”:

http://allegro.pl/item771372609_tp_link … wys24.html

Czy te routery bedą działały jeśli, internet mam zabezpieczony na MAC? ( teraz firma ma MACA mojej karty, i na karcie mojego brata nie działa). Czy jak podam im MACA routera, to oba te routery beda dzielić internet? Moze pytania troche glupie, ale przeczytalem na innych forach, ze na niektorych routerach sie nie da tego zrobić :frowning:

tak posiadają klonowanie MAC adresów

Czy konfiguracja routera, i to klonowanie jest trudne?

wiesz to zalezy jak bardzo orientujesz sie w tematyce sieci komputerowych - ja uważam, że konfiguracja routera nie jest trudna, należy jedynie poznać kilka podstawowych pojęć, a później to i bardziej zaawansowana administracja na takim routerku nie jest trudna.

kolonowanie mac - albo przepisujesz mac w odpowiednią rubrykę, albo wciskasz przycisk klonuj mac - zależy od routera.

Dzieki, a NETGEAR WGR614EE byłby do tego dobry?