Który windows 7 to 64 bity?

mam pytanie, który windows 7 to windows 64 bitowy ? mam procesor athlona 64 3800+ i chciałbym teraz windowsa właśnie pod ten procesor:

  1. Windows 7 ultimate x 64

  2. Windows 7 Seven RTM 7600 PL x86

w ogóle czy będzie różnica w szybkości pomiędzy tymi wersjami win7 ? 32 i 64 bit ?? czy nie warto sobie zawracać tym głowy i brać który będzie ?

To jest x64.

To jest 32 bit.

jak masz wiecej niz 4gb ramu to mozesz pobawic sie w 64bity w przeciwnym wypadku odradzam

Jeżeli masz więcej niż 3GB RAM’u zainstalowanego w komputerze to warto zainstalować 64 bitowy system. Jeżeli jest inaczej to nie warto zawracać sobie nim głowy i zainstalować wersje 32 bitową.

Pozdrawiam

mam 2 gb ddr PC3200 dual-channel…

czyli lepiej 32 bit ?

tak lepiej 32bit czyli x86

wersja 64bit potrzebuje do samego dzialania troszke wiecej ramu ale zato wiecej ramu widzi :wink: i przy kazji trzeba wyszukiwac sterów 64bit ,a do niektorych starszych sprzetów owych nie ma

a tak z wersja 32 masz wszystko bez problemu

Ja mam 2gb ramu, windows 7 x64, działa pięknie, żadnych problemów nie ma… Zarówno system jak i aplikację działają szybciutko. Podsumowując, 4 GB do windows x64 to mit.

i przy okazji nie działa ci ok połowy programów i gier…bo większość nie działa lepiej na 64bit

komputer nie bedzie słuzył do gier, tylko internet, ogladanie filmów, w małym ułamku programy

przedewszystkim internet i programy

ostatecznie który brac ?

to szkoda na to x64:P po co przesadzac

hmm tylko 32 bit nie umiem znalesc w internecie:(

x86 jak i xp-ek to historia . I cokolwiek ktoś napisze to jak i dvd powoli do muzeum :slight_smile: a tu do jutra - http://www.microsoft.com/windows/window … nload.aspx - można pobrac . ( Ja mam 2gb ramu, windows 7 x64, działa pięknie, żadnych problemów nie ma… Zarówno system jak i aplikację działają szybciutko. Podsumowując, 4 GB do windows x64 to mit. muchozol ) I TO JEST TO A NIE TEORIE !!

Oczywiście, że system działa prawidłowo. Tylko w twoim przypadku działa wolniej niż gdybyś zainstalował wersję 32-bitową. 64 bity zjadają więcej ramu i nielogiczne jest instalowanie systemu na sprzęt z mniej niż 4gb ramu.

Przesiadać się na to 64bity, bo będziemy jeszcze dekadę na 32 jechać :confused:

Ja kupując nowy komputer zaryzykowałem i wybrałem do niego Vistę x64 i jestem więcej niż zadowolony i póki co żadnego problemu ze sterownikami czy nie działającymi programami.

A mogli wydać Win7 tylko na x64 :confused:

7 ma być ostatnim systemem wydanym w architekturze 32bit…

podobne wieści krążyły wokół Visty… oby tym razem się to potwierdziło

Niestety chodz dla mnie stety to już nastąpi (OBY) win8 bedzie - strzelam za 3 lata wiec to już nie ma sensu żyć w 32bit-owym świecie gdzie już teraz wiekszosc komputerów ma architekrute 64bit a nowe komputery juz od baaardzo dawna obsluguja owa architekture. Teraz 4giga ram to podstawa i coraz czesciej uzytkownicy pokupuja lub kupuja komputer z taka ilościa ram, a systemy 32bit niestety tyle nie obsluża…

sam mam system 64bit i mysle nad kupnem 6-8Giga ram - tak tak wiekszosc powie a po co mi tyle… jestem skromnym grafikiem i np. photoshop przy pracy zżera mi ponad 1.5giga do tego np. flash następne Tyle :)… do samego dzialania także mimo mieć tyle ram ;), a nawet nowe gry juz teraz na max potrzebuja 4giga :slight_smile:

czym sie obawiasz? co sie tak zniechęca do systemy x64?

nowe sprzety maja sterowniki programy 32bit jak już nie ma akurat wersji x64 chodzą…

system x64 przynosi same korzyści

Micro$oft zachwalał ze win7 ma przekonać wszystkich do 64bitów. po co komu 64bit do neta i gierek…przynajmniej jeszcze nie teraz:)

Nie wiem do kogo pytania o obawy, ale na pewno nie do mnie. Sam posiadam 4 GB Ramu i Viste Bussiness x64 i od pół roku komputer śmiga aż miło. Zwłaszcza programy takie jak AutoCAD, z których korzystam po prostu wystrzeliły w kosmos z wydajnością. Na Win7 x64, na glownej maszeynie, chyba prędko się nie przesiądę, bo to jednak wydatek, którego na razie nie potrzebuje, ale jak tylko pojawi sie w MSDN AA to sprawdze na prywatnym laptopie.

I oby ten Win8 był tylko 64bity, bo 64 bity cytując za wikipedią:

Moim zdaniem zdecydowanie x64. Nie mam żadnych problemów z jakimikolwiek aplikacjami zarówno 32 jak 64 bitowymi, a tych będzie teraz coraz więcej. Testowałem obie wersje i x64 działa mi szybciej. Bez sensu są jakieś wywody ile co ramu zużywa, bo co to kogo obchodzi? Jak jest wolny, to niech używa, w razie potrzeby zwolni. Prawda jest taka, że wolny ram, to zmarnowany ram. Powiem ci tylko, że wszystko porównania, testy itp. z gazetek możesz śmiało wyrzucić do kosza. Na podstawie takich głupot ludzie wyciągają wnioski… Żeby uzmysłowić ile są warte testy wystarczy poszukać informacji, który program antywirusowy jest najlepszy i wyjdzie, że prawie każdy… zależnie od gazety. Przetestuj i sam się przekonasz.