Który telefon?

Jak sądzicie który telefon jest najlepszy ? Proszę o krótki komentarz.

Oddaje głos na E51 to naprawdę bardzo dobry fon :smiley:

e51 moze i dobry ale dlatego że ma WI-FI (nie wiem jak z pozostałymi…) do tego Symbian, który ma dużo możliwości jeśli chodzi o instalacje przeróżnych programów, w tym do navi. Posiadałem ten telefon ale jednym wielkim minusem było to, że jak dla mnie za cichy. Ciezko bylo usłyszeć dzwonek, nawet jeżeli się go sztucznie podgłośniło przez jakiś edytor audio. Jeżeli nie zależy Ci na WI-FI, to poleciłbym Ci n73, której nie m a w Twoich propozycjach. N-kę też posidadałem. Gdyby miała WI-FI nie zmianiłbym jej puki co na inny telefon. Z tego, że obu sie pozbyłem i kupiłem Samsunga i900 (Omnia). N-ka w porównaniu do e51 ma duży wyświetlacz i także można zainstalować programy do Navi, potem tylko dokupić moduł GPS i cieszymy sie nawigacją. Choć to moglbym powiedzieć, że jako bajer, ale od mojego skutera się sprawdziło. Jak byś chciał się zastanawiać nad tymi modelami to smiało pytaj. Jak już powiedziałem oba miałem, więc mogę cos o nich powiedziec.

Również jestem za E51.

Bardzo dobry telefon. Ma Symbiana, WiFi, w miarę dobrą obudowę itp.

Najlepszy z podanych :slight_smile:

…i jeszcze jedno jeżeli chodzi o e51… Jest to telefon poniekąd biznesowy więc nie znajdziesz w nim jakiegoś lepszego odtwarzacza mp3. W sumie jak już napomniałem posiada Symbiana i zawsze mozna coś dograć. N’ka ma lepszą jakość dźwięku jeżeli chodzi o zewnętrzne głośniki (posiada dwa - u góry i na dole, można nawet odczuć delikatny bas :stuck_out_tongue: ) jaki i na słuchawkach. O e51 nie mogę tego niesiety powiedzieć… Z reszą forum jest po to żeby się pytać :slight_smile: Ja bym mimo wszystko obstawiał na n73 ponieważ ma lepszy (większy) wyświetlacz, dobrze odtwarza muzykę, oraz łatwiejsze wgrywanie oprogramowania :wink: Minust to brak WI-FI. Choć przeglądaie stron na tak małym wyświtlaczu (e51) to też wyzwanie :smiley:

Przeglądałem kiedyś neta na mniejszym wyświetlaczu i nie narzekałem :stuck_out_tongue: Jeśli k310 miałby Wi-Fi to miałbym go do tej pory xD

Z tych wszystkich to E51 lub 6210 - tylko nie napisałeś o którą wersje Ci chodzi zwykła czy Navigator - podejrzewam, że tą drugą. W 6210 boli troche brak Wi-Fi. Za to jest lepszy aparat, większy wyswietlacz i GPS wbudowany. Zależy co kto woli. Obydwa telefony nie mulą. Ja bym wybrał jednak E51 - nie wyobrażam sobie teraz telefonu bez Wi-Fi. Co do muzyki to można zainstalować jakiś odtwarzacz np. TTPod albo Musicmatch Jukebox. Zawsze to coś daje.

Na Omnie mnie nie stać :frowning: Ja chciałbym żeby mój telefon był funkcjonalny, do muzyki, gier i grafiki. Zależało by mi na wi-fi, dużym wyświetlaczu, czujniku wychylenia, oraz żeby oczywiście nie był drogi. Mógłby być także slider.

To może zastanów się nad Samsungiem Avila. Ma to co wymieniłeś: czyli jest funkcjonalny, gry także są na niego (w javie, które obsługują czujnik ruchu) z głośnością też sobie radzi a więc z muzyką też. Ma duży wyświetlacz - dotykowy. Niestety nie posiada WI-FI ani żadnego systemu. Nokia 6210 Navigator stoi od 650 PLN (System operacyjny Symbian), Avila 500 PLN, e51 450 PLN (Symbian), n73 350 PLN (Symbian), Omnia 750 PLN (Windows Mobile) - ceny orientacyje z allegro.

Napisz ile masz pieniędzy.

Srututu. Ciekawe ile jest tych “wspaniałych gier” w Javie na akcelerometr.

Dotykowy wyświetlacz jest przydatny tylko w urządzeniach z OS - a nie na te śmieszne autorskie systemiki, na które nic nie ma

Dziękuję. Pozamiatane. :stuck_out_tongue:

Ja na E65 spoko korzystałem z neta,wystarczy było odsunąć powiększenie na początku było 100% , zmieniłem na 50% i było dobrze. :smiley:

A ja korzystałem z neta na e51 i też aż tak źle nie było tylko. Teraz mam omnie i każdy inny wyświetlacz jest dla mnie za mały :wink: jeżeli chodzi o przeglądanie neta na urządzeniach mobilnych. Pablo55 , Ma racje. Powiedz ile chcesz przeznaczyć hajsu na telefon to może coś wymyślimy. W tych fonach co wymieniłeś można się zastanawiać nad e51 i Nokią 6210 pod warunkiem że w wersji navigator, bo w tedy będzie miała wszystko to czego oczekujesz (nie wiem jak z czujnikiem ruchu).

Mam tylko 800 zł, a droższe telefony w ankiecie mógłbym wziac na abonament

Za te pieniądze kupisz np. używanego HTC TyTn II:

Szukaj na allegro.pl

Jeśli zaś chodzi o telefony z ankiety, to tanie Samsungi nie są zbyt dobre - mają bardzo mało funkcji (nawet nie możesz ustawić własnego dzwonka SMS, możesz tylko jeden z domyślnych). Tanie Nokie uważam za podobną masówę jak Sony Ericsson (co innego droższe - to dobre telefony), a Sony Ericsson to dla mnie największy syf jaki może być. Na to badziewie nie warto nawet patrzeć.

Za 800 to znajdziesz Omnie. Posiada GPS, WI-FI, akcelelometr (czujnik ruchu) czyli wszystko to co chciałbyś mieć. Dodatkowo jest na WM

A jak sądzicie dlaczego nie ma głosów na Nokie 6500 slide, Samsung S7350, Nokia 6210 navi?

bo wszyscy głosują na E51 bo to najlepszy telefon z tych co podałeś i po co głosować na inne?

już są, parę dni temu wziąłem ją na firmę ojca w letniej promocji orange, jak na razie złego słowa nie powiem, funkcjonalne sprytne urządzenie!

Też polece E51 ale jestem stroniczy bo sam mam ;p A innych z tych modeli nie testowałem. Co do muzyki przejściówka stereo i lepsze słuchawki i jest już w miare , słabo gra ale da się przeboleć. n73 ma większy wyświelacz ale jakościowo jest gorszy.