Który system instaluje sie pierwszy?

Witam :mrgreen:

Mam pytanie: który system powinno się instalować jako pierwszy, aby po włączeniu mieć okno wyboru systemu?? Starszą wersję??

A jakie chcesz zainstalować?

Zależy jakie to są systemy. Podam rozwiązania dwóch najczęstszych przypadków:

  1. Windows 98 i Windows xp

Najpierw instalujemy starszego win98, potem dopiero xp - instalator xp wykryje starszą wersję systemu i doda ją do menu.

  1. Windows xp i Linux (współczesny, rozbudowany)

Najpierw instalujemy Windowsa, potem Linuxa.

Można ewentualnie wrzucić systemy w dowolnej kolejności, a potem zainstalować bootmanagera, ale jest to rozwiązanie trudniejsze.

najpierw instaluje sie starszy system,np.

najpierw 98 później Xp,

najpierw Xp a później Vista

taa… to jest nie zależne jeżeli instalujesz system z rodziny Windows, no ale zalecane jest instalować tak: Win95-> Win98 -> Win200 -> WinME -> WinXP -> WinVista wtedy MultiBoot jest stabilniejszy i wykrywa wszystkie systemy.

jeżeli instalujesz systemy z rodzin Windows i Linux to najpierw instalujsz Windows potem instalujesz Linux, żeby Grob widział system Windows, jeżlei zrobisz odwrotnie grob’a nie będzie, i nie będziesz miał dostępu do Linux

@felekdf14 to jest zależne.

a właśnie nie! kiedyś instalowałem najpierw XP a potem ME i jakoś dobrze działał. Ale dla stabilność tak jak napisałem zaleca się instalacje po koli czyli od najstarszego do najnowszego.

na tym samym dysku :?:

Tak na tym samym. tyko na innych partycjach :stuck_out_tongue: i pamiętam że XP miał NTFS a ME miał FAT32.

jeszcze tylko powiedz jak to zrobiłeś :?: :wink: