Który system Windows jest bardziej wydajny w grach?

Witam,

mam kilka pytań:

  1. Ogólnie co jest wydajniejsze w grach: Windows 7, 8, 8.1, czy 10?

  2. Czy da się w Windows 8.1 ustawić wygląd klasyczny okienek? Nie chodzi mi o menu start, tylko o wygląd z Windows-a 95, 98.

Pozdrawiam 12chrapek12

Cześć.

Witam,

dzięki za szybką odpowiedź.

ppm na start> system> zaawansowane ustawienie systemu> zaawansowane> wydajność-ustawienia>dopasuj do uzyskania najlepszej wydajności.

Zależy o jakich grach mówimy jak nowe to Win10.

Co do wygląda to ile można tkwić w jednym? Przecież używanie każdego interfejsu to tylko kwestia czasu. Sam bez problemu posługuje się w Win7, KDE, GNOME, Unity, XFCE nie widzę w tym nic trudnego. W Win8 dwa tygodnie i bym pewnie śmigał normalnie ale z tym systemem mam małą styczność.

Są programy modyfikujące wygląd windowsa ale zawsze po pewnym czasie albo coś się sypie albo spada wydajność. Szukanie tylko kłopotów.

Tu nie chodzi raczej o to tylko o wydajność. Motyw Win95 na pewno zwiększy chociaż trochę szybkość i wydajność, bo nie ma żadnych gradientów, efektów rozmyć i przezroczystości.

PS. Też używam wielu systemów i środowisk i nie mam z tym problemu, używam Windows 10, Windows XP, Windows 7, LXDE, XFCE, OpenBox, Unity… tylko KDE mi jakoś do gustu nie przypada.

żadna nakładka nic na wydajności nie da tylko w systemie zmiana wyglądu na wydajność wtedy wszystkie te efekty się wyłączają i to wystarczy

minimalny interfejs Windows zawsze się załaduje i zabierze swoje zasoby w RAM, jeśli doinstalujesz jaką kol wiek nakładkę to jak nazwa wskazuje się na niego nałoży i zabierze swoje zasoby ram

 zagadka co będzie lżejsze?

Interfejs windows + nakładka

czy

interfejs windows

W win raczej rzadko stosuje się nakładki na interfejs, czasy ich popularności to lata win98/me. Kojarzę tylko jeden program tego typu: objectdesktop od stardocka, kiedyś było ich całe mnóstwo.

 

W win xp i nowszych po prostu wrzuca się styl okien w pliku .msstyles i podmienia ikony w .dll, nie sądzę żeby to miało istotny wpływ na zużycie pamięci czy wydajność systemu.

O ile zmiana stylu okien zwykle nie powoduje żadnych negatywnych następstw, to z pakietami ikon bywa różnie.

No właśnie potrafi powodować negatywne następstwa, na starszych komputerach z Windows 7 różnica między wydajnością z motywem Aero a wydajnością z motywem Windows 95 jest w miarę zauważalna.

Aero przecież można wyłączyć

Witam,

jednak sobie odpuszczę z tym motywem Win 95.

Mam jednak do Was jeszcze jedno pytanie: Jak zrobić pasek narzędzi (na górze ekranu) bez dodatkowych programów. Wiem, że są aplikacje takie jak rocketdock, ale chodzi mi o coś takiego jak dla Visty: http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-vista/create-a-shortcut-toolbar-on-the-desktop . Czy da się coś takiego zrobić w Windows 8.1 Home? Jeśli tak to jak? Oczywiście próbowałem zrobić tak jak jest w tej instrukcji, jednak po przeciągnięciu na bok ekranu folderu nic się nie dzieje:(

Pozdrawiam 12chrapek12

Coś takiego chyba występuje tylko w Vista bo w 7 już tak zrobić nie mogę

Witam, 

mam ostatnie pytanie.

Otóż miałem Windows 10 (Uaktualniłem z Windows 8.1).

Po jakimś czasie wywalił się (BSOD-y itd.) wróciłem więc do Windows 8.1(mam płytę a klucz produktu/licencja w biosie)

I mam takie pytanko: Czy jak zrobię sobie płytę za pomocą narzędzia Microsoftu Media Creation Tool, to czy będę mógł po 29 lipca 2016r. (Rok od premiery), zainstalować tego Windowsa 10, używając klucza z biosu. Czytałem, że klucz od Win 8.1 pasuje do 10.

Pozdrawiam 12chrapek12

Tak da się. Albo jak pisali poprzednicy ustawienie jak najlepszej wydajności w oknach “Ten komputer” lub pobranie stylu standardowego Windowsa 98 do Windows 8 na deviantarcie jest pełno tych kompozycji, wystarczy poszukać. Nie wiem jak jest w nowszych systemach, ale w XP aby zastosować pobraną kompozycję trzeba było pobrać program UxThemePatcher co zmienia bibliotekę styli i dopuszcza inne kompozycje.

Ja osobiście polecam Windowsa 10, miałem całkiem spore problemy z płynnym działaniem Diablo 3 i CS:GO na 8.1, po zainstalowaniu 10 wszystko śmiga znacznie lepiej, więc wydaje mi się, że jest to świetny wybór. Działa dobrze nawet na moim średnim pececie. :wink:

Witam,
dzięki wielkie za pomoc.
Temat do zamknięcia.
Pozdrawiam 12chrapek12