Który Windows na laptopa?

(M Zieba9) #1

Mam dostać od brata laptopa hp 6730s (Wersja z 3 gb ramu i dyskiem 320 gb). Ten laptop jest strasznie zawalony, ma zainstalowanego windowsa 7 i linuxa Ubuntu. Mam do wybrania zainstalowanie xp lub 7. Laptop będzie formatowany a później wgrywam jakiś system. Więc mam do was pytanie wybrać 7 czy xp? Z góry dziękuje za odpowiedź.

http://www.notebook-driver.com/pl/specs ... fications/

(przemek8423) #2

Ja bym brał Windows 7 x86 na Twoim miejscu. Ewentualnie Windows 8 jeśli masz licencje i Cię nie odstrasza interfejs Modern UI. Pozdrawiam :wink:

(M Zieba9) #3

Nie windowsa 8 nie biorę pod uwagę. Czyli piszesz że 32 bitowy win 7 będzie najlepszy. Aha i czemu nie xp? Głównie laptop będzie używany do gier i internetu. Czy xp w takim przypadku nie byłby lepszy? Aha a windows 7 64 bitowy byłby dobry bo taki tylko mam :smiley:

(Akimoko) #4

Jasne, że Win7

(Zoltan Chivay) #5

Czemu nie XP? Bo to staroć. Do którego skończyło się wsparcie - a więc i aktualizacje. Inaczej mówiąc - jeśli hakerzy wykryją w im lukę, Microsoft już tego nie załata.

(struart) #6

XP już stary po drugie masz tam radeona HD3xxx, który wykorzystuje DX 10, którego XP nie ogarnie. Inną kwestią jest sprawa wydajności tej karty w DX10. Nie mniej i tak trzymałbym się Windows 7 i jeżeli nie planujesz dokładać ramu to zainstaluj wersje 32-bitową(klucz z wersji 64 będzie działał) no chyba, że nie masz dostępu do nośnika z 32bit to instaluj 64 :slight_smile:

(StarterX4) #7

Windows 7, a jeśli możesz to zainstaluj Windows 8, szczerze polecam :slight_smile: