Który Windows Lepszy ? - 7 vs. XP Home Edition

Siemka, od dłuższego czasu mam system operacyjny Windows XP Home Edition. Od soboty, zainstalowalem sobie windowsa 7 no i teraz problem polega na tym.

Jaki windows jest lepszy do gier ? - Podam fpsy w grach na obu windowsach.

Gra: Counter strike 1.6 (Windows XP) - 300/350 fpsow

Gra: Counter strike 1.6 (Windows 7) - 250/150 fpsow

Gra: Euro Truck Simulator 2 (windows xp) - 50/100 fpsow

Gra: Euro Truck Simulator 2 (windows 7) - 30/20 fpsow

Gra: Counter Strike Source (windows xp/7) - 50/100 fpsow

I teraz mam pytanie, ktorego lepiej wybrac ? - O to paramtery mojego kompa:

Procesor: Intel Pentium Dual Core E2160 1.80 ghz

Ram: 2gb

Karta Graficzna: Nvidia GeForce EN7900 gt/gto

Zasilacz: Modecom MC-S350 PFC

Płyta Główna: Asus P5VD2-VM

Mimo iz mam slaby procesor, to windows 7 zzera tylko max. 30 % procesoru. I windows 7 mi sie wgl. nie tnie, mozna na nim spokojnie pracowac.

  • Wiec jaki windows lepszy ? Czekam na opinie.

Cześć

Przy takim komputerze, jeżeli chcesz grać zostań przy XP. Mimo że ten system to już staroć :slight_smile:

Do wsystkich innych zastosowań wybierz Windows 7.

Dziekuje bardzo. Czyli Windowsa 7 nie odinstaluje :slight_smile: Zostane przy starym, dobrym XP. Temat do zamkniecia :slight_smile:

Windows 7,XP nie obsługuje już dobrze nowych komputerów.Do starych komputerów lepszy jest XP,tylko,że on powoli traci wsparcie

Ten na którym ci się lepiej gra i pracuje. Windows XP ma już ponad 10 lat, ale jeśli w twojej sytuacji sprawdza się lepiej niż Windows 7 czy 8, nie widzę przeszkód, by go dalej używać - przynajmniej dopóki ma wsparcie techniczne.

Ciekawe, że Windows 95 w 2005 roku ani Windows 98 w 2008 roku nie był tak popularny jak Windows XP z 2001 roku w roku 2013.

Nic dziwnego, że całkiem dobry system operacyjny trzyma się lepiej niż nakładki na DOSa.

XP jest oparty na jądrze z systemów serwerowych,to już nie jest wieszająca się linia Win 9x i chyba dlatego,potrzebuje więcej ramu,ale rekompensuje to stabilnością,dlatego tak długo jest popularny,najwięcej oprogramowania na nim działa