Który system lepszy do gier win7 czy win8?

Witam  mam pytanie jaki system lepszy do gier ?? 

podam mniej więcej FPS w grach Win7

 CS GO-od 170 do 300 USTAWIENIA NISKIE 

GTA V - od 50 do 60 Ustawienia  B.Wysokie (cienie postaci średnie) 

 Dying Light-- od 60 do 70 Ustawienia Wysokie 

World of Tanks ---- od 45 do 70 Ustawienia MAXYMALNE  

 -------------------------------------------------------------------------

I teraz pytanie  ile bym miał FPS w tych grach jak bym korzystał z WIN8 64-bit ?? 

Da to więcej FPS czy mniej ??

 

     

 

PC:

Karta graficzna ----NVIDIA GeForce GTX 750 DDR 5 2GB

Procesor ----Intel core i5 6400 2.70GHz

Zasilacz------ vs450 

Ram---- 8GB DDR 4 

Płyta główna------ MSI H110M PRO-VD 

dysk HDD ------ 1TB 

Aktualnie posiadam windows 7 64-bit

 

Zainstaluj sobie Windows 10.

Różnice kosmetyczne, jądro systemu jest praktycznie identyczne. Dopiero win10 wniósł małą rewolucję głównie pod względem Dx12 czy WDDM 2.0.

 

 

AAA czyli nie ma różnicy w grach ?? 

a o kosmetykę to wiem ze jest lepsza itd ale czy to nie wypłynie jakos negatywnie na fps w grach ??

 

Mnie nie interesuje WIN 10 sory bardzo nasłuchałem sie na jej temat troche 

Mam W10 od początku i nie wiem skąd ludzie mają jakieś problemy z tym systemem może inaczej powiem z każdym systemem jest jakiś problem np. jakaś aktualizacja potrafi rozwalić system ale czy to W7 czy to W10. Postaw sobie jako drugi system i sam się przekonaj, że diabeł nie taki straszny jak go malują.

Autor nie boi się win 8, a nie chce win 10 który jest praktycznie liftingiem Win 8.

Windows 7 - zdecydowanie. Windows 8 to niestety kumulacja błędów 7 i 10.

 

Rozwiń temat.

 

Różnice kosmetyczne wahające się w granicach 5-7 klatek. Biorąc pod uwagę iż oba systemy są do siebie dość podobne, dużej rewolucji nie zauważysz. Dopiero przesiadka na Win10 powoduje znaczny skok wydajności - w granicach do 10 fps, ale to zależy też od komputera i tytułu. 

Czyli polecacie 10 :/ NO ale dziękuję za pomoc :) 

POZDRAWIAM :) 

 

Potrzebujesz systemu do gier. Wytłumacz w czym Ci przeszkadza system Windows 10 :slight_smile:

No moze być negatywny w stosunku do gier (fps) bo bardziej jest rozbudowany pod wyglad i to moze obniżyc w grach fpsy a po 2 widziałem jak jeden gosciu robił test pc Win 8 vs win 10  na gta v i na win 10 gta scinało dość mocno a na 8 nic  czysto gra chodziła 

 

“Może być”, czy jest? Przeglądałeś jakieś testy? Co do Windows 7 - źle skonfigurowany (np. zostawienie “samopas” usługi Windows Update) dopiero może dać problemy w wydajności.

Ogladam teraz na you tubie win 10 vs win 7     7 lepiej wypada :slight_smile: ale w nie licznych gra 10 nie duzo daje fps

 

 

zreszta zainstaluje se 10 i sprawdze :) 

To też zależy jaki masz sprzęt jak jest to nowy to najlepiej win 10. Ogólnie win 10 cały czas sie rozwija i będzie najpewniejszy, ja osobiście używam win 10 moim zdaniem lepszy do 7 choć tak nie chciałem przejść że szok :smiley:

hmmm…

Windows 10 –Ma sens jak na razie jedynie przy najnowszym kompie z grami które wspierają DX12

(tylko która gra na dzisiaj wspiera DX12 i jest pod niego zoptymalizowana). W innych przypadkach Windows 10 nie ma sensu jak na razie jest zbyt niestabilny

 

Windows 7, 8 - Trudno powiedzieć który jest lepszy.  Tak samo trudno stwierdzić który system jest wydajniejszy. Na wydajność ma wpływ wiele rzeczy takie jak sprzęt, sterowniki, system i łatki.  Różnice spowodowane systemem mogą być niewielkie. Nieraz większy wpływ mają  np. ustawienia, sterowniki niż system. I w takim konkretnym przypadku musiał byś sam sprawdzić co lepiej chodzi w danej grze. Ale mogę powiedzieć że Windows 8 jest wydajniejszy o kilka procent od 7 przy różnych rzeczach, czynnościach, takich jak gry, obróbka filmów itd. Ale nie zawsze. Od dłuższego czasu używam regularnie 3 systemów na jednym kompie.