Który układ audio będzie lepszy?

Witam który układ audio będzie lepszy?

https://www.x-kom.pl/p/424654-plyta-glowna-socket-am4-gigab…

https://www.x-kom.pl/p/60471-karta-dzwiekowa-creative-sound…

Do czego? CSGO, Wiedźmina, czy profesjonalnego tworzenia muzyki?
Integra muzyczna w płyci głównej da radę ze wszystkim z wyłączeniem (pół)profesjonalnej działalności zawodowej :wink:

Nic profesjonalnego zwykły odsłuch muzyki z komputera na głośnikach Microlab Solo 7C

Więc weź na razie tylko to co masz zintegrowane w płycie, jak nie bedzie zadowalające, to dokupisz :wink:
Swoją drogą: planujesz jakieś zawody w podkręcaniu Ryzena? Tak po płycie widać :wink:

Mam obie aktualnie do karty dźwiękowej creative podpięte nie mam tylko kabla żeby sprawdzić jak na integrze i nie wiem czy sens kupować?
Ryzena mam 2700x i nie planuje podkręcać bo mi wystarcza na razie

…ale co kupić? Jeżeli masz kartę zewnętrzną, to powinna być lepsza, ale wymieniać płytę główną dla innej integry sensu nie ma (szczególnie na taką za 1k).

mam już tą płytę .
Chodzi o kabel żeby podpiąć do płyty przez jacka bo do karty głośniki mam podpięte przez chincha

A da się jednocześnie podpiąć dwa wyjścia do dwóch różnych urządzeń? Nie przerabiałem nigdy i tu bym sprawdził. Przynajmniej u mnie podpięcie starej karty na usb automatycznie wyłącza integrę w płycie.

Nie wiem chyba sie nie da.
zastanawiam się kupnem kabla cinch-jack i podpięciem pod integre a kartę creative sprzedać bo to trochę stara karta nie ukrywajmy.

Hej,

Może i karta jest stara, ale całkiem dobra. Też dokładnie taki sam model posiadam. Dźwięk jest dość dobrej jakości i proponowałbym jednak wykonać testy porównawcze, bo dźwięk z integry może być jednak gorszy.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Dźwięk ze zintegrowanej karty na pewno będzie gorszy, nawet jeśli posiada dobry przetwornik, to w obudowie występuje dużo zakłóceń elektromagnetycznych, które mogą wpływać na tor analogowy. Wiek karty dźwiękowej nie ma nic do rzeczy, jeśli trzyma parametry. Jak chcesz lepszy dźwięk, to ewentualnie szukaj lepszego zewnętrzego DAC, a nie patrz na to co włożył producent płyty głównej.

1 polubienie