Który system kupić

Czy warto kupić teraz Windows XP, czy lepiej poczekać aż wyjdzie Windows Vista?

Jaki masz komputer?

Ja bym nie inwestował w viste… od 5 lat mam xp i przez najbliższe 5 na takim będę siedział.

Jeśli Twój komputer nie jest dużo mocniejszy od minimalnych wymagań visty to bym brał w ciemno xp :wink:

Chce kupić Viste ze względu na DirectX 10 i ze względu na to, że wszystkie programy, gry będą robione już pod nowy system. Kompa rzeczywiście mam lepszego niż minimalne wymagania Visty, ale nie chciałbym pracować na tym efekcie “Aero”. Podobno można zakupić XP OEM, a potem jak wyjdzie Vista, kupić Uaktualnienie do Visty po niższej cenie czy jakoś tak.

Ja pozostaję przy XP. Co prawda, Vista ma wprowadzonych wiele nowości, ale niektóre(!) z nich można zastąpić programami - płatnymi lub bezpłatnymi. A do efektu Aero Glass w Windows XP można użyć WidnowBlinds 5.0. Co prawda jest płatny, a efekt nie jest identyczny jak w Vista, ale różnica jest niewielka. :slight_smile:

DirectX 10 jest juz pod system xp a vista jest strasznie oporna dasz jej za duzo polecen i juz sie wiesza, lipa poczekam na startera ma slabsze wymagania i jest stabilniejszy od visty rc2

nie wydaje mi się , proszę o linka do downloadu , według różnych źródeł (np.microsoftu.)DX10 nie będzie pod XP , natomiast pod viste ma się ukazać coś w rodzaju DX9.

sciagniesz go z p2p ja juz go mam smiga zajefajnie :smiley: :stuck_out_tongue:

Liber wiesz ze piractwa tu nie tolerujemy?

Zbych1 DX10 będzie na XP, to był chwyt marketingowy ze strony MS, pisałem już o tym nieraz… poza tym poczytaj sobie newsy w serwisach a dowiesz sie tego samego…

AZPR ja bym bardzo prosił o linka z potwierdzeniem że DX10 będzie na XP , bo jak narazie to co było zapowiadane http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=5160 zostało odwołane http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=5170 podpieram się tylko serwisem dobreprogramy aczkolwiek newsy w tym vortalu raczej są na bieżąco uaktualniane , również mam nadzieje że jednak microsoft zdecyduje się jednak na DX10 w XP ale jak narazie nie znalazłem 100% potwierdzenia.

Zbych1

http://newsroom.chip.pl/news_176079.html

http://www.pcworld.pl/news/101136.html

http://www.centrumxp.pl/Aktualnosci/317 … ndows.aspx

http://pccentre.pl/Article14816.htm

http://twojepc.pl/news13267.html

wiec coś musi być na rzeczy :wink:

ja bym poczekal a narazie mozesz pojechac na pirackim xp :wink: :stuck_out_tongue:

AZPR nie ma mowy o DX 10 na XP. 9.0L to DX 9 dla Visty dopóki nie wyjdzie 10 ;]

A po co od razu wprowadzać użytkownika w nielegal.

Niech sobie zainstaluje darmowego ubuntu na czas czekania na viste i wtedy sam zdecyduje.

szczerze - radze xp, jeszcze przed dlugi czas vista nie zastapi calkowicie xp -> testuje ten system juz 2 miesiac i musze powiedziec ze nie raz mialem ochote wrocic do xp ( zeby nie bylo ze niby na tym systemie pracowalem od zawsze etc - pracowalem zalednie 3 miesiace! !!

BTW w tym sensie jestem raczej pesymista :smiley: