Który system na smartphone'y najlepszy?

Dokładnie cały sens moje tematu ogranicza się w

Oczywiście, do wyboru iPhone OS 3.0, Android 1.5/2, Symbian S60 5th/6th, WM 6/7, System LG lub też Java :slight_smile:

Zależy do “czego”…

Mi osobiście do gustu bardzo przypadł WM 6 :P, jest prosty i to jego główna zaleta :slight_smile:

Pozdrawiam.

Chodzi mi o fon z dużym ekranem dotykowym, do przeglądania internetu, słuchania muzyki, oglądania video i instalacji gier i aplikacji :slight_smile:

Te są do niczego

Przereklamowane

Dobre systemy

nie rozumiem po co pytasz… oczywiście że WM.

Nic innego nie ma mowy… nawet nie rozumiem Twojego pytania…

zobacz ile fajnego soft jest na WM… a iPhone i Android, to są takie po prostu zabawki dla dorosłych ludzi, którzy chcą coś co działa i jest takie i takie będzie, najwyżej jakiś mod, jakiś update…

natomiast WM, tutaj możesz wszystko… jest mnóstwo aplikacji, gier, kodeków, gadżetów, w internecie tego można znaleźć tysiące! dziesiątki tysięcy. Czasem takie śmieszne aplikacje… nawet przydatne do smartphona…

ja osobiście zawsze nienawidziłem komórki i inne cuda typu iphone, zaś używam wielkiego ciężkiego BlueAngel (SX66) i dopiero to urządzenie było moją pierwszą “komorą” (bo ma wysuwną klawiaturę, bo ma WiFi, bo ma podczerwień, bo ma BT, bo nosze przy kluczach GPS, bo… etc.), ale za to mam wszystko czego potrzebuje… coś mi się nie podoba? filtrowanie smsów, liczenie smsów wysłanych przezemnie? czy inne rzeczy, tego nie znajdziesz nigdy w iphonach, nawet jak się wymęczysz, a tutaj mogę zmodyfikować, zmienić, wszystko! edytor rejestru, zmiana rożnych parametrów systemu, na innych to może ze szczęściem znajdziesz jakiś soft (nieudany, i mało funkcjonalny) do Androida.

Rusz głową i pomyśl ile rzeczy można odpalić na WM :slight_smile:

pitu pitu,

ja kibicuje Androidowi, oczywiście jeszcze trzeba troche poczekać i będzie wiecej softu i możliwości, ale dzieci drogie, w końcu to LINUX…

miałem smartphone z WM6 (hp 614c) i sprzedałem po półtora miesiąca. Co z tego ze jest ogrom softu jak system sobie nie bardzo radzi z większą jego ilością (może po prostu był to słaby smartphone :confused: ale wtedy był dość świeży) Wiem jak się z tym obsługiwać, i nie zarzucajcie mi ze zaśmieciłem system, bo zainstalowałem sobie kilka aplikacji które były mi potrzebne. Przynajmniej raz w ciągu dnia się zawieszał, a telefon ma DZWONIĆ bo to jego główny feature :stuck_out_tongue:

kumpel ma od miesiaca G1(przeszedł z WM6.1 z którego mimo zawieszania był bardzo zadowolony) i jest pod wrażeniem, całkiem fajnie chodzi, jest szybki i niezawodny. Co prawda nie ma tyle softu, ale ta ilość rośnie bardzo szybko, a wszelkie problemy w systemie są szybko łatane.

Symbian na komórce z mocnym prockiem.

iPhone OS to najlepszy system jaki spotkałem… szybki, nie wiesza się, ciężko uwalić, ładny itd. po nim jest WM, ma od sporo wad ale da się używać (jeśli chodzi o PDA bez GSM to WM jest ok ale jak ma GSM to są problemy np. z SMS najczęściej, z dzwonieniem też są czasami problemy)

Ja osobiście lubię iPhone OS za prostotę i możliwości…

WM ma zbyt nieergonomiczny interfejs dla mnie, jest też dość zabugowane…

Symbian to taka rozbudowana java - Nie widzę niczego innoowacyjnego…

Java, jak Java - nic ciekawego :x

LG ma fajne systemy, tylko brak flasha i aplikacji pod tą platformę mnie dobija…

Tak jak kstarski kibicuje Androidowi - nie ma głupich blokad, jak iPhone, typu brak aplikacji do torrentów w AppStore, ma ciekawy interfejs i dużo możliwości…

klopas , Twoje zafascnowanie iPhone OS może być związane z komputerem który masz wpisany w stopce :slight_smile:

ten komputer już nie żyje :wink: miałem iPhone 2G a z WM to miałem XDA Exec i MDA Vario i uważam że iPhone OS jest lepszy niż inne a po nim jest WM

a iMaca kupiłem po sprzedaniu iPhone, iPhone mnie zaraził marką Apple :wink:

Po użyciu kilku narzędzi i modyfikacji romu wm jest naprawdę niezły. Symbian też może być, ale jest już prawie nie rozwijany. Android to jeszcze nowość i trochę mu brakuje funkcjonalności, ale poczekam troszkę i zobaczymy. Iphone to zabawka,nie prawdziwy smartfon, ale ma dopracowane i czułe “macanie” ekranu, na wm bywa różnie, zależnie od urządzenia. Generalnie każdy nadaje się do typowych zadań i każdy ma swoje ograniczenia. Wszystko kwestią gustu… Dla mnie teraz htc/iphone - w tej właśnie kolejności.

Ciekawy artykuł:

Porównanie systemów operacyjnych w komórkach