Który wybrać aparat? I co to za marka PRAKTICA

Hej

Robiłem wczesniej zdjęcia aparatem analogowym, postanowiłem kupic teraz jakąś cyfrówke do 400zł, nie wiem czy za tą kase jest co kupić, ale na allegro wybrałem pare modeli i ktos kto się zna na aparatach cyfrowych mógłby mi doradzić. CHodzi mi o zdjęcia amatorskie, z wakacji, z imprez rodzinnych.

I czy ktoś zna marke PRAKTICA czy to są dobre aparaty?

PRAKTICA DCZ 5.5

PRAKTICA DCZ 5.8

Canon PowerShot A430

PRAKTICA Dpix 530Z

PRAKTICA DC 60

photon to jest nie znana marka ale bardzo dobra bo matryce sa sony :slight_smile:

Witam , jak za taką kasę to może być ten PRAKTICA DCZ 5.8 , ma fajny bonus “kamera internetowa” i mały minus konieczność dokupienia większej karty pamięci .

400 to troche mało, takie minimum… ja bym się zdecydowała raczej na Canona…

odnośnie natomiast Practici, Practica to stara niemiecka firma zajmująca się od dawna fotografią, swego czasu bardzo rozpowszechniona wśród amatorów, ich lustrzanki analogowe były bardzo dobre i stosunkowo tanie

practica robi słabe cyfrówki w takim przedziale cenowym najlepszym rozwiązaniem będzie canon

Słabe cyfrówki? nie powiedziałbym, bo w porównaniu do innych marek to mi się wydaje ze wcale nie gorsza nie wiem jak tam jest z wytrzymałościa.

A jak wcześniej kolega powiedział ze matryce sony ma.

na jakiej podstawie?

pozatym kolega wspomina o jakiejś “marce” photon nie o practice

poza tym matryce sony nie należą do jakichś szczególnie doskonałych wystarczy porównać szumy występujące na alfa100 (już przy iso800) z większością podobnych aparatów

Niemiecka firma założona po wojnie, zajmuje się głównie fotografią i optyką a nie jak Sony czy Samsung prawie wszystkim co można do prądu podłączyć. W świecie fotografii bardzo dobrze znana.

Ale raczej analogowej.

Za zakupem Prakticy cyfrowej może przemawiać optyka. Elektronika, przypuszczam że taka sama jak i w innych aparatach.

Stare, dobre NRD (Niemiecka Republika Demokratyczna)

PRAKTICA

Do tej pory używam analogówki Praktica PLC3.

Na temat cyfrówek tej marki nie mogę się wypowiedzieć.

No to jak “tyle wiesz” to, po co się pytasz ?.

Nie należy się kierować marką a konkretnym modelem. Takie np. Fuji, chociaż “rządzi” w cyfrówkach, posiada w ofercie tanie modele z serii Axxx, które IMO są nie najciekawsze.

Ogólnie wybór do 400zł jest bardzo trudny, osobiście postawiłbym na Canona A430.

http://www.pbase.com/cameras/canon/powershot_a430 - za każdym następnym kliknięciem, pokazują się nowe foty.

Aparat nie służy do rzucania nim o glebę :lol: .

Sony, to robi dobre aku :wink: .

“Kopernik też była kobietą” :lol: :wink: .

e, troche Cię poniosło z tą opinią raczej

dobra, ja już nie pije ;/

Praktika to firma niemiecka z dawnej NRD ,optyka dobra[niemiecka]a elektronikajak wszystko z chin .obojętnie co się kupi to i tak wyprodukowane w chinach.