Który waszym zdaniem lepszy SE W810i czy K550i?

Pytanie jak w temacie. Zastanawiam się nad tymi dwoma modelami. Proszę o opinie użytkowników, które mam nadzieję że pomogą mi w odpowiednim wyborze.

Z góry dziękuję !

Poczytaj moje posty tam wszystko o K550i napisałem:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … t=#1244171

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … t=#1228868

Kupuj telefon bez simloka (zdjęcie jest bardzo drogie). Kup najlepiej w jakimś sklepie który sprzedaje przez allegro.

Do muzyki polecam W810i bo jest tańczy, ale jeśli masz kasę to W610i - jest dwa razy szybszy, nowszy i ma walkmana 2.0.

A czy to prawda że W810i robi najlepsze zdjęcia z porównywalnych telefonów SE z takim samym aparatem?

A co daje Walkman 2,0 bo rozumiem że W810i posiada starszego?

zacznijmy od tego ze K550i jest nowszy.

W810i to ‘muzykalny’ telefonik.

potwierdzam. :slight_smile:

Złączono Posta : 23.09.2007 (Nie) 18:58

ładniej gra. (sorki że jeden pod drugim).

W810i jest świetny do odtwarzania muzy, ale z tego co wiem, odtwarzaczom z serii “K” też nic nie brakuje - MegaBass itp tak samo jak w “W”, jedynie inna jest obsługa odtwarzacza - w “W” można chyba wybierać wg albumów, wykonawców itp, jak w iPodzie, a w telefonach serii “K” jedynie tworzyć playlisty, jakość dźwięku jest ta sama i zależna od słuchawek (do “W” dają lepsze i z przejściówką).

Za to w aparacie będą duże różnice - K550i ma też 2.0 MPX, ale z CyberShot’em, czego w W810i nie znajdziemy :slight_smile:

Ja tam bym brał K550i :wink:

A jak wygląda sprawa z wgrywaniem flash menu do W810i bo z tego co wiem to posiada coś takiego?

Tylko niektórzy twierdza że ta funkcja jest fabrycznie zablokowana i działają tylko te które już są w telefonie a już wgrane z kompa to już nie?

A w K550i chyba tego nie ma no nie?

Nowe serie “K” już MegaBassu nie posiadają. Ale do K550i można wgrać softa (w domu za darmo!) od W610i tam już jest BM.

Nie tylko. To jest zupełnie inny lepszy odtwarzacz z kupą funkcji.

MA Flash menu

Tu masz wszystko napisane:

http://www.centrumse.pl/forum

Kolejna rzecz:

W810i podobno posiada jakiś tam czujnik światła i sam steruje jasnością wyświetlacza i klawiatury. W internecie nie mogę znaleźć jak to działa jakieś zdjęcia do porównania. Czy ktoś coś na ten temat wie i może coś zaprezentować?

Tak. W810i (którego jestem posiadaczem) ma czujnik światła tuż nad wyświetlaczem (ale prawie niewidoczny). Steruje on balansem bieli wyświetlacza oraz podświetleniem klawiatury… gdy jest ciemno zmniejsza jasność wyświetlacza i włącza podświetlenie klawiatury… gdy jest jasno, zwiększa jasność wyświetlacza dzięki czemu obraz jest bardzo dobrze widoczny (nawet gdy na wyświetlacz pada światło słoneczne) i wyłącza całkowicie podświetlenie klawiatury.

Barteek a czy możesz przesłać foty jak się podświetla ta klawiatura?

Po co ci foty. Abo świeci albo nie.

Zdecydowałem sie na W810i. może i ciut starszy ale tak samo funkcjonalny a może i bardziej. Mam nadzieję że sie nie zawiodę. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Gwarantuję, że nie będziesz zawiedziony :wink: Znakomity dźwięk muzyki, brak jakichkolwiek zawieszeń, b. dobrej jakości zdjęcia jak na aparat 2mpix… ja już mam ten telefon 2 miesiące i jestem z niego bardzo zadowolony :wink:

Nokie są lepsze tylko w tym, że mają symbiana (który potrafi zamulić telefon) …poza tym nie widzę w nich nic ciekawego… słabsza jakość muzyki, zdjęć, no i są droższe.

W810i to mój drugi telefon firmy Sony Ericsson. Wcześniej miałem K500i, który służył mi przez 2 lata bez żadnej awarii… dlatego mam zaufanie do tej firmy :slight_smile:

A może mi ktoś powiedzieć jak sprawuje się bateria w K550i. Ile trzyma, jak długo się ładuje itp. (mówię o normalnym użytkowaniu, muzyki raczej słuchać nie będę, bo do tego mam mp3-ójkę).

Dane podawane przez producenta znam, ale wiadomo że każdy producent przesadza, jedni mniej, drudzy bardziej.

Zapomniałem dopisać - będę także często z niego łączył się z Internetem.

Pewnie tak jak w K750i, albo może nawet lepiej…

Nigdy SE nie miałem, więc nawet nie wiem jak to w k750 wyglądało.

Czyli raczej dobrze.

Bardzo mi pomagasz. Ale prosiłbym o wypowiedź osoby które mają coś naprawdę do powiedzenia, bo takie odpowiedzi jak wyżej za dużo mi nie mówią.

Proszę żeby wypowiedziały się osoby które używają/używały tego telefonu.


EDIT

Pytanie nieaktualne. Wziąłem inny telefon

Areh bateria w K550i mojego kolegi, przy normalnym użytkowaniu trzyma 3-4 dni, jak będziesz się łączył z netem to wiadomo, że ten czas skróci się do kilku godzin przy ciągłym połączeniu :slight_smile: Co do czasu ładowania to nie wiem, ponieważ kolega podłącza telefon do ładowarki na całą noc :slight_smile: