Który ruter jest lepszy?

Mieszacie urządzenia. Asus RT - AC53U to inny model, z brakiem gigabitowego WAN.

ASUS RT-AC53U pierwsze słyszę. ASUS RT-AC53 ma niewystarczająco portów lan, z tego co zauważyłem na tym i innych forach to RT-1200G+ jest naj bardziej rozsądnym wyborem dla mnie.

Dozbieraj do ok 450 zł i poluj na Asusa RT-ac68u zamiast wytaniać na elementarny w końcu sprzęt do netu :slight_smile:

Ja za aż tyle to nie chce kupować rutera. 300-350zł maximum.

To sprzedaj dom i kup jednopokojowe mieszkanie :)))))))

W dzisiejszych czasach bierz Archera. Ma Wi-Fi w standardzie “ac”, a nie zwykłym “n”. A takie Wi-Fi działa o wiele lepiej i nie wchodzi w konflikty z innymi urządzeniami typu słuchawki bluetooth czy mysz bezprzewodowa.

A tak w ogóle ja polecam ten. Sam mam i działa bardzo dobrze. https://www.komputronik.pl/product/445811/tp-link-archer-c2-v3.html

Masz duży dom? Ilu klientów wifi i lan?

Po co kupić raz, a dobrze? Lepiej 10 zmieniać tylko kto na tym oszczędzi? Nikt, a sklep i producent zaciera ręce na $$$$$

Nie ma sensu oszczędzać na routerze. Macie tanie routery z AC? To ściągnijcie sobie na telefon Wi-Fi Sweetspots, stancie 10 metrów od routera, za dwiema ścianami i porównajcie swoje wyniki z moim, w takich warunkach:

@anon24602523, forum jest skiepszczone i na moim telefonie nie da się odpowiedzieć na wiadomość na prv :slight_smile: Po za tym, nie rozumiem o co mnie pytasz, a obrazek na telefonie jest nieczytelny.

Możesz mi wytłumaczyć opcje obie na zrzucie do czego służą i co dają w prosty sposób i czy coś dadzą w LTE bo domyślnie akceleracja NAT w Asusach zawsze jest włączona? Ten Jumbo Frame nie?

Sorry, nie wiem o co Ci chodzi bo co ma LAN do LTE? :slight_smile: Jumbo frame to zwiększenie rozmiaru ramki - ustawiłbym na włączone. Przyspieszenie NAT - zapewne chodzi o sprzętową obsługę NAT - czyli warto włączyć.
btw. masz 4G-AC68U?

Yes :slight_smile:

Nie wiem czemu Asus dał te funkcję do zakładki LAN. Jakiś strasznie zamotany jesteś :stuck_out_tongue:

Dał je do LAN bo one dotyczą sieci LAN a nie WAN :slight_smile:

To już wiesz o co mi chodizło z tym jumbo frame i przyspieszeniem NAT?? :slight_smile:
Mówisz, żeby włączyć jedno i drugie?? :slight_smile:

Włączasz i patrzysz czy nic się nie wykłada. Jeśli wszystko jest ok - to zostawiasz włączone. Tyle, że LTE Ci to nie przyspieszy a tylko będziesz miał trochę wyższe transfery w sieci LAN :slight_smile:

OK. Dzięki :slight_smile: