Który telefon wybrać?

Osobiście tośkę bym odrzucił ze względu na awaryjne USB. Symbian jakoś mi nie podchodzi bo wolniejszy od WM 6.5…dlatego wybrałbym te SPV ze względu na to że na WM są nawigacje z prawdziwego zdarzenia czyt. “Auto Mapa”:)Ale jak pisałem wcześniej trzeba uważać na taśmę w tym modelu i obudowę…

Zgadzam się. G500 ma awaryjne USB, więc się nie nada.

Tylko jeśli ten SPV ma WM Standard, to nie będzie tak fajnie. Nawigacji na niedotykowy WM jest dość mało (niby można odpalić Automapę, zastosować mapowanie klawiszy i właściwie będzie działać - sam to przerabiałem na G500, to z wygodą nie bardzo).

Ja osobiście poszukałbym czegoś z WM Professional. Ile masz funduszy?

Kolega dobrze mówi…poszukaj normalnego PDA a odkryjesz prawdziwe zalety WM. Na smartphonach z tymi systemami bywa różnie ale na PDA to bajka :slight_smile:

A nie lepiej jakiś K770i ?? Jak dla mnie to całkiem dobra komórka.

Też uważam że Soniacze biją na łeb Nokie…

Polecam K800i.

Joysticki w SE są wątpliwej jakości, dlatego polecam 770 a nie 800 ^^

ja toshibę g500 też odrzucił. Ale zwrócił bym uwagę na toshibę g810. Miałem telefon ten i ten. g500 zła nie była ale w porównaniu z g810 to była słabizna. Natomiast g810 telefon godny polecenia

Dziwny rozrzut w telefonach, od smartphona po nokie, telefon starszej klasy z WM na pokładzie to jest bardziej komputer niż telefon, musisz liczyc się z tym że telefon potrafi się zawiesić np. kiedy dostaniesz smsa , i musisz robic reset (niestety smsa sie juz nie oddzyska) pozatym potrafią dziać się cuda jak na każdej komórce, plusem jest oczywiscie ogromna liczba softu (chociaż na sybiana wcale nie jest gorzej) , sam mam poczciwego wizzarda (SPV m3000 brand w orange) , i tez od 2 lat bawie się w rynek pda, teraz niedługo przechodze na HTC HD2 wiec z malucha przesiadam się na porshe :). Jeśli chcesz dobry telefon z WM to z tego co się orientuje HTC Diamond jest całkiem dobry i widzialem go na allegro za 400 zł :slight_smile:

Dodane 24.05.2010 (Pn) 0:57

Dziwny rozrzut w telefonach, od smartphona po nokie, telefon starszej klasy z WM na pokładzie to jest bardziej komputer niż telefon, musisz liczyc się z tym że telefon potrafi się zawiesić np. kiedy dostaniesz smsa , i musisz robic reset (niestety smsa sie juz nie oddzyska) pozatym potrafią dziać się cuda jak na każdej komórce, plusem jest oczywiscie ogromna liczba softu (chociaż na sybiana wcale nie jest gorzej) , sam mam poczciwego wizzarda (SPV m3000 brand w orange) , i tez od 2 lat bawie się w rynek pda, teraz niedługo przechodze na HTC HD2 wiec z malucha przesiadam się na porshe :). Jeśli chcesz dobry telefon z WM to z tego co się orientuje HTC Diamond jest całkiem dobry i widzialem go na allegro za 400 zł :slight_smile:

zawieszanie i w ogóle czasami zachowanie jak praca na starym komputerze miewała czasami toshiba g500 na której to miałem wm 5 natomiast g810 z wm 6.1 jest o niebo lepszy. I zawieszanie itp. to naprawdę sporadyczne zjawisko. Tyle że smartphony trzeba traktować jak małe komputery i im większy bałagan (ogromna liczba aplikacji często działających w tle które często nie są nam potrzebne) tym telefon będzie bardziej spowolniony. W tej chwili jeśli telefonik to coś z wm lub symbianem.

K800i posiadałem niecałe pół roku, mój wujek ponad 3 lata, znajomy ponad rok miał - żadnych problemów z joyem.

Kłopoty z nim są w starszych modelach.

Sam też miałem K800 i nie narzekałem wystarczyło co jakiś czas przeczyścić joy i chodził idealnie nie miałem żadnych problemów z tym fonem…

Ja miałem k510i - joy padł po pół roku :wink:

w starych SE to się zdarzało ale od poźniejszych serii K800 producent stosował podkładki pod joy które znacznie chronią joy przed zabrudzeniem wewnętrznym

z obecnych systemów OS jakie są na rynku to właśnie Symbian jest z nich najwolniejszy i najczesciej z nich sie wiesza…