Który telefon? Nokia Lumia 610 / Nokia 500

Witam,

Postanowiłem przedłużyć umowę w Plusie i zastanawiam się nad następującymi telefonami:

Nokia Lumia 610

Nokia 500

Co polecacie? Telefon będzie służył oczywiście do dzwonienia, robienia zdjęć, słuchania muzyki oraz do częstego przeglądania internetu (WIFI).

Innych telefonów nie biorę pod uwagę z racji tego, żebym musiał dopłacać do telefonu, a tego nie chce.

jak już to tylko Lumia , 500 jest bardzo awaryjna

Nokia 500, super telefon trzyma długo bateria. Ma Symbian Belle, jest bez awaryjny.

610 jak na budżetówkę do internetu jest idealna, komfort przeglądania internetu jest nieporównywalnie większy niż na sprzęcie z Symbianem.

Lumia 610: większy wyświetlacz, wyższa rozdzielczość, aparat z AF, 8 GB wbudowanej pamięci, ale ma microSIM, WP7.5 i nie posiada GPU

Nokia 500: Symbian, karty pamięci, normalne SIM, Flash Lite, Opera Mini/Mobile, SmartDial, proste sterowanie głosem, ale aparat nie ma AF i telefon nie posiada GPU

Niech kolega nie wprowadza w błąd, nie ma GPU? To czymże renderuje obraz?

610 posiada drugą rewizję Adreno 200 - SoC Snapdragon S1

integra = brak GPU

Pytałem na kilku forach i wszędzie mi odpisywali, że 610 nie ma dedykowanego GPU.

Dodam, że na 610 nie działa bardzo duża liczba aplikacji np. Skype, Angry Birds, które działają na 500.

Hmm, a nie ma do wyboru modeli innych marek? Obydwa telefony nie są jakieś specjalnie godne polecenia, ale jeżeli miałbym wybierać to raczej Lumia 610, gdyż ma lepszej jakości i większy ekran, Windows Phone 7.5, lecz niestety słabszy procesor, ale 1GHz na Symbianie (tak jak w przypadku 500) to jednak przegięcie. Ten system nie wykorzysta tej mocy, a dodatkowo telefon nie posiada GPU, na którym głównie opierają się nowe wersje Symbiana.

W przypadku Lumii 610 mamy 800MHz i 256 RAM. Głównie za sprawą małej ilości pamięci operacyjnej na telefon nałożono duże ograniczenia związane z aplikacjami (m.in. niedziałający skype czy wcześniejsze Angry Birds) co jest raczej uciążliwe. Sam telefon mimo niezbyt wygórowanych parametrów działa bardzo szybko i sprawnie, a to głównie zasługa dobrej optymalizacji WP7 (na tych samych parametrach jednak Android działa nieco mniej wydajnie).

Jeżeli miałbyś do wyboru Lumię 710 to można śmiało brać 1,4GHz, 512MB ram i nie ma już żadnych ograniczeń. Ten model jest jednak trochę droższy od 610, ale moim zdaniem warto dołożyć.

Nie polecam 500. Ciągle się psuje i trzeba zaprzyjaźnić się z serwisem.

@kotkrzys

Widocznie nie umiesz się posługiwać telefonem. Znam kilka osób, które mają 500-tkę kilka miesięcy i ani razu w serwisie nie była. Ostatnio wgrałem im Symbian Belle Refresh.