Który telefon wybrać?

dla mnie fon bez symbiana (albo jakiego kolwiek systemu) to ■■■■… dla mnie istnieją tylko nokie N i E no i inne symbianowece (jeszcze wszystkie HTC no i może siemens SX1 :smiley: ale żadna motka, nawet z sysem i ZERO sony ericssonów bo to najgorsze fony na świecie… i to nie ze względu zacofania technologi tylko ogólnie to szajs…) a że nie miałeś nigdy systemu w telefonie możesz się nie zgadzać… z resztą, to nie mój fon będzie brany więc mi to rybka :wink: napisałem co miałem napisać i dobranoc :stuck_out_tongue: aha i jakby co miałem sony ericssona… i jakoś nie przypadł mi do gustu…

W880i jest świetny, oprócz braku radia, słabego aparatu i niewygodnych przyciskach. Bateria jest na pewno lepsza od nokii, a personalizacja telefonu spod znaku SE jest bezkonkurencyjna…

bierz tego :idea:

Popieram

Do klopas:

OK, dobra a dla mnie telefon z Symbianem to największy ■■■■ na świecie, dla przykładu Nokia N70 (z Symbianem):

proces włączania tego telefonu wygląda w ten sposób:

  1. wciskam klawisz włącz, wyświetlacz świeci się na biało

  2. nadal na biało się świeci żadnych napisów, nie prosi o pin

  3. zaczyna być słyszalne ciche popiskiwanie telefonu (nadal biały wyświetlacz)

  4. pojawia się monit “podaj kod pin”

  5. wpisuję pin, jest komunikat kod przyjęto

  6. nadal jest komunikat “kod przyjeto”

  7. pojawia się animacja “łapek” typowa dla telefonów nokii

8 ) animacja znikła biały ekran jest

  1. nadal jest biały ekran

  2. pojawia się tapeta (nierozciągnięta)

  3. tapeta się rozszerza do rozmiarów wyświatelacza

  4. boczne orange menu powoooooli się ładuje (można wyłączyć)

  5. chwila czekania, jeszcze czekamy

  6. pojawia się nazwa sieci, stan baterii dopiero teraz telefon nadaje się do użytku

cały ten proces trwa na pewno 60 sekund (ze stoperem w ręku ! , mogę filmik Ci wstawić jak nie wierzysz)

Dalej, pomińmy, że kiedy wchodzimy w menu jest podobnie, najpierw pojawia się napis “menu” a dopiero 2 sekundy potem opcje do wyboru, tak samo jak wchodze w spis telefonów. Internet, wchodzę korzystam max godzinę, telefon nie odpowiada muszę go wyłączyć i włączyć - kolejne 60 sekund. Noi co? Telefon ma te funkcje, “Symbiana” ma, który jest właśnie jedynym powodem zamulania tego telefonu, a nie jest to złom - ma UMTS, wyświetlacz 240x320, wideorozmowy, aparat dobry noi co z tego jak tempo jego pracy nie pozwala na normalne jego użytkowanie? Dla jasności - to nie wina jakiegoś egzemplarza - tak się zachowują wszystkie telefony z Symbianem (przynajmniej Nokie, chociaż Symbian muli każdego fona, nawet SE). Sąsiad miał wtedy jeszcze N70, i to samo powiedział, że mu się włącza pół godziny i się nie da normalnie korzystać.

Mam obecnie w580i, może nie cud techniki, ale tu proces włączania telefonu wygląda (dla porównania) tak:

  1. wciskam klawisz włącz

  2. logo sony ericsson, czekam chwilke

  3. podaj pin, wpisuję 4 cyfry, przyjęło

  4. animacja startowa (walkman lub orange, w zależności od ustwaienia/sieci)

  5. pojawia się tapeta, pojawia się nazwa sieci, mogę już korzystać

całość (z wpisywaniem pinu włącznie) nie trwa więcej niż 20 sekund

Jeżeli nadal uważasz, że Symbian jest taki świetny - proszę bardzo, ja się już nie dotykam do telefonów z symbianem od tamtego czasu, a więcej powiem Ci że właśnie nokie n70 zmieniłem na w580i i niesamowita różnica - jestem całkowicie zadowolony.

Do larry.bigl: popieram poprzedników w910 weź sobie, chyba najlepszy wybór z tych co napisałeś :wink:

to teraz od ojca muszę wycyganić trochę kasy bo on nie jest za 1zł:D

podbijam jeszcze o W580i bo ta sama cena co w910i który ciekawszy?

and512 , Owszem n70 muli strasznie. Bawiłem się nim, ale np. n82 już nie muli, bo ma więcej ramu :wink:

Z tych dwóch wziąłbym w910 - ładniejszy :stuck_out_tongue:

myślisz że nie miałem n70 w ręku ?! wiem o niej sporo… muli jak wgrasz za dużo appsów albo orange doda orange menu… wtedy fon chodzi bardzo wolno…

bawiłem się wieloma symbianowcami (od 3650 do n95 8gb) no i najszybsze były tylko:

-5700

-n95 8gb

najszybsze bo miały symbiana 9.2 FP1… ale 3650 i n-gage cls też były szybkie…

ale powiedz mi, czy zbawi cię te 2sek? wiesz ile jest tych aplikacji na telefony z symbianem? RotateMe, Xplore, SmartMovie, Guardian, LCG Jukebox, BatMon, DesktOper, CallCheater, Flash Lite, Xlator, PDF+, T99, nie wspominając o emulatorach NES, GBA, GBC, SNES, SMD no i plików WAD (Doom, Doom 2, Heretic i wiele innych)… no i jeszcze platforma N-Gage (stara i 2.0)

i to tylko jedne z lepszych bo ich jest naprawdę dużo… czy twój SE to potrafi? znajdź jakiś program z tych na javę… wszystkich na pewno nie będzie ale może znajdziesz coś prymitywniejszego… i dlatego symbian jest super… co z tego że muli… wole mulący i funkcjonalny fon niż zabawkę bez rozbudowy jakichkolwiek funkcji…

ja tam bym uwzioł bardzo uniwersalny telefon w postaci nokia 6300

aparat ma do bani… widziałeś od niego fotki?

BTW. trochę nie na temat ale to do wszystkich fanboyów SE!

wiecie że wyjdzie C905? ale oni sami by takiego fona nie zrobili no i zgapili od noki n95 która ma ponad rok… ale to nie wszystko… jest też telefon lenovo i909… nie jest najnowszy ale SE zgapiła żeby zrobić tego całego F305… i to jeden z powodów dla których nie lubie SE… drugi to wytrzymałość…

A Samsung U600? Kumpel miał i na pierwszy rzut oka nie jest to zły telefon…co o nim sądzicie?

Samsungi są raczej niewygodne w obsłudze, czasami zawodne, ale tanie i nowoczesne…

Znów dedukuję posta tej samej osobie, co na str poprzedniej :?

Aha a xBox to wielkie “gie”, bo PS było pierwsze i Microsoft od nich zerżnął pomysł, Linux to też szajs bo Windows zrobili wcześniej i tym tokiem myślenia można podawać przykłady w nieskończoność. Każda firma ma swoje atuty ma też swoje wady. Jedne firmy wpadają na pewne pomysły wcześniej, a inne później, ale to nie znaczy, że te drugie są złe. Co do tych aplikacji na Symbiana - widać, że Twoje potrzeby spełni tylko smartfon/palmtop więc innymi słowy każdy “normalny” telefon jest dla Ciebie zły. Dla mnie, w telefonie liczy się komfort pracy, czego Symbian raczej nie umożliwia. Programy, które opisałeś, hmmm… są użytkownicy wymagający i są wymagający mniej. Ty jesteś ta pierwsza grupa, ja jestem ta druga (jak większość) - gdy potrzebuje zaawansowanej platformy, zasiadam przed moim blaszakiem i tam zrobię wszystko - telefon służy mi głównie do komunikacji z przyjaciółmi, a często zastępuje mi odtwarzacz mp3, a nawet mp4. Mnie to całkowicie wystarcza, od reszty mam komputer. Nie żebym był antyfanem Nokii, bo nie twierdzę, że to zła marka, ale osobiście wolę Sony Ericssona. I to jest moja prywatna opinia, do której mam prawo.