Który ruter jest lepszy?

Witam niedługo będę się podłączał do światłowodu i moje pytanie brzmi który z tych ruterów jest najlepszy i jaki wybrać?

TP-Link Archer C50 V3 :

TP-Link TL-WR1043ND:

Oba są dobre do pokoju w akademiku. Jeśli masz w mieszkaniu więcej pomieszczeń, nie mówiąc już o domu; i więcej urządzeń - to oba się nie nadają :slight_smile:

To czy jest jakiś lepszy ruter do 250zł do domu?

Nie ma.

Do światłowodu żadnego nie podepniesz. Co daje Ci dostawca internetu? Jakie urządzenie, jaki kabel?

TP-LINK Archer C1200 za 207 zł

Liczba portów LAN 10/100/1000 = 4x

Hej,

Jeśli mógłbyś dorzucić do pełnych 300 PLN, to warty rozważenia może być ASUS RT-N18U - https://www.asus.com/pl/Networking/RTN18U/

Pozdrawiam,
Dimatheus

@Dimatheus ja bym jednak radził szukać nowszych (z Dual Band) ten chyba jest jeszcze z 2014 r.

Hej,

Może i tak, ale w budżecie - załóżmy w granicach 300 PLN - ciężko będzie znaleźć coś z dobrym zasięgiem i obsługą dwóch częstotliwości. Zresztą przy grubych ścianach i żelbetonie pasmo 5 GHz bardzo szybko się tłumi, niestety…

Pozdrawiam,
Dimatheus

Czy ten jest dobry http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7551512694

Hej,

Myślę, że ASUS RT-AC1200 też będzie dobrym rozwiązaniem. Brak mu co prawda kilku bardziej zaawansowanych funkcji (na przykład serwera VPN) oraz aż bije po oczach port USB w standardzie jedynie 2.0; poza tym to całkiem udana konstrukcja. Jeszcze jedno bardzo ważne - wyposażony jest on w porty Fast Ethernet, czyli działające na prędkościach 100/10Mbps. Co oznacza nie mniej i nie więcej jak to, że posiadając łącze szybsze niż 100Mbps nie wykorzystasz jego możliwości, a wcześniej pisałeś coś o światłowodzie, prawda?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Szybkość łącza to jest to co operator oferuje?

Jeżeli nie potrzebne są ci 4x Lan w routerze to ten router jest fajny aczkolwiek w 5Ghz maks 750Mb/s

Hej,

Dokładnie tak. Jaką maksymalną prędkość oferuje w Twoim przypadku operator? Do ilu Mbps? Podejrzewam, że skoro to światłowód, to prędkości mogą być znaczne.

Myślę, że to może być też całkiem dobry wybór - na pewno lepszy pod pewnymi względami niż ASUS RT-AC120. Musisz ustalić priorytety, co dla Ciebie w routerze będzie najważniejsze - zasięg, prędkość, ilość portów LAN czy funkcje dodatkowe.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Czy ten router jest warty uwagi? https://www.komputronik.pl/product/510152/tenda-ac10.html

Do pokoju w akademiku :slight_smile:

Hej,

Zupełnie nie znam firmy, ale patrząc po opiniach na necie można przyczepić się chyba tylko słabego wyglądu, jak to w taniej chińszczyźnie - działanie ponoć stabilne. Więcej do poczytania na blogu:

Pozdrawiam,
Dimatheus

Dostałem od operatora modem z ruterem Cisco epc3928 i zauważyłem że co jakiś czas wifi się rozłącza. I chyba się zdecyduje na ruter od Asusa rt-ac1200g+.

1 polubienie

Czemu nie chcesz tego RT-AC53U??

Hej,

Może to jakieś błędy w ustawieniach bądź niestabilne działanie. Jak dokupisz osobny router, to Cisco przestawiasz w tryb mostu i gotowe - wszystkim będzie zarządzał Asus.

Podłączam się do tego pytania - pisałem już dlaczego…

Pozdrawiam,
Dimatheus