Który telefon wybrać?

Witam,

mam dylemat. Noszę się z zamiarem kupna nowego telefonu, jednak mam 3 kandydatów i nie wiem, którego wybrać. Telefon służyłby do dzwonienia, pisania smsów, przeglądania neta (wi-fi, hsdpa), gry, oglądanie filmów, słuchanie muzy, czyli praktycznie do niemalże wszystkiego. Moi kandydaci to:

Motorola RAZR

Samsung Galaxy S II

HTC Sensation XL Beats

Czekam na wasze konstruktywne opinie i ocenę powyższych telefonów. Galaxy S II podobno ma problemy z dobrym sygnałem wi-fi ale nie mam jak tego potwierdzić lub zdementować, dlatego też czekam na opinie najlepiej użytkowników wyżej wymienionych.

pozdrawiam

Na starcie bym skreślił HTC mają słabe baterie i potrafią się zawiesić ,a wybierając z tych dwóch brał bym Motorole z mojej strony polecam Nokie Lumie 900.

Brałbym Motorolke :stuck_out_tongue:

Motorola RAZR jest całkiem całkiem.

To widzę, że doczekałeś się konstruktywnych opinii…

  1. Motorola Razr jest bardzo szczegółowo opisywana na tutejszym blogu przez użytkownika underface.

  2. Zasięg WiFi w SGS2: Router mam w kącie pokoju, telefon znajduje się od niego w odległości 12m. Po drodze są dwie ściany o grubości 40cm wykonane z litej cegły (nie z pustaków) + kafelki w łazience. W takiej sytuacji sygnał się urywa. Czy to słaby zasięg? Cóż. W porównaniu z moim laptopem - tak, w porównaniu z innymi telefonami - nie.

  3. Ten HTC generuje dźwięk niezłej jakości, ale jeśli dokupi się do SGS2 dobre słuchawki, to różnica znika. Ja mam NuForce NE-700M i śmiało polecam. Zwłaszcza, gdy korzysta się z programu PowerAMP.

  4. Aparat wszędzie po 8MPx, ale SGS2 robi zdecydowanie najlepsze zdjęcia. Małe zaszumienie, przyzwoita ostrość, jasne szkieło… to wszystko robi różnicę.

  5. Wyświetlacz: SuperLCD z HTC moim zdaniem nie jest tak dobry jak SuperAMOLED z SGS2. Kąty widzenia są ciut gorsze, czernie nie są tak czarne jakby mogły być, nasycenie kolorów jest mniejsze. Motorola Razr ma wyświetlacz o wyższej rozdzielczości, ale opiera się on na metodzie pentile, przez co krawędzie białych elementów (np. czcionek) mają zieloną poświatę i widać gdzieniegdzie kanciaste krawędzie.

  6. W Motoroli nie wyjmiesz baterii, bo obudowa jest unibody (z jednego kawałka).

Ja wybrałem Samsunga Galaxy S2 i jestem bardzo zadowolony, choć urządzenie to nie jest bez wad.

  • TouchWizz mi się nie podoba, o czym już kilkakrotnie pisałem, ale na szczęście na XDA można znaleźć ciekawe projekty zmiany wyglądu tej nakładki (np. ICS Domination).

  • Vlingo, czyli usługa sterowania telefonem za pomocą głosu nie działa w języku polskim przez co jest bezużyteczna. Mając roota odinstalowałem to i mam święty spokój.

Czy zamieniłbym mój telefon na jakiś inny? Póki co, to nie, jednak za jakiś miesiąc lub dwa pojawi się SGS3 i zobaczymy co Samsung wymodził. ^^

kamil_w dzięki za konstruktywną odpowiedź właśnie o taką mi chodziło :slight_smile:

SGS2

  • ma bardzo duże wsparcie

  • kupujesz dodatkową baterię oryginalną z klapką i trzyma ci wtedy super :slight_smile:

  • ma najnowszego androida oficjalnego ICS dostępny przez Kies

a jakbym dodał do kandydatów iphone’a 4S ? Dużo znajomych namawia mnie na iphone’a zamiast SGS II

iPhone to telefon przeznaczony dla innych użytkowników - to jest tak jakby ktoś ci polecał netbook zamiast komputera stacjonarnego.

Ma dużo wkurzających ograniczeń, mniej funkcji niż Androidzie, za to te które są to są w miarę dobrze zrobione, m.in. rozmowy głosowe (nie licząc falującego zasięgu), multimedia (gry też), płynność działania.

Zamiast SGSa2 poleciłbym LG Optimus 2X - wg mnie niedoceniany telefon.

yhym no to mam już w miarę jasny pogląd sytuacji. Ale tak patrzyłem ostatnio na ceny galaxy note i jest on niewiele droższy niż galaxy S2. Co powiecie na Samsunga Galaxy Note ? Czy jednak lepiej tego galaxy S2 ?

Wiesz - z Note i S2 to jest tak jw. pisałem. Note to trochę cegłą - jeśli naprawdę dużo używasz telefonu jak netbooka to tak, jeśli nie to lepiej kupić coś w granicach 4" ekranów.

Są dwie grupy ludzi - Ci, którzy kochają Apple i iOS oraz Ci, którzy ich nienawidzą.

iPhone 4S jest świetnie wykonany oraz doskonały design (jak dla mnie). Bardzo fajnie leży w łapce, nie jest ani za duży ani za mały. Ekran Retina, na którym obraz jest znakomitej jakości. Przeciwnicy iPhone za minusy uważają brak możliwości wysyłania plików przez Bluetooth (Bluetooth jest, ale do np. zestawu słuchawkowego), brak radia FM (bo internetowe już bez problemu można słuchać za pomocą odpowiednik aplikacji), brak możliwości rozszerzenia wbudowanej pamięci, przymus korzystania z iTunes (komputer nie widzi smartfona jako pamięć masowa), no i cena, która podobno jest zbyt wygórowana jak na takie urządzenie (ale ja takim ludziom nie wierze :stuck_out_tongue: ).

@stream

Mylisz się. Ja przykładowo cenię Apple’a za umiejętność kreowania wizerunku, żyłowania cen swoich produktów i wiele innych spraw, ale ich produkty do mnie nie przemawiają. Są więc jeszcze ludzie, którzy nie nienawidzą Apple’a, ale go jedynie tolerują.

Note’a miałem w rękach jakieś 20 minut (można się nim pobawić w katowickiej Silesii w pasażu - na lewo od głównego wejścia jest stoisko Samsunga). Duży i nieporęczny jak dla mnie, a dłoni nie mam małych. Rysik nie jest zbyt wygodny. Kręci się w dłoni i przycisk ucieka spod kciuka (lub innego palca - jak kto woli).