Który system jest lepszy windows xp czy vista

który system jest lepszy windows xp czy vista

vista, ale jak ma się słabego kompa to lepiej pozostać przy XP-ku

XP, jak na razie…

Jak masz mocny komputer to zdecydowanie vista.

Nie opyla się instalacja Visty. Pod koniec 2009 roku wychodzi Windows Vienna (następca Visty). Zostaje przy XP.

Potwierdzam słowa ne0. Vista jak masz mocnego kompa… :wink: Słaby komp = XP :slight_smile:

Radzę ci jak masz takiego komputera i takiego to raczej XP ,na Vistę nie ma narazie żadnych gier do instalowania i innych programów :roll: narazie nie wiem jakiego ale wolę XP-ka

zgadzam się z tym:)

z tego co ty piszesz to dobrze jesteś cofnięty w roku 2009 ma wyjść windows seven. ehhh

Wierzysz w to? Wg Microsoftu, 2 lata to w rzeczywistości 4 lata. Wystarczy spojrzeć na planowane wydania Visty… :roll:

Zgadzam się, ponieważ na dobrym komputerze Vista sprawdzi się o wiele lepiej, niż XP. WYstarczy poczytać inne tematy na forum.

Wiadomo…

A może jakieś uzasadnienie?

Ech, to poprzednia nazwa…

“Windows Seven (poprzednie nazwy: Microsoft Windows Vienna, Microsoft Windows Blackcomb)”

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Microsoft_Windows_Seven

Najlepiej jakby bok12 wypowiedział się jaki ma komputer… doradzić mu co ma wybrać… i zamknąć temat… bo zaraz będziecie się kłócić wszyscy :stuck_out_tongue:

a czy jak się ma kompa Intel Core Du 1.86GHz, RAM 1024MB i karta 7600GS 512MB to opyla się instalować Viste Ultimate bo mam zamiar kupić i czy będzie ładnie chodzić :slight_smile:

Tworzenie tego tematu było czystym nieporozumieniem no ale cóż i tacy się zdarzają. Przedewszystkim samo pytanie co jest lepsze jest już opóźnione! To tak jakby zapytać co jest lepsze? polonez czy mercedes? Jednym słowem tragedia! Nad vistą pracowano wiele lat i można śmiało powiedzieć, że te prace nie poszły na marne. Dla osób, które mają słabsze komputery czyli kupione przed rokiem 2006r to napewno visty bym nie polecał, wtedy lepiej zostać przy xp (niestety). Słaby komp = słaby XP, dobry komp = dobra Vista:) Proste! Ci co piszą że wolą XP mają po prostu słaby sprzęt który nie pociągnie systemu. Jeśli chodzi o gry to jeszcze mi się nie zdarzyła gra która by się nie uruchomiła pod vistą, więc gadanie że żadna gra nie chodzi pod vistą jest puste i płytkie. Poza tym zauważcie że żaden który się negatywnie wypowiada o viście nie umie podać dobrych argumentów tylko wygadują bzdury wyzssane z palca. Pozdrawiam.

Złączono Posta : 25.06.2007 (Pon) 21:53

opyla się! nie opyla się kupować xp bo nie wykorzystasz tego co potrafi twój komp. dołóż jeszcze najlepie z 1gb i będzie gitara:)

Złączono Posta : 25.06.2007 (Pon) 21:54

gościu tragedia, zrzuć się z mostu, jak masz gadać takie głupoty. współczuje!

Złączono Posta : 25.06.2007 (Pon) 21:55

jak już to w 2011, znając opóźnienia microsoftu. Ale tak to będziesz czekał na windowsa 11, heh.

hassler Po raz kolejny Mądre Słowa :slight_smile:

Najlepiej bedzie jak opowiem ci mój “przypadek” to powino ci wystarczć.

Miałem dosyć słabeko kompa bo z 2004 roku i nadodatek z piratem XP. Co za tym idzie zero aktułalizacji i kombinuj jak to zrobić żeby ściągnąć SP2 i zainstalować terz pirackie gry. Całkiem nie dawno kolega namówił mnie do zakupu gry World Warcraft. Kupiłem oryginał i zainstalowałem na XP. Jakoś to poszło i grałem a że komp słaby to i gra się cieła mimo minimalnych ustawieć. Miałem sporo oszczędności i namowiłe rodziców aby za wyniki ze szkóły mi się dołożyli do nowego. Pojechałem do sklepu a tam wszystkie z Vistą OEM. A ja jako że nabrałem opini z różnego rodzaju forów że ten nowy system to jeden wielki syf nie chiałem go kupić. Ale jakoś to mnie namówili i co się okazuje ?? A to że nie zmienił bym go na żaden inny. Vista chodzi jak złoto i wszystkie gry i programy racują. Co prawda naszukałem się opragromowania do drukarki pod wistę ale okazało się że producent wydał za darmo na swojej stronie.

Tak więc jeśli masz dobry komputer to nie zastanawiaj się tylko kupuj !!

No oki a czym się różni XP od Visty? Jest coś czego nie zrobię na xp-ku a co jest możliwe na viście??

Przedewszystkim Vista różni się od xp bezpieczeństwem. Zero jakichkolwiek wirusów. Szybkość działania systemu, stabilność, inteligencja, wygoda, przejrzystość. Tego xp brakowało, a to bardzo ważne elementy. To tak jakbyś porównywał 98 do xp. Co zrobisz więcej na xp niż na 98?

hassler , ja używam XP i nie pamiętam kiedy miałem wirusa :P. A poza tym antywirus to podstawa. Co do Visty to ciekawy system i godny polecenia, chodź XP nie jest taki badziewny jak niektórzy piszą.

XP badziewny nie jest, ale w porównaniu do visty to nie wróciłbym na xp. Nawet ostatnio miałem okazje pracować pod xp i powiem szczerze, że nie wróciłbym w żadnym wypadku. Wirusa nie miałeś bo albo masz wiele szczęścia albo używasz dobrych antywirusów. ja nie mam zainstalowanych żadnych antywirusów i jak dotąd nie miałem virusa. pod xp miałem bardzo często.

ja pod Xp to zawsze miałem av a raczej cały pakiet Internet security-triale, bety… Teraz na viscie nie mam wcale bo po co- starczy UAC, Windows Firewall.