Który system jest lepszy windows xp czy vista

Może i teraz jest niepotrzebny, ale za parę miesięcy antywirus do Visty będzie koniecznie potrzebny. Hakerzy przecież nie spią :mrgreen:.

Ja używam Windows Firewall, UAC, Windows Defender oraz AOL Active Virus Shield - i od 2 miesięcy używania Visty (a raczej LH Server :-D) nie miałem ani jednego wirusa. Stąd uważam, że Vista jest systemem bezpieczniejszym niż Xp-ek (na Xp-ku miało się 10 wirusów, a jednego musiałem usuwać ręcznie :slight_smile: )

Tak więc podsumowując, można śmiało stwierdzić, iż windows Vista jest bez wątpienia lepszy od swojego poprzednika Windows Xp. Za vistą prócz wyglądu i przejrzystości przemawiają również sprawy bezpieczeństwa co jest moim zdaniem najważniejsze, stabilność i szybkość pracy. Niestety niektórzy nie mogą sie zdecydować na ten system, ze względu na posiadany sprzęt. Vista wymaga dość mocnego sprzętu jak na system operacyjny, no ale w końcu procesory wielordzeniowe i pamięć rzędu 1gb są dzisiaj standardem. Oczywiście również karty graficzne z 128-512 mb. Tak więc osoby posiadające zbliżone parametry spokojnie mogą się przesiąść na Vistę, bo na xp nie wykorzystają wpełni swojego sprzętu.

Tu akurat chyba się pomyliłeś

kolejny bezsensowny temat o wyższości seraka topionego i sera w plasterkach…