Który telefon wybrać lg vs samsung

Niewiem który telefon wybrać lg gd 510 czy samsung avila. :stuck_out_tongue:

Oba są w tej samej cenie.Podawajcie różnice.Który z nich jest lepszy ?? :lol:

http://www.orange.pl/portal/map/map/compare_phones

Brałbym Avilę.

** EDIT **

Upss… Martwy link :?

Chodziło mi o to: http://img132.imageshack.us/img132/4966 … t001qc.jpg

Avila większa, większy wyświetlacz.

W LG trzeba się przyzwyczaić do klawiatury dotykowej bo można palcami z początku nie trafiać.

LG jest ogólnie mniejszy i bardziej poręczny w jednej ręce. Dobry do podwieszenia na smyczy. Dodatkowy panel solarny to jakaś porażka. Nie wiem jak dokładnie wpływa na baterię ale staje się prawie dwa razy grubszy i wygląda nieproporcjonalnie.

Jak ciekawostkę dodam, że musiałem oddać GD510 do serwisu, nagle przestał reagować. Myślę jednak, że to przypadek losowy.

Parę tygodni temu również miałem podobny dylemat, a konkretnie Samsung S5230 Avila vs. LG KP500 Cookie. Byłem zdecydowany bardziej na Avilę, lecz w końcu zostałem przy modelu bez ekranu dotykowego. Niemniej szukałem informacji i znalazłem m.in. świetną wideo-recenzję:

(w HD). Co do LG GD510, to dwustronicowa recenzja znajduje się najnowszym (majowym) numerze magazynu PC Format - kup albo poczytaj w kiosku. Dodam, że ten panel słoneczny, to bardziej chwyt marketingowy niż rzeczywiście bardzo przydatna rzecz (m.in. niezalecane pełne ładowanie baterii, raczej jak nagle padnie, a chcemy na chwilę zadzwonić; ponadto panel lepiej zakładać tylko wtedy, kiedy go używamy, bo noszenie go cały czas z telefonem jest także niezalecane). Mimo to sam telefon wygląda całkiem zgrabnie, akurat na mniejszą dłoń (i palce, bo ekran również mały i trzeba precyzyjnie wybierać opcje na ekranie). Gdybym miał wybierać między tymi dwoma modelami, to wziąłbym Avilę.

avila :slight_smile: o wiele lepszy od LG no i super bateria trzyma naprawdę długo

znalazł by ktoś taką avile na alegro za telefon nie więcej niż 250 zł.

proszę… :slight_smile:

http://www.allegro.pl/listing/search.ph … 5D%5B1%5D=

a jaki system ma avila i czy można wgrać jakiś inny ??

Avila ma system stworzony przez Samsunga i z tego co wiem, nie da się na niej zainstalować innego.

zajrzyj tutaj są też poprzerabiane softy więc coś na pewno sobie znajdziesz

http://samsung-avila.pl/

Wydaje się mi,że avila ma słaby procesor chyba-287 MHz.Nie uważacie że to trochę mało ?? ?? ?? ??

Jak na telefon bez systemu??? Wystarczająco, aż ponadto…Nie łudźmy się że gry java są aż tak wymagające…:slight_smile: Żadnych wielkich wodotrysków w menu też nie ma więc co ma mulić??

Nie byłem przekonany do avili ale córka się uparła i … zaskoczenie. Mimo dużego ekranu i dotyku działa super już 5 miesięcy/ średnio córka potrzebowała 2-3 tygodnie na " załatwienie " telefonu./. Przeżył nawet kąpiel w wiadrze z wodą z jakimś płynem,wyjęty,wysuszony suszarką i działa dalej.

Poszukaj sobie odpowiedniego softu na stronach z Avilą , bardzo prosto się wgrywa.Nie wszystkie softy pozwalają na instalacje javy z poziomu telefonu.

Ja zainstalowałem najnowszy z Ery i wszystko gra.

Wziałem na przetestowanie Lg GT500,ale to porażka.Nie w sensie wykonania , bo to bije Avile na głowę ale softu.