Który system xp jest lepszy?

Witam ! Mam aktualnie Windows XP Media Center Edytion 2005 i zastanawiam się nad kupnem nowego systemu tylko nie wiem jaki jest lepszy od XP MCE. Lepiej byłoby gdyby system był z XP . Chciałem jeszcze dowiedzieć się która wersja visty jest najlepsza z 32bitowych ? Potrzebuje system który zwiększy osiągi komputera i mobilność.

Jeśli chcesz któryś z XP to tutaj masz różnice między XP Home Edition a XP Professional. Uważam, że jeśli nie potrzebujesz wielu zaawansowanych funkcji, to bierz wersję Home.

Wiesz, trudno mi to powiedzieć ale mobilność zwiększy… Vista

A może weź 2000?

a jeśli chodzi o viste to która odnoga ?? vista ultimate ??

A jaki masz sprzęt ? Do zastosowań domowych najlepsza jest vista premium :slight_smile:

Ze sprzętem nie ma problemu bo wszystko nowszej klasy. ram 2gb karta gforce 8800GT.

Czyli mówisz vista premium.

Ubuntu lub Kubuntu. Xp podobno za rok przestanie być wspierany, a vistę właśnie wywaliłem bo co drugi dzień się wieszała.

No tak, ale pytanie było który xp…

Kruszon92 , XP Pro jest bardziej do zastosowań w firmach itp…

Jeżeli należysz grupy użytkowników którzy wykorzystują PC-eta do podstawowych zastosowań więc XP he czy lub Vista Home Premium.

Jeśli chcesz system do domu to polecam XP Home Edition. Sam mam i jest Super :smiley:

wg. mnie do domu najlepsza jest Vista Home Premium

a tu masz porównanie wszystkich wersji Visty

Nie pisz głupot XP ma wsparcie do 2014 :!:

tak oczywiście windowsa 2000 server i wydaj 1,5 tys za dodatkowe funkcje z których nie będziesz miała możliwości wykorzystać (chyba że komputer będzie działał jako serwer)

jeżeli byś miał wybierać z XP to lepiej Home niż Professional ponieważ dopłacasz do możliwości z których chyba nie będziesz korzystał w domu

komputer jako serwer bedzie mial moziwosc klastrowania jako windows 2000 server advanced i server datacenter

no i co to ma wspólnego z wyborem systemu do komputera domowego ??

do domu najodpowiedniejsze są vista home premium, xp home, prosty linux np. ubuntu, mandriva

Na twoim miejscu z kupnem Visty wstrzymałbym się a to tylko z tego powodu, że w niedalekiej przyszłości (jeżeli nie będzie poślizgu) ma wyjść jej następca i aby nie było tak jak z Milenium. Jak tak bardzo potrzebujesz nowego Windowsa to jednak XP HE powinien Ci starczyć ale tutaj również bym się zastanowił czy nie lepiej poczekać te 2 może 3 lata. Vista w stosunku do XP wypada lepiej pod względem mobilności i jak już koledzy pisali jak miałbyś brać Viste do potrzeb domowych to wystarczy Ci Home Premium.

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

najlepszy system to chyba ten z nokii 3310 tylko trzeba na kompa zgrać