Który sposób instalacji wybrać?

Hej! Chciałbym zainstalować sobie windows 8 release preview, ale nie jestem pewien jaki sposób instalacji wybrać. Mam kilka partycji, na c mam zainstalowany windows xp, a na e windows 7. Ale korzystam tylko z xp, bo 7 to beta i zainstalowałem ją tylko po to, żeby grać gry które nie działają na xp, a poza tym już nie można używać bety. Na początku chciałem zainstalować 8 przy włączonym xp z instalatora, ale wyskakiwał jakiś błąd. Pomyślałem że pobiorę plik iso (32bit). I chcę zamontować plik w daemon tools i zainstalować windows 8 będąc na xp, ale nie tracąc go. I czy będzie możliwość wyboru partycji na której chcę zainstalować 8? Bo miałem kiedyś taki asus-k50c-nie-bootuje-sie-jest-tylko-czarny-ekran-t490102.html problem z laptopem po instalacji CP (instalator sam zastąpił mi xp ósemką[nie instalowałem z iso, tylko przez instalator]). Jeśli będzie opcja wyboru, to ok, a jeśli nie to zrobię bootowalny pendrive. I teraz nie wiem gdzie zainstalować win8 - na dysku e (win7), czy na wirtualnym dysku. Na vhd traci się dużo z wydajności? Ja w sumie najchętniej bym nie cudował i zainstalował normalnie, na partycji e, ale jeśli będzie jakiś błąd… Pliki na tej partycji mnie nie obchodzą, mam tam tylko win7, ale ogólnie jak coś się stanie to chyba jest mniejsze ryzyko na vhd niż na partycji? A jeśli już bym instalował na e, to z xp (iso), czy z 7(instalatorem,co chyba odpada, bo nie chcę 2 raz pobierać pliku iso[bo instalka nie odczyta tego juz pobranego ;], czy iso)? Czy może w ogóle bootowalnym pendrive? I robić upgrate (siódemki), czy tą drugą opcję? Czym one się różnią? Chyba tym, że upgrate pozostawia ustawienia, a ja tego raczej nie chcę. A ta druga (i pierwsza z resztą też) robi coś plikom z innych partycji (chyba nie…)? A dla procesora Intel Core 2 Duo CPU E8200 2.66 GHz nadawałaby się wersja 64bit? Nie chce mi się rozpisywać pytań o instalację wersji 64bit, bo byłyby one chyba takie same jak te do 32bit. Wiem, że trochę zagmatwane to wszystko, ale przoszę o odpowiedzi :wink: Chyba miałem coś jeszcze napisać, ale to zapomniałem, więc jak coś, to dopiszę ;p Tekst pisany na szybko, wię jak są jakieś błędy to sorki :stuck_out_tongue:

Ja bym przeformatował partycję z Win7 i tak jest Ci nie potrzebny bo nie działa, potem zrobiłbym bootowalną płytkę lub pendrive z instalatorem Windowsa 8, zabootowałbym komputer z nośnika i przy instalacji wybrałbym partycję po win7. Nic nie powinno się stać ponieważ ja też u siebie w ten sposób instalowałem win8 obok XP i nic się nie stało. Potem będzie możliwość wyboru.Nie radzę instalować z instalatora pod XP bo tam nie można wybrać partycji instalator sam zastąpi Ci któryś z systemów ósemką.

A instalować 32, czy 64bit?

Jeśli masz 64-bitowy procesor to bierz 64-bity chyba że masz mniej niż 2 GB RAM wtedy lepiej wziąć 32-bit

@edit: Uważaj żebyś nie wybrał złej partycji bo w instalatorze litery mogą się nie zgadzać. Właściwą partycję rozpoznasz po rozmiarze i wolnym miejscu.

To zależy od tego, co masz w kompie. Podaj specyfikacje komputera.

Mam 2 GB ramu, a procesor podałem wcześniej. Na stronie intela pisze tak - zestaw instrukcji - 64bit. I to jest jedyne co tam znalazłem o “bitach” :wink:

Edit: karta graficzna to nvidia geforce gts 450, a innych rzeczy nie znam ;d Mogę jeszcze podać kartę sieciową :smiley:

Edit2: A płyta główna jest chyba asusa (chyba nawet na pewno ;d)

Edit3: Windows xp i 7 mam 32bit, ale to nie ma chyba nic do rzeczy.

Spokojnie zainstalujesz system 64bit, – choć nie ukrywam, że ramu by się jeszcze raz tyle przydało.

Śmiało instaluj 64 bity

Hmm… A czy na 64bit będzie jakaś zauważalna różnica w wydajności (bo chyba o to chodzi z tymi różnymi wersjami ;d)? Bo jeśli nie, to po co mam ściągać drugi raz jeszcze większą instalkę :-k (nie mam na to cierpliwości, bo zawsze jak mi się już trochę pobierze, to muszę wychodzić i potem od początku :evil: )

pewnie przy przeglądaniu stron czy codziennych czynnościach różnicy nie będzie ale przy większych zadaniach tak.

No to jednak się skuszę na 64bit :smiley: Dzięki wszystkim za pomoc!

TGak, jeśli masz ponad 3,25 GB RAM’u.

Zainstaluj 32 bity