Który Windows jest dobry na stary pc i współgra z lubuntu

Witam, chcę na komputerze mieć jakiegoś windows’a (98/me/2000/xp) oraz lubuntu. Komputer jest dość stary.

1 GHz, 416 MB RAM, 64 MB w graficznej karcie

Chciałbym wiedzieć jakie są zalety i wady. Windows będzie używany do: uruchomił się VHE (kiedyś na xp działał mi on lecz ostatnio nie działa) no i w cs’a 1.6 można było grać

EDIT

Przepraszam jestem nowy.

Czego zalety i wady? No i tak nawiasem mówiąc zarówno CS’a jak i VHE odpalisz spokojnie pod wine w Lubuntu używając trybu OpenGL.

Zalety - poznajesz inny system. W razie jego awarii - masz sprawnego Windowsa. Ubuntu z LXDE powinien działać sprawnie i szybko. Ważne jest tylko to, że najpierw instalujesz Windows, potem linuksa.

szablos ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

np. jakbym zainstalował win 98 z SP to wszystkich programów nie włączy. Czy tak jest na Me i 2000? I czy będzie mi obsługiwało neta.

Wcześniej miałem ubuntu zainstalowane i miałem problem z ventirlo a dokładniej z mikro.

Przez Wine grałem w cs’a ale nie było dźwięku tz. w menu był dźwięk a jak już grałem to nie było.

Czy w VHE będzie problem z kompresją mapy do pliku *.bsp?