Który telefon? Nokia Lumia 610 / Nokia 500


(Crox) #1

Witam,

Postanowiłem przedłużyć umowę w Plusie i zastanawiam się nad następującymi telefonami:

Nokia Lumia 610

Nokia 500

Co polecacie? Telefon będzie służył oczywiście do dzwonienia, robienia zdjęć, słuchania muzyki oraz do częstego przeglądania internetu (WIFI).

Innych telefonów nie biorę pod uwagę z racji tego, żebym musiał dopłacać do telefonu, a tego nie chce.


(foni78) #2

jak już to tylko Lumia , 500 jest bardzo awaryjna


(Czatuj) #3

Nokia 500, super telefon trzyma długo bateria. Ma Symbian Belle, jest bez awaryjny.


(Kozza) #4

610 jak na budżetówkę do internetu jest idealna, komfort przeglądania internetu jest nieporównywalnie większy niż na sprzęcie z Symbianem.


(Jaro070) #5

Lumia 610: większy wyświetlacz, wyższa rozdzielczość, aparat z AF, 8 GB wbudowanej pamięci, ale ma microSIM, WP7.5 i nie posiada GPU

Nokia 500: Symbian, karty pamięci, normalne SIM, Flash Lite, Opera Mini/Mobile, SmartDial, proste sterowanie głosem, ale aparat nie ma AF i telefon nie posiada GPU


(Kozza) #6

Niech kolega nie wprowadza w błąd, nie ma GPU? To czymże renderuje obraz?

610 posiada drugą rewizję Adreno 200 - SoC Snapdragon S1


(Jaro070) #7

integra = brak GPU

Pytałem na kilku forach i wszędzie mi odpisywali, że 610 nie ma dedykowanego GPU.

Dodam, że na 610 nie działa bardzo duża liczba aplikacji np. Skype, Angry Birds, które działają na 500.


(Paweł3779) #8

Hmm, a nie ma do wyboru modeli innych marek? Obydwa telefony nie są jakieś specjalnie godne polecenia, ale jeżeli miałbym wybierać to raczej Lumia 610, gdyż ma lepszej jakości i większy ekran, Windows Phone 7.5, lecz niestety słabszy procesor, ale 1GHz na Symbianie (tak jak w przypadku 500) to jednak przegięcie. Ten system nie wykorzysta tej mocy, a dodatkowo telefon nie posiada GPU, na którym głównie opierają się nowe wersje Symbiana.

W przypadku Lumii 610 mamy 800MHz i 256 RAM. Głównie za sprawą małej ilości pamięci operacyjnej na telefon nałożono duże ograniczenia związane z aplikacjami (m.in. niedziałający skype czy wcześniejsze Angry Birds) co jest raczej uciążliwe. Sam telefon mimo niezbyt wygórowanych parametrów działa bardzo szybko i sprawnie, a to głównie zasługa dobrej optymalizacji WP7 (na tych samych parametrach jednak Android działa nieco mniej wydajnie).

Jeżeli miałbyś do wyboru Lumię 710 to można śmiało brać 1,4GHz, 512MB ram i nie ma już żadnych ograniczeń. Ten model jest jednak trochę droższy od 610, ale moim zdaniem warto dołożyć.


(Kotkrzys) #9

Nie polecam 500. Ciągle się psuje i trzeba zaprzyjaźnić się z serwisem.


(Jaro070) #10

@kotkrzys

Widocznie nie umiesz się posługiwać telefonem. Znam kilka osób, które mają 500-tkę kilka miesięcy i ani razu w serwisie nie była. Ostatnio wgrałem im Symbian Belle Refresh.