Który telefon wybrać? Proszę o radę

Witam. W najbliższym czasie planuję zakup telefonu w ofercie MixPlusa. Zastanawiam się nad modelami wymienionymi w ankiecie. Możecie mi doradzić? Może ktoś posiada te telefony? Byłabym wdzięczna za wymienienie wad i plusów. A może ktoś ma jakieś inne propozycje? Zależy mi na OdtwarzaczuMP3, wejściu na kartę pamięci i dobrym aparacie.

Zainteresował mnie też Sony Ericsson W810i, co o nim myślicie? Orientuje się może ktoś, w jakich cenach jest w ofercie Plusa, bo szukałam inf. na ich stronie głównej, ale niestety cena nie jest podana.

Pozdrawiam!:wink:

Zagłosowałem na K550i.

Poczytaj o nim:

  1. http://www.telepolis.pl/artykuly.php?id=223

  2. http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic.php?t=20289

Znam kilku posiadaczy ww. i są bardzo zadowoleni.

Na drugim miejscu wyminiłbym W810i gdyż również nadal prezentuje wysoki poziom mimo pojawiania się kolejnych modeli SE :slight_smile:

Motka K1 jest ok ale brak radia, słabszy aparat i mp3 stawiają ten telefon jednak w dalszym szeregu.

O " Czekoladzie" i W300i zapomnij :wink:

dlaczego?

Uważam, że W300i ma niewygodną klawiaturę. Musisz jednak osobiście poklikać by wyrobić sobie włąsna opinię na ten temat. Słaby wyświetlacz w porównaniu z konkurentami bo zaledwie 1,8" 128x160 px (przynajmniej 262k kol.)

No i beznadziejny jak na dzisiejsze standardy aparat foto VGA bez flasha.

Żeby nie było, że tylko wady ten telefon posiada: Plusem jest to, że jest to telefonik muzyczny, dostaniesz w komplecie kartę pamięci (jeśli pamiętam 256mb), ma radyjko z RDS. Więcej zalet nie widzę. Poza tym jak większość klapkowców i ten po rozłożeniu jest BRZYDKI :wink:

LG “czekolada” to taki chwyt marketingowy. Dotykowy panel i ładny wyświetlacz zwracają uwagę przeciętnego Kowalskiego :slight_smile:

Niestety w porównaniu do takiego K550i ww. LG nie osiąga tak dobrych wyników jeśli chodzi o czas czuwania i rozmów. Dotykowe klawisze tylko dla odważnych. Brak radia. BT zaledwie 1.2, no i co najważniejsze i najsmutniejsze niestety - awaryjny.

Na papierze wygląda ok, ale podobnie jak w przypadku wielu Samsungów w praktyce wypada dużo gorzej niż większość Sony Ericssonów oraz Nokii.

Pomyśl jeszcze nad Nokią 6300 jeśli jest w ofercie MiXPlusa.

Posiadam ten model nokii więc odpada. Po przeczytaniu Twojej ‘recenzji’ rezygnuję również z LG, Motorola K1 też odpada. Poryłeś mi trochę w głowie, bo cały czas nastawiona byłam na SE w300i :? przez to, że jest telefonem muzycznym, ale faktycznie mała rozdzielczość i aparat VGA bez flasha :?

Zielonego pojęcia nie mam co teraz zrobić :? Może doradzisz coś z poza listy?

A może NOKIA5200 lub 5300? 8)

O, a dlaczego chcesz ją wymienić na inny model?

Jaką kwotę jesteś skłonna przeznaczyć na telefon ?

Nie polecam. Jeśli już, to 5300, o którym wspomniałaś aczkolwiek zastanów się dobrze czy ta mydelniczka faktycznie Tobie odpowiada :wink:

PS Możesz sobie porównac specyfikacje (do 4 sztuk za jednym zamachem) tutaj:

http://www.mgsm.pl/compare.xhtml

Kończy mi się umowa. Zgadzam się, że telefon b. dobry, ale chciałabym mieć coś nowego. :wink:

Interesuje mnie tylko oferta MIXPlus :wink: Do 500 zł.

Wygląd zewnętrzny nie ma większego znaczenia, liczy się funkcjonalność.

:wink:

Z tego co widzę na stronce MixPlusa to w zasadzie nie ba raczej bardziej funkcjonalnych telefonów od Twojej Nokii 6300 oraz SE K550i. Ewentualnie jeszcze Nokia 6131. Szczególnie, że jak piszesz głownie chodzi Tobie o:

Dlatego uważam, że:

jeśli aparat foto to K550i (kosztem nieco słabszego od Nokii 6300 ale i tak czytelnego wyświetlacza) - możesz za to wgrać mu soft z W610i

jeśli muzyka to 5300 (kosztem aparatu foto, zaledwie 1,3mpix bez flsha) - ma za to wejście mini-jack (w zestawie powinna być przejsciówka na 3,5)

Osobiście jednak uważam, że w żadnym w tych przypadków wielkiego postępu w stosunku do Nokii 6300 nie będzie.

W moim mniemaniu SE K550i jest porównywalny (często użytkownicy zastanwiają się który z nich kupić) natomiast Nokia 5300 to raczej kroczek w tył, no chyba że ktoś lubi tego typu komórki (kwestia gustu).

Ja na Twoim miejscu zrobiłbym inaczej jeśli zależałoby mi na nowym sprzęcie. Sprzedałbym 6300, dołożył te założone 500zł i wziąłbym coś konkretniejszego (w zalezności od tego czy zależałoby mi na foto, video, muzyce, sysOP-ie czy jeszcze czymś innym).

Nie da rady. Pieniądze ze sprzedaży 6300 są na inny cel. :wink:

np.? [cały czas trzymając się, że zależy mi na muzyce]

Poczytaj

Jeśli o jakość muzyki chodzi, głownie zależy ona od kompresji mp3 oraz od słuchawek. Mniej od samego telefonu.