Ktory wpis w rejestrze jest odpowiedzialny za zapore windows

Witam

Ktory wpis w rejestrze jest odpowiedzialny za zapore w:

  • windows bez SP

  • windows z SP1

  • windows z SP2

mowa o XP oczywiscie…

Czy istnieje mozliwosc wylaczenia zapory za pomoca przestawienia w rejestrze opcji ? napewno… tylko ktore to wpisy są … zapewne mozna tez dodac za pomoca rejestru wlasne porty ktore zapora ma wpuszczac … itd … w koncu w rejestrze jest wszsytko i wszystko za pomoca rejestru mozna …

Czekam na odpowiedzi …

No chodziło mi że windows bez sp nie ma firewall

Usługa Centrum Zabezpieczeń

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\wscsvc]

"Start"=dword:00000002

Usługa Zapora połączenia internetowego / Udostępnianie połączenia internetowego

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\SharedAccess]

"Start"=dword:00000002

Poczytaj sobie o rejestrze tutaj.

Istnieje, ale jednak bezpieczniej jest wyłączyć ją ręcznie tzn.

Wejdź w panel sterowania -> zapora systemu windows -> i tam masz to co chcesz zrobić :slight_smile:

No grzesiu jednak sie mylisz… mam win xp z SP1 i mam tam zapore windows… pozatym “win xp sp i sp1” tak jak to napisales … to bzdura… nie bylo zadnego samego SP … bylo SP1 i SP2 … a samo SP to poprostu wedlug Ciebie win xp bez SP … maly byk …

Czy to znaczy ze sie nie zawsze wylaczy za pomoca rejestru ???

Złączono Posta : 24.03.2006 (Pią) 23:55

Usługa Zapora połączenia internetowego / Udostępnianie połączenia internetowego

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\SharedAccess]

“Start”=dword:00000002

A jak to wyglada z win bez sp … i z sp1 i sp2 … tak samo ?

Ale czego chcesz wyłączyć go przez zmiane rejestru, skoro możesz to zrobić w centrum zabezpieczeń (XP SP2) :?

:frowning: Popatrz:

Wszystko co w windowsie jest zmieniane (opcje itp.), zmiany są zapisywane w rejestrze .

Zaleca się w miarę możliwości dokonywać zmian NIE nie za pomocą rejestru, ponieważ jeśli nie wyeksportujesz klucza (kopia zapasowa), a dokonasz jakiejś zmiany, po której system może nie wstać - nie będziesz mógł przywrócić.

Dlatego jeśli jest możliwość zrobienia to poprzez panel sterowania to nie wiem czemu się tak na ten rejestr uparłeś.

U mnie na XP SP2 ta wartość ma “2” . (czyli tak jak ty)

2 i masz wlaczona zapore ? ja mam wylaczona i mam “3” ale w SP1.

Moglbys zmienic za pomoca rejestru na “3” i sprawdzic czy zapore sie calkowinie odlaczy ?

zmienilem ten klucz z 3 na 2 i zapora byla bez zmian wylaczona… musi byc jeszcze cos gdzies…

Złączono Posta : 25.03.2006 (Sob) 18:51

a moze jesli nie z rejestru, bo jest to trudne do wytropienia, to z lini polecen (konsola cmd) ?

jak wylaczyc zapory win xp:

-bez sp

-z service pack 1

-z service pack 2

???

Złączono Posta : 25.03.2006 (Sob) 20:01

PRZY WYLACZONEJ ZAPORZE I SP1

net stop SharedAccess

"Usługa Zapora połączenia internetowego / Udostępnianie połączenia internetowego

nie została uruchomiona."

PRZY WLACZONEJ ZAPORZE I SP1:

net stop SharedAccess

"Usługa Zapora połączenia internetowego / Udostępnianie połączenia internetowego

została zatrzymana pomyślnie."

Faktycznie zapora sie odfajeczkowala… pytanie czy dziala to na wszystkich WIN XP i na wszystkich ServicePack’ach…

Ktos moze sprawdzic ? prosze uzyc tej komendy, a potem zrobic reset komputera i sprawdzic…

A czy nie trzeba jeszcze wylaczyc uslugi ? czy to polecenie calkowicie odlacza wszystko ?