Który tablet wybrać (mój pierwszy)

Witam. Mam sony xperie L (prawie 5 lat) i początkowo chciałem wymienić telefon na nowy. Jednak z racji tego, że w większości czasu i tak korzystam z niego w domu, postanowiłem kupić swój pierwszy tablet.

Moje kryteria:

  • do 1000 zł, im taniej tym lepiej
  • ma służyć mi jak najdłużej (kilka lat)
  • do przeglądania stron internetowych, video i piosenki na you tube, gry 2D oraz raz/dwa razy do roku GPS.
  • dość długi czas na baterii

Wyczytałem w necie, że 10 calowy będzie dla mnie lepszym wyborem, więc takich szukałem.

Zastanawiam się nad kilkoma tabletami:

  • Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016
  • Huawei MediaPad M3 lite 10
  • Huawei MediaPad T3 10
  • Lenovo Tab 4 10

Czy tablet z 2gb ram będzie działał komfortowo (ile ram będzie zabierał system)? Mój brat ma smartfon redmi 4X z 3 gb ram i system zajmuje mu 1,5 gb ram.

Proszę o porady, który tablet mam wybrać. A może 8 cali lepszy?

żonka ma tego ‘‘Huawei MediaPad T3 10’’ i bardzo go chwali

Może coś takiego?

https://www.sferis.pl/tablet-samsung-galaxy-tab-a-t585-2018-101-32gb-bluetooth-wifi-gps-lte-czarny-p580269

Bardziej skłaniałbym się ku wersji z przekątną 10,1 cala. Bardziej komfortowe przeglądanie treści a i do oglądania filmów nada sie bardziej i będzie wygodniejszy.
Sama różnica w wymiarach nie jest jakoś bardzo duża. Co do samego Ramu 3GB byłyby optymalne, większej ilości raczej nie odczujesz podczas zwykłego użytkowania.

Miałem już kilka tabletów i żaden podczas zwykłej eksploatacji nie spełniał moich oczekiwań a mam na myśli wydajność. W rezultacie kupiłem polisingowca 13 cali z prockiem i5 3 generacji, dedykowaną kartą pamięci i 8 gb ramu za 899 pln. O komforcie użytkowania raczej wypowiadać się nie muszę. Oczywiście jest coś za coś, choćby bateria ale z mojej perspektywy było warto. Życzę wiec trafnego wyboru.

A mógłbyś podejrzeć ile ramu wolnego pozostaje dla użytkownika (ile ramu zabiera system)?

Widzę, że pojawił się T5 z 3/32 gb, więc może wstrzymam się z kupnem, aż trochę stanieje.

Zależy mi też na płynnym działaniu po kilku latach, bo moja xperia L już dość spowolniła (chyba zużył się procek).

Czemu nie iPad? Miałem Air 2 - kapitalny sprzęt. Nie bez przyczyny iPady właściwie same ciągną tabletowy rynek. Android tu nie istnieje.

Oczywiście jezeli chodzi o żywotność i płynność to chyba nikogo nie trzeba przekonywać? Znajoma do tej pory chwali niesamowicie swojego Mini 3.

z tymi pierdołami ogółem ma 16.00 GB co dla użytkownika zostaje 8 .00 GB
bateria trzyma 14 godz. przy zabawie w gry

Fajną opcją będzie 8 calowy lenovo tab 4 plus. Jego 8 GB ram + snapdragon 625 na pokładzie przez długi czas zapewni Ci stabilne i płynne działanie. Można go dostać za ok 1k (np w sferis)

IPad to raczej za drogo.
Tablet 8 cali to raczej za mały.

Zastanawiam się nad: Galaxy tab a 10.1 lub Mediapad T3.
Samsung - 800-900 zł
Huawei - 519-600 zł

W celu zdecydowania się na któryś, udam się do jakiegoś sklepu obejrzeć tablet, bo na żywo ich nie widziałem.

A może ten nowy mi a2? Tylko trochę ponad budżet

Wybrałem samsunga.