Który windows?

Witam !!

Mam pytanko było już chyb a zadawane ze sto razy ale ja chce uzyskac jedną konkretną odpowieć najlepiej od fachowców :slight_smile:

Który windows wybrać 98 czy XP. Słyszałem, że pod względem bezpieczęństwa i wydajności Xp się chowa a pod względem wyglądu i funkcjonalności to 98 jest za XP. Słyszałem też że na 98 wszystko chodzi szybciej. Prosze o fachowe i konkretne odpowiedzi :slight_smile:

Mam Celerona 2,4 GHz, dysk 40 GB, karte grafiki Geforce4 MX 440, pamięć RAM 264 MB DDR

co do stabilności xp a do gier 98 a co do dziur to zawsze jakies znajdują :slight_smile:

osobiscie urzywam xp i jestem zadowolony :slight_smile:

XP jest bardziej stabilniejszy za to 98 szybko się wysypuje i już nie ma uaktualnień. :lol:

Ogólna odpowiedz brzmi Win Xp jest lepszy.

XP po instalacji SP2 jest systemem stabilnym i bezpiecznym (z resztą żaden nie będzie w 100% safe)…

wyglądem i możliwościami designu powala inne Windowsy - starsze zwłaszcza…

trzeba mieć jednak dla niego mocny sprzęt… zwłaszcza RAMu sporo!!

dziwna ta cyferka 264 :roll: :wink:

walnąłem się mam 256 MB RAMU

polecam linuxa , dla nowicjuszy Mandarke 10.1 , jest najbezpieczniejszy (ale nie ma czegoś takiego jak bezpieczeńswto większe czy mniejsze bo poprostu hakerzy częsciej szukaja dziur w windowsie więc dopóki linux będzie jako tako omijany to będzie bezpieczniejszy no i również jest bardzo stabilny - prawie każda wersja , troche tam nieraz Redhat coś tam nabroi :stuck_out_tongue: ale też jest spox) a jeżeli masz problem jaki windows wybrać to polecam patrycje dysku i zainstalowanie obu , będzie ci łatwiej w decyzji bo trudno rostać się z własnym winem jak można mieć 2 :slight_smile: , pamietaj że każdy system ma błędy i luki więc decyduj z wyborem windowsa tak jak będzie ci podpowiadało sumienie a nie tak jak ci podpowiadaja forumowicze (z tego względu żebyś potem nie miał pretensji do nich że ci dali swoje rady a ty chciałeś po dokladnym namyśle coś innego) :slight_smile:

Czytasz wogóle o co pyta autor ???

Autor tego topicu nie chce linuxa, lecz WINDOWS !!

nie wiem czy zauważyłeś Sorlex że napisałem o - a jeżeli masz problem jaki windows wybrać to polecam patrycje dysku i zainstalowanie obu , będzie ci łatwiej w decyzji bo trudno rostać się z własnym winem jak można mieć 2 :expressionless: ale o Linuxie również napisałem bo może skusi się autor topicu na przejście do linuxa :roll:

W obecnych czasach to juz Windows XP

Nie wiem na jakiej podstawie piszecie, że Windows 98 SE jest bezpieczniejszy :roll:

Gdyby przyjąć Wasz tok myślenia to można byłoby polecać jeszcze starsze systemy (np. Windows 95). Tylko czy aby są one bezpieczniejsze?

Ja polecam zdecydowanie Windowsa XP SP2 ze względu na mnogość usprawnień i udogodnień (stabilność, funkcjonalność, wygląd) w porównaniu do poprzednich systemów operacyjnych ze stajni MS.

Zdecydowanie Xp SP2. Zabezpieczenia tego systemu z SP2 są naprawde dobre. MInusem jest potrzebn ilość miejsca na dysku, większa niż Win98, Ale żyjemy w takim wieku, że nie robi się juz dysków o pojemności 3 Gb. Win98 dla mnie powoli robi się przeżytkiem :wink:

winda XP + SP2 + łatki na świństwa

XP jest najstabilniejszym systemem jaki do tej pory wydał microsoft i najbardziej mi się podoba plus SP2 i powinno być dobrze :slight_smile:

Hmmm… A mi się wydaje że najstabilniejszy jest Win2k3. Sam na nim pracuje i coś o tym wiem :smiley:

tu kolega na forum powiedzial ze win Xp po zainstalowaniu SP2 jest stabilniejszy…moze. ; ale SP2 niby ma firewalla a jest olbsrzymia dziura do systemu wiec nie polecam uzywac SP2 tym ktorzy korzystaja ze stałych lacz do neta.

Pozdro 4 all

:o :o :o

Coś ci się pomieszało kolego. Chyba odwrotnie. Nie powiesz mi ze komputer bez poprawek jest bezpieczniejszy. :? :? :?

windows Xp nie jesta najstabilniejszym systemem jakie do tej pory wydał microsodt ( wedłog mnie) najstabilniejszy jest win 2000 pro z SP4.

Xp o tylko systemm z ładnym interfejsem i tyle , ale jesli chodzi o neta to jest szpiegiem , nie da sie zatrzymac p-akietow z informacjami i ma on dodatkowo 2 konta zdalnego logowania microsoftu ktore oczywiscie mozna usunac…

lazikar ale…chyba firewall jest raczej potrzebny ale nie ten microsoftu a do Xp jak narazie wyszło najwiecej poprawej …zaden wczesniejszy nie miał ich tyle…ja osoboscie polecam 2000 i firewalla sprawdzonego przez siebie

Problem jest w tym ze system trzeba umieć obsługiwać. Windows XP z innym firewallem jest najlepszym z możliwych rozwiązań. Choć to moje zdanie. Ale nie zgodze się z tym co napisąłeś wyżej, ze jest do niczego szczególnie dla tych co mają neta. To jest niestety bzdura. A co do poprawek to podaj mi ile poprawek było do poszczególnych systemów microsoftu. Założę się ze nie wiesz. :smiley:

a możecie wyjaśnić co to jest ten windows2k3 czym sie on różni od 98 i czy jest drogi ??