Który telefon wybrać?

Witam,

z racji zmiany abonamentu mam możliwość wybrania sobie jednego z niżej podanych telefonów.

aktualnie używam samsung gt e2370 - tak, tak - nie szedłem z duchem czasu, aczkolwiek 2tyg rozmów bez ładowania było wystarczające.

abonament dla firm, 65zł, firma bez ograniczeń - telefony za 1zł

jak widać nie jestem na bieżąco, dlatego potrzebuję Waszych rad.

  1. wymagania sprzętowe - interesuje mnie stabilność urządzenia, bez zacięć i zamuł.

  2. system - do tej pory miałem jedynie jako takie spotkania z androidem, dość intuicyjnie. o windowsie czy innych takich nie mam pojęcia.

  3. aparat - do użycia sporadycznego, od zdjęć mam lustrzankę. filmy - podobnie.

  4. jakość dźwięku - żeby było dobrze dzwonek słychać. w razie potrzeby na ramię zarzucę boombox’a.

  5. gry - no ewentualnie.

  6. internet - będę miał 1gb w abonamencie. facebook mnie nie dotyczy, jedynie poczta, płatności mobilne, jakaś zagwozdka na google.

  7. inne? nie wiem co innego mogę znaleźć.

do wyboru:

Alcatel one touch Idol

Alcatel ONE TOUCH SCRIBE HD

Alcatel one touch Idol mini

HTC Desire 300

HUAWEI ASCEND G510

Nokia Lumia 520

Nokia Lumia 625

Nokia Lumia 920

LG P760 Swift L9

Samsung GALAXY Core Plus

Samsung Galaxy Trend

Samsung Galaxy Young

Sony Xperia E

Sony Xperia J

Sony Xperia M

Windows Phone 8S by HTC

liczę na Waszą pomoc,

pozdrawiam,

Krzysiek.

Z tych podanych powyżej, to zdecydowanie Lumia 920. Jeśli nie przeszkadza Tobie WP, to najlepszy wybór.

Windows Phone jako system - moim zdaniem - ma niewiele wspólnego z windowsem desktopowym. Jest bardzo minimalistyczny, nie daje żadnej kontroli nad aplikacjami - nie ma firewalla; aby zainstalować jakąkolwiek aplikacje trzeba utworzyć konto microsoft.

1GB wydaje mi się trochę mało - samo skonfigurowanie telefonu zjadło mi 578 MB - o ile wierzyć mojemu operatorowi.

Mam Nokię Lumia 521 - telefon delikatniutki, lekki, widać że taniej już nie może być (chyba byłby z papieru). Aparat moim zdaniem niezły. Zadziwiająco (jak na taniość wykonania telefonu) dobra jakość głośnika - słuchałem Trillium “Covard” z youtube i byłem pod wrażeniem.

Miejsce na kartę microSD jest obok karty SIM - w środku telefonu - aby się dostać należy otworzyć obudowę i wyjąć baterię.

 

Jeśli chodzi o aplikacje - moim zdaniem sklep WP jest kierowany do dzieci, zabawa ze zdjęciami, facebook, kręć filmy i dziel się ze znajomymi.

 

Wydaje mi się że android to jest jednak inna jakość w porównaniu do WP - zupełnie inna klasa.

Jak bym miał wybierać telefon z tej listy to wybrał bym Nokie Lumie 920 lub Windows Phone by HTC 8S. 

Jeśli chodzi o Lumie 920, to mój kolega ją posiada i jest bardzo z niej zadowolony.

A co do Windows Phone by HTC 8S, podobno są szybciej aktualizacje Windows Phone niż na Nokie. Ale mogę być w błędzie. 

A Google Play pełen symulatorów pierdzenia, latarek i zestawów tapet z paniami w bieliźnie jest oczywiście kierowany dla dojrzałych i poważnych ludzi? :smiley:

 

No jakość zdecydowanie inna, wszakże potrafi się przycinać i zawieszać na nieskończenie wiele sposóbów.

Wp jest stabilniejszy niż andek… :wink: