Który windows 7 to 64 bity?

Ja mam Windows 7 64bit i do niedawna miałem 2giga i chodził bardzo dobrze, teraz mam 3giga i też chodzi świetnie. Głownie korzystam z WinXP dlatego nie zwiększyłem ramu do 4giga ale ja dotrze do mnie w październiku Win7 to od razu dokupuje 1giga żeby mieć 4giga. Sterowniki znalazłem wszystkie bez najmniejszego problemu. Nie ma co kupować 32bitów, przyszłość to 64bity. Nawet do internetu - już powstają przeglądarki 64bitowe. Też uważam, że Win7 powinien być tylko w 64bitach. Naprawdę nie ma się o co martwić.

A ty w ogóle miałeś Viste/Sevena 64bit ?? bo raczej nie skoro tak piszesz.

Wersja x64 zawiera nakładkę, która pozwala uruchamiać aplikacje 32-bitowe, jedynie 16-bitowych aplikacji nie da rady uruchomić.

Ja mam Windows 7 64 bity i dwa giga ramu , system chodzi świetnie dużooo szybciej niż 32 bit XP .

Aha i co to za głupoty że jak się nie ma 4 giga ramu to nie brać 64 bitów ? Dla niewiedzących wystarczjącym powodem do skorzystania z 64 bitów jest posiadanie procesora który 64 bity obsługuje . Jeśli na 64 bitowym procesorze uzywasz systemu 32 bitowego to go marnujesz ponieważ dużo rozszerzeń w procesorze uaktywnia się dopiero na 64 bitach . Przy procesorze obsługującym 64 bity i takim systemie komputer działa 20 % szybciej , kompresja przebiega szybciej i grafika w grach jest bardziej szczegółowa . Ci którzy twierdzą że programy 32 bitowe nie działaja na 64 bitach mam wiadomość : działają , bo są uruchamiane w trybie 32 bitów :

http://wstaw.org/images/free/2009/08/28 … 54f4f5.png

Znak *32 to programy uruchomione w trybie 32 bitów , które jak widać działają . Więc do wszystkich którzy to przeczytają system 64 bitowy ma same plusy od szybkości działania ( Win7 64 bity , dużo szybszy niż XP 32 bity ) , przez stabilność po szybszą kompresję , bardziej szczegółąwą grafikę w grach .

Jeśli ktoś ma jakieś wątpliwości czy instalować 32 bity czy 64 bity chętnie odpowiem na pytania na PW .

Pozdrawiam .

Ale odkrycie zomo_prl , 64bit poleca się na maszynach serwerowych tam gdzie instaluje się ogromne ilości pamięci RAM np. 128GB wersja 32bit zalecana jest do komputerów które mają więcej niż 4 lata na karku…

Moje obawy co do 32 czy 64 biorą się z czytania w internecie, nie ma jakiś rzetelnych informacji. Dokupuje pamięć, razem będzie 4GB + W7 i jak dobrze pójdzie to na zawsze pożegnam się z 32 i XP.

Jeżeli idzie w 64 zainstalować programy 32 bitowe to nie widzę problemu a chyba głównie z tego powodu są obawy innych i moje.