Który system jest lepszy: Windows Xp czy Vista?

Mam zamiar kupić system?

który jest lepszy?

Windows XP czy Vista?

Mało tematów w internecie? http://www.google.pl

Pierwsze z brzegu

http://pcarena.pl/page/81719/Windows-Vista-vs-XP/

http://ludwik.org/zmiana-komputera-xp-czy-vista/

a który polecasz ??? bo nie jestem w tym obeznany ???

System zależy od Ciebie tzn. do czego będziesz go używał, a także jaki masz sprzęt. Podaj jaki masz sprzęt to coś dobierzemy.

System ogólnie do internetu, słuchania muzy, czasami grania, oglądania flimów, itp.)

OK

Mój sprzęt:

Płyta - Gigabyte GA-P35-DS3L

Procesor - Intel Dual-Core E2180 2.0 GHz

Pamięć - Patriot DDR2 Dual Chanel 2GB 800

karta graficzna - PALIT 8600GT SONIC+ 256MB DDR3 1,0ns 625/1800

Dysk - Seagate ST3250410AS 250GB sATA II 16MB

Nagrywarka - LG GSA H55L

Zasilacz - AMACROX WARRIOR ax 450pnf 400W BOX

To raczej (bynajmniej moim zdaniem) Vista. Jaka ?? To zależy od Ciebie, ale raczej bierz Home Premium albo Ultimate (z naciskiem na to pierwsze) :mrgreen:

a który system będzie na moim sprzęcie wydajniejszy XP Professional czy Vista Home Premium ???

Na ogół wydajniejszy jest XP. Ja jednak poczekałbym aż wyjdzie SP1 dla Visty i wtedy zastanawiał się czy ją kupić.

Teraz zostaje pytanie jaką wersję Visty kupić: x86 czy x64 :smiley: ?

Vista x64 ponoć jest wydajniejsza…

XP 64-bitowy też wydajniejszy, po prostu architektura x64 jest dużo wydajniejsza niż x86 :stuck_out_tongue: No ale do tego trzeba mieć sprzęt - procek 64bitowy musowo, na zwykłym procku z tego co wiem system x64 nawet się nie zainstaluje ;/

Ja polecam narazie windows XP jest on szybszy posiadasz dobry sprzęt na Viste hmm… no narazie to same rozczarowania po tym systemie a przecież XP jest tani to kup ten a za rok albo 2 zmień na VISTE

Mnie tam jakoś Vista nie zawiodła i mam z nią na razie żadnego kłopotu i nic mi się na tnie na moim sprzęcie (podpis) to dlaczego na jego kompie miały by być jakieś problemy. Bierz Viste Home Premium i nie patrz sie na XP

Ja ci proponuje na taki sprzęt Viste,Home Premium czy Ultimate to już zależy od ciebie,dodam tylko,że z wielu dostępnych dodatków wyłącznie w edycji ultimate dodatek DreamScene to coś pięknego,wspaniale upieksza twój pulpit i przy tym w ogóle nie obciąża systemu,oczywiście XP jest wydajniejszy ale masz dobry sprzęt i czy Vista czy XP to nie poczujesz różnicy,oba systemy będą ci chodzić bardzo dobrze,dlatego proponuje Viste,bo już od dziesięciu miesięcy mam zainstalowaną Viste Ultimate i jest super,testowałem chyba wszystkie edycje i zostałem przy Ultimate,nie dawno zmieniłem sprzęt na nowy i teraz to już naprawde Vista śmiga,aż miło:)nie mam żadnych problemów i nie ma co czekać na SP1,oczywiście on ma zwiększyć wydajność i wnosi dużo poprawek ale to za kilka miesięcy,więc po co czekać?pytałeś czy lepiej x86 czy x64,wersja x64 czy systemu XP czy Vista jest oczywiście lepsza niż x86 ale próbowałem obu wersji i zostałem przy x86 dlatego,że na x64 jest problem z instalacją różnych programów,czasem ciężko znaleść instalke wybranego programu w wersji przeznaczonej dla systemu Vista x64 lub poprostu takiej nie ma,dlatego proponuje Viste Ultimate x86,bo nie ma z nią żadnych problemów,czasy sie zmieniają,XP to już przeszłość,trzeba iść do przodu:)

za jeden dodatek (nic nie wnoszący do pracy systemu) płacić tyle kasy, żart :?:

ehhh, czytałeś woqule jaki sprzęt ma autor postu ? ma Pentium Dual-Core a on jak wiadomo jest x86 i x64 czyli bez problemu zainstaluje się na tym systemie i na tym, sam to wiem z doświadczenia :wink:

Przy 2GB Vista jest wydajniejszy niż XP i tu już nie trzeba czekać na SP1, a autor posiada 2GB.

Miałeś kiedyś Viste ? czy tylko wzorujesz się na gadaniu kolegach z szkoły i autobusu ? którzy visty też nigdy na oczy nie widzieli.

Wydajniejszy będzie Windows Vista Home Premium tego się trzymaj :wink:

Pozdrawiam, i zachęcam do zakupy Visty :slight_smile:

A ja zaproponuję XP x64, gdyż jest stabilniejszy od zwykłego XP, ma gdzieś 4 (3) gigowy limit ramu oraz nie ma z nim tylu problemów co z Vistą. Poza tym lepiej zarządza i wykorzystuje pamięć, chociaż wymaga jej nieco więcej od “zwykłego” xp. Największą wadą x64 jest fakt iż nie wszystkie programy antywirusowe oraz firewall’e nie działają na nim.

A to może być ciekawe.

Testowałem u siebie przy dobrej konfiguracji kompa obie wersje visty (32 i 64 bit) i szybko wróciłem do XP (a raczej pozostałem na nim).

Wszystko chodziło o wiele gorzej, nie wiedzieć czemu - fifa 08 zacinała się!

Na XP mogę odpalić 3 kopie naraz i będzie chodzić na maxa.

a u mnie jest bardzo dobrze :slight_smile: mam 2GB i jak narazie wszystko bardzo dobrze działa :slight_smile: a w grach jest tylko o 5% wolniej niż na XP

To może panowie przesiądzcie sie na Windows 95 ?

Jesli ktoś popracował trochę na Viscie ,ściagnoł wszystkie uaktualnienia i poswięcił trochę czasu na poszperanie w necie ,co jest zbyteczne dla przeciętnego użytkownika w najnowszym systemie…to obiecuję,że stwierdzi iż : VISTA JEST NAJSTABILNIEJSZYM SYSTEMEM OPERACYJNYM !!

NAJWYDAJNIEJSZYM SYSTEMEM OPERACYJNYM !!