Który smartfon dla mnie LG L9 czy Pentagram Monster

Witam.

Pomóżcie mi, proszę, podjąć decyzję, który z tych dwóch telefonów wybrać (zależy mi na Androidzie 4): LG L9 czy Pentagram Monster. Zastosowania w moim przypadku wg. kolejności ważności:

  1. to co każda komórka powinna, czyli bezproblemowe rozmowy i sms-y :slight_smile:

  2. dobry GPS/AGPS+mapy/nawigacja+bateria - telefon będzie wykorzystywany (w sezonie letnim dość intensywnie) do zwiedzania terenów dość mocno zielonych (czasem dwudniowo z noclegiem bez dostępu do prądu). Pentagram ma potężną baterię, która w zupełności mi by wystarczyła - wadą jest jej waga (!) w codziennym używaniu. L9 musiałaby być doposażona w dodatkowe urządzenie typu POWER BANK (ok. 200 zł) - rozwiązanie typu dobra nawigacja rowerowa GPS odpada - koszty mogą spokojnie PRZEWYŻSZYĆ koszt takiej komórki!

  3. bez b. wymagających gier, ma spokojnie obsługiwać aplikacje na Androidzie,

  4. mile widziany dobry (jak na smartfon oczywiście) aparat foto.

Pentagram będzie lepszy lg mimo podzespołów lubią się ciąc, mają beznadziejnie zoptymalizowaną nakładkę.

Chociaż lg ma 1 Gb ramu, a pentagram 768 MB to lg ma gorszy aparat i mniejszą gęstość pikseli, przez co obraz jest mniej wyrażny.

misiek345345 - dzięki, ale teraz mam już zamieszane… mam kolegę (frika smartfonowego), który przed chwilką doradzał mi kompletnie odwrotnie! no to teraz utknąłem. Może jeszcze jakieś argumenty? pliz - niech mnie ktoś przekona wyraźniej w jedną stronę! przecież obydwu smartfonów nie kupię :wink:

LG robi super telefony ale mają gdzieś aktualizacje systemu. Dwa tygodnie temu LG doprowadził mnie do szewskiej pasji i kupiłem Pentagrama. Jestem wniebowzięty. Wszak że plastikowy i chińszczyzna, ale działa sprawniej od LG. Nie byłem w stanie go zajechać w cztery dni a jestem dość intensywnym użytkownikiem. Grubości i wagi nie czuć, bo jest dobrze wyważony i sprofilowany. Nie chcę żebyś miał do mnie pretensje, ale olej LG i bierz Pentagrama. Ja nie żałuję.

A ja Lg l9 bardzo polecam.

To że się zacina to jest chyba wyssane z palca, bo mam już telefon ponad tydzień i jest jak najbardziej ok.

Co do aktualizacji to LG ogłosiło że Jelly Bean trafi na telefony w połowie tego roku.

A co do aparatu, hmm… widziałem lepsze, ale sprzęt i tak bardzo dobry jak na swoją cenę.

Oglądałem recenzję l9 i nic się nie zacina,sam go jutro biorę w abo :),myślę że będę bardzo zadowolony,na 1 nie markowym produkcie się przejechałem i już więcej żadnego nie wezmę takiego.

No akurat w L9 nie ma co liczyć na zacięcia.

Aparat jest średni, ale się kupuje telefon czy aparat ?

No i Mam L9 od jakiegoś czasu,naprawdę fajny telefon,mogę śmiało polecić :slight_smile:

I ja mam już kilka miesięcy. Nie mogę o nim złego słowa powiedzieć. Konstrukcja solidna, na basenach spadł mi wiele razy na płytki, i ani ryski, nic nie trzeszczy itp.

Co do kwestii technicznych to pomimo tego że już zawaliłem telefon aplikacjami i grami, to nie ma najmniejszych przycinek czy lagów :slight_smile: