Który telefon wybrać?

Witam,

właśnie nastał czas, że mogę znów wymienić telefon. I teraz pytanie, który wybrać, bo mam dylemat. Prosiłbym użytkowników tych telefonów o wypowiedzenie się na ich temat, wasze opinie i spostrzeżenia.

Wybrane modele to:

-Nokia 5310

-SE k770i

-Motorazr2 V8

-Nokia 6300

-SE W880i

-Samsung d900i

A z jakie funkcje oprócz dzwonienia i sms-owania byłyby ci potrzebne. To pomoże wybrać telefon do twoich potrzeb.

Motorazr2 V8 <- Zdecydowanie najbardziej mi sie podoba


haker - łamanie haseł

Tobie, a nie jemu. Poza tym warto, abyś swoją wypowiedź sprecyzował, w końcu o to poprosił kolega.

tzn wiecie odtwarzanie muzyki się przyda, aparat żeby był przyzwoity choć wiadomo, że to nie to co cyfrówka osobno. V8 fakt ładnie się prezentuje…ale to Motorola…pamiętam jak był szał na punkcie V3 i V3i a później połowa znajomych narzekała na niego. Skłaniałem się ku Nokii 5310…ładna cieńka duży wyświetlacz…chodzi głownie o opinie. Wady jakie mają te telefony i zalety.

Tu bym wybierał między Nokią 5310 a SE W880i

Nokia 5310

+4 zakresy GSM + WCDMA

+16 mln kolorów

+gniazdy na karty microSD (tanie i dobre)

+EDGE

+radio

-brak wideorozmów

-słaba bateria (nieznacznie, naprawdę nieznacznie ale słabsza)

SE W880i

+wytrzymała bateria

+wideorozmowy

-mało kolorów (262 tys.)

-brak radia

-brak EDGE

-3 zakresy + WCDMA

-gniazdo na droższe karty memory stick micro

-to nie ta sama jakość co nokia

Tak więc ja bym brał nokię :slight_smile:

a np V8? i K770i?

Ja bym brał 5310 Albo baaaardzo podobną tylko rozsuwaną Nokię 5300 lub 5200

Możesz się zainteresować Nokią N82.

koleś, ile masz kasy? bo to co podałeś to są słabe fony…

wszystkie są po 1zł:PP heh bo to na abo jest i nie mam zamiaru więcej wydawać niż te 1zł:P

poza tym niby dlaczego słabe fony? Bez przesady nie muszę mieć w telefonie boombox’a, pulsomierze,TV satelitarnej, wróżki i ciul wie czego jeszcze…

jakoś mi tu ■■■■■■■ nie pasuje do ceny pozostałych komórek z tematu.

-Nokia 5310 —> dobra muzyka, fajny design, dość dobra bateria, cienki aparat, ale zawsze 2MPx

-SE k770i—> okrojona wersja K800i, przeciętny aparat jak na 3.2MPx, muzyka ujdzie

-Motorazr2 V8—> motka, to motka, żadnej nie polecę z wyjątkiem dwóch, ale to żadna z nich :stuck_out_tongue:

-Nokia 6300—>zajebisty wyświetlacz, aparat przeciętny jak w 5310, ale licha bateria

-SE W880i—> znów przeciętny aparat, muzyka jak to Walkman, bateria dość dobra

-Samsung d900i—> szajsung jak to szajsung nie polecam. Niedopracowane podstawowe opcje, częste kłopoty, przeciętny aparat jak na 3.2MPx, muzyka nie najlepsza. Dość częste problemy z taśmą przy tym sliderze :expressionless:

Moim wyborem a zarazem sugestią jest 5310, albo w880i

SE W880i - ogólna jakość lepsza od nokii

Noo wiesz, Motorazr2 V8, Nokia 6300, SE W880i o nich chyba nie mówiłeś, a już na pewno nie o Soniaku - spójrz na niego w realu i poczytaj o parametrach technicznych to zmienisz zdanie.

Nokia 6300 ma wyświetlacz obsługujący 16-milionów kolorów, równa się bardzo słaba bateria i podobno bardzo podatny na uszkodzone piksele; Motorolka, no nie jest zła, osobiście jakoś unikam tej marki, ale nie z powodu złego wykonania czy czegoś, po prostu wole Sony Ericssona i Tobie też radzę z tych, co podałeś wybrać W880i - płaski, ładny ma dobre funkcje noi seria Walkman - świetna jakość muzyki i wspaniałe firmowe słuchawki Sony Ericssona (wiem co mówię, bo mam takie od w580i) Pozdro :smiley:

6300 ma aparat bardzo słaby mimo że to 2MPx… (śmiem twierdzić że takie wiekowe fony jak 6630 mają lepszy… mimo że 6630 ma 1.3MPx to i tak robi lepsze fotki…)

motorola błyśnie z tego że ich softy nie są za fajne… czyli lubią być na motkach problemy lub zawieszanie się… W880i ? hmmm… nie chciałbym tego telefonu… nie dlatego że jest brzydki ale ma kiepski aparat, nie ma radia, no i te przyciski :confused: i nie nawidze małych lub płaskich fonów… są tak niewygodne i nieporęczne… no ale wybór jest twój, telefony są słabe bo za te pieniądze można mieć lepsze ale skoro tak no to najlepsza będzie niestety 5310… ale i tak to szajs :stuck_out_tongue:

główni o nich… ale mówiłem o wszystkich… chyba nie użytkowałeś żadnego skoro twierdzisz że są fajne… parametry techniczne znam, ale wolę coś słabszego ale żeby się nie cieło lub wieszało co chwila :stuck_out_tongue: (mówię o motce) albo żeby aparat 2MPx był jakości 3 lata starszego fona (6300)

Z tych co podałeś to Nokia 5310 lub SE W880i ze wskazaniem na tego drugiego, ponieważ seria W, czyli super muzyka, małe wymiary, dobry wyświetlacz i bateria, tylko ten brak radia z RDS, które mam w swoim W810i. Nokia też niczego sobie, gorszy aparat i może bateria ale niekoniecznie, lepszy wyświetlacz, zależy też od twojego upodobania do konkretnej marki.

ALbo w880i albo 5310. Miałem tego pierwszego w rękach i fajny telefonik tylko brak radia tu jest wielki minus. Małe przyciski jakoś mi nie przeszkadzały. O 5310 moge tylko powiedzieć, że fotki z niego nie są zbyt powalające jak na 2mpx. Zawsze w880 można coś podmienić np. sterowniki aparatu czy dźwięku. Za to Nokia kusi wyświetlaczem chociaż 256k kolorów jest wystarczające :wink: Ale ostatecznie zdecydowałbym się na Nokie ze względu na EDGE, bo sporo korzystam z Internetu w telefonie :stuck_out_tongue: .

No nie ma i co? Wkładasz kartę pamięci i słuchasz własnych piosenek, a nie tych co w radiu lecą, natomiast przyciski - wcale nie są niewygodne, mój kumpel ma ten fon, bawiłem się nim nie raz to wiem, po za tym mają nowy design w stylu Sony Ericssona więc…

Mylisz się, jak już powiedziałem często mam do czynienia z W880i i raz miałem w rękach Motorolkę, co prawda w salonie, ale mniej więcej go wypróbowałem. Nokię 6300 ma mój brat, więc co nieco o tym telefonie wiem. Cóż, każdy ma swoje zdanie, ale to, że któryś fon ma aparat 2 Mpx to jest żaden argument! Jak nazwa wskazuje to jest telefon, nie aparat cyfrowy, i służy do dzwonienia (seria W również do słuchania muzyki), aparat to tylko bajer, chcesz aparat dobry - nowe modele serii K mające Cyber Shoota i aparaty 5 Mpx, np. K850. Każdy ma prawo do opinii, ale trzeba to jakoś sensownie uargumentować, nie chce się kłócić ale z Twoją wypowiedzią

absolutnie się nie zgadzam. Pozdro :slight_smile:

chyba wybiorę Nokię…mi nie zależy na super fotkach wystarczy ze jak będzie potrzebny aparacik to się walnie jakieś zdjęcie okazyjnie. Muzyka no fakt skoro już ma odtwarzać to wypadałoby, żeby była muzyka lepszej jakości na nim. Nokia tak jak SE jest dedykowany do muzyki. Większy ma wyświetlacz…bo ten w SE w880i mimo, że ma duża rozdzielczość to jest stosunkowo mały. Jeszcze mam dwa dni na przemyślenia xD

a np. SE K660i?

uwzględniam wszystkie telefony w Erze urodzinowej promocji :LOL: w Abonamencie za 45zł z “supertelefonem” (taka nazwa) za 1zł.

http://www.era.pl/pl/indywidualni/taryf … ator_taryf

MAŁY UPDATE, nie zauważyłem, że są abonamenty dla stałych abonentów, ceny się zmieniają. Dostępne telefony to(abonament ten sam niekiedy gorsze fony ale dużo więcej minut w tej samej cenie, to woli mój tata):

-SE K770i

-SE W880i

-LG SHINE

-Samsung U600

-Nokia 6300

ewentualnie SE W910i