Który telefon wybrać?

Witam!

Mam dylemat odnośnie wyboru telefonu:

LG GD510 + panel słoneczny

czy

Samsung Avila S5230 GPS

Niby trochę lepszy jest LG, ale nigdy nie miałem telefonu tej marki, więc nie wiem, czy dobrze się sprawuje? Zależy mi generalnie na funkcjonalności, możliwościach (m.in. wgrywanie aplikacji, gier czy innych) itp.

Doradźcie coś! :slight_smile:

jeżeli chcesz wgrywać dużo aplikacji to tylko telefony z systemem najlepiej z androidem bo on jest teraz najbardziej rozwijany. na telefonach z jakimś własnym systemem raczej tylko aplikacje java wejdą a dopasowanych akurat pod ten telefon nie będzie za dużo może z 100 gierek i ze szczęściem jakiś nie wiem miernik czy coś albo opera mini ale to raczej wszystko.

Nie chodzi mi o jakieś mega wypasione aplikacje - tak jak wyżej napisałeś, czyli gierki, jakieś słowniki i tyle. To który?

Czy ten GPS w Avili korzysta z internetu, tzn. czy trzeba za niego bulić jako internet, czy ma jakieś swoje systemy?

Tych wyżej wymienionych nie miałem jeszcze w ręku wiec cięzko mi powiedzieć ale u mnie gps w telefonie korzysta z satelity lub z wifi albo z sieci komórkowej to tylko zależy od ustawień. W telefonach bez systemu raczej często występują problemy jeżeli się nie myle znajomy odemnie ma Avile i u niego Opera mini zamiast z wifi korzysta z płatnego neta. Najlepiej powiedz jakie funkcje są dla ciebie ważne o co byś chciał na tym telefonie zainstalować.

Miałem Avilę i sprzedałem i nigdy więcej nie dajcie mi tego do ręki, bo rzucę tym o ścianę! To się powinno nazywać Samsung Zamulia. Od stuknięcia w ekran do reakcji telefonu mija około 5 sekund. Można dostać *&^%$! To nie tylko moja opinia. Moi koledzy też sobie pokupowali takie i co prawda nie sprzedali, ale też mówią, że masakra. Co do GPS, to on sam w sobie nie “wchodzi” w Internet, ale aplikacje, które z niego korzystają już tak. Ostatnio z kumplem szukaliśmy takiej nawigacji co nie żre kasy i znaleźliśmy raptem 2-3 freewerowe crapy. Także, płać i płacz.

Ogólnie to ile chcesz wydać na ten telefon? bo jeżeli akurat te podałeś bo powiedzmy wchodzisz w abonament i takie masz do wyboru to cóż. Ale jeżeli np na allegro chcesz kupić to kup sobie jakiś telefon z androidem tam masz pewność że aplikacje będą za free tylko może być mały problem bo lubi się łączyć z internetem ale jeżeli masz odpowiedni pakiet to to nie jest wielkim problemem. Więc z tego co już się dowiedziałeś teraz to Avila to gówinko xD a o LG jeszcze nic nikt nie napisał ja tylko mogę powiedzieć że produkty firmy LG są ogólnie porządne ale czy ten telefon jest dobry nie mogę powiedzieć.

W PC Formacie pisali, że LG również wolno reaguje na polecenia, że bateria słabo trzyma i jest mało aplikacji. Ale na ile można wierzyć “gazetom”, to już zupełnie inna historia…

Jakieś gierki dla zabicia czasu, jakieś słowniki do nauki i ewentualnie jakieś inne drobnostki jak mi pod rękę/w oko wpadną.

Jeśli chodzi o funkcję, to oglądanie filmów może, korzystanie z internetu[w miarę możliwości]. Ogólnie chodzi mi o multimedia.

Jeżeli chcesz oglądać filmy z Youtube lub podobnych serwisów to nie wiem czy ci na telefonach bez systemu pójdą. np znajomy się skarży że na jego Avilii nie może oglądać filmów z YT ja na swoim g1 moge spokojnie oglądać prawie wszystkie filmy pod warunkiem że wchodzę na te strony przez skyfire. Na telefonach z windowsem na 100% też działają takie serwisy ja np chciałem sobie kiedyś kupić SPV m3100 ma chyba wszystkie te najlepsze funkcje tylko jest już troche stary więc nie wiem czy będzie szybko chodzić. Ogólnie to telefony z systemem mają 1000 razy większe możliwości od zwykłych telefonów.

Chodziło mi o zwykłe filmy zgrywane np. z PCta

no niby większość telefonów teraz odtworzy ci filmik ale tylko w jakimś formacie i tylko o jakieś rozdzielczości

A co z napisami? Odtworzą bez większego problemu, czy tylko wybrane modele?

jak napisy są “w” filmie a nie jako oddzielny plik to odtworzą ale będą miały miej więcej rozmiar 1mm może 2mm więc itak nie przeczytasz no chyba że samemu dodasz takie żeby pól obrazu zasłaniały to jest tak samo jak na zdjęciach na kompie ładne a na fonie obejrzysz je bez detali i bardzo pomniejszone