Który używany zestaw wybrać?

Cześć, mam możliwość kupienia jednego z dwóch przedstawionych poniżej zestawów:
1.
płyta główna: Asus A88XM-PLUS
procesor: AMD A10 5800K
Cena 400zł

  1. płyta główna: ASUS H87M PLUS
    procesor: i5 4670K
    Cena 800zł

Oba zestawy mają 8GB RAMu(DDR3), dysk HDD, nie mają dedykowanej karty graficznej.
Domyślam się, że informacje nt. obu zestawów są dosyć skąpe, jednak bardzo proszę o radę na podstawie dostępnych informacji, który zestaw bardziej będzie się opłacał, będzie bardziej przyszłościowy pod kątem ewentualnej rozbudowy (karta graficzna, ram, dysk SSD, mocniejszy zasilacz)

Z tego co się orientowałem w internetach.
Zestaw 1. wydaje się lepszy pod kątem rozbudowy, np. ze względu na to, że maksymalnie może przyjąć 64GB RAMu, o maksymalnym taktowaniu 2400MHz
Zestaw 2. może przyjąć max 32GB RAMu, o maksymalnym taktowaniu 1600Mhz.
Co do procesorów, to ciężko mi się wypowiedzieć, który lepszy. Patrząc na taktowanie, wydaje się, że AMD. Jednak moja wiedza nie pozwala na jednoznaczny werdykt.
Płyty główne obu zestawów mogą przyjąć po dwie dedykowane karty graficzne (jeśli nic nie pomyliłem).

Komputer ma być używany głównie do programowania, sporadycznie grania w jakieś niezbyt wymagające tytuły (wiązałoby się to z dokupieniem dedykowanej karty graficznej i ewentualną wymianą zasilacza na mocniejszy), przeglądania internetów itp.

Bardzo proszę o pomoc, sugestie, dobre rady. Lepszy wyborem byłby komputer z procesorem i5, ale z mniejszą możliwością rozbudowy pamięci RAM? Czy może wymieniony procesor AMD jest tak samo dobry, jak wymienione i5 i nie mam się co zastanawiać i brać go, patrząc na to, że pod względem maksymalnej pamięci RAM i jego taktowania, bije na głowę zestaw z i5?

Trochę chaotycznie to wszystko wyszło, ale z góry dzięki za pomoc!

Amd odpuść, ćwierć środek. Intel wygląda lepiej, wygląda, ale…

jeżeli chciałbyś dokupić kartę zewnętrzną lub ewentualnie wymieniać zasilacz (a jak dysk używany, to i tu wydatek potencjalny, diabeł wie czy płytka nie padnie), to… kup nowy komputer :slight_smile: 2200G, z całkiem możliwą grafiką (możliwą bo w low 30+ praktycznie wszędzie wyciągniesz) po kosztach zestawisz za ~~1200zł. ew możesz ściąć koszt o 400zł i wybrać Athlona z 4 GB, tylko tu bardzo małe projekty zrobisz :wink:

Dzięki bardzo za odpowiedź :slight_smile: