Który wybrać telefon w sieci Play?

(Crox) #1

Więc tak, zastanawiam się nad kupnem telefonu w sieci Play (dokładnie to przedłużam umowę) i nie mogę się zdecydować co do wyboru telefonu.

Telefony pomiędzy którymi się zastanawiam:

http://web.playmobile.pl/pl/telefony/lg ... index.html

http://web.playmobile.pl/pl/telefony/no ... index.html

http://web.playmobile.pl/pl/telefony/sa ... index.html

http://web.playmobile.pl/pl/telefony/sec902/index.html

Telefon ma służyć standardowo czyli do słuchania MP3, zdjęć etc.

(.phy) #2

Polecam Nokie ponieważ ma Symbiana i chyba najlepszy odtwarzacz z tych wszystkich telefonów co wymieniłeś. Dodatkowo w sieci masz masę innych odtwarzaczy. Poza tym telefon ma wielkie możliwości konfiguracyjne, a Samsung i LG to shit że tak powiem. Sam mam tego KU990i i to że ma dotykowy to nic fajnego. Ciezko się pisze SMSy itp. Czasami się przycina bo wszystkie menu są zrobione we flashu i tak samo ma Samsung, bo miałem okazję testować. Jeśli Ci się nie podoba Nokia to innym rozsądnym wyborem będzie Sony Ericsson

(Crox) #3

A ktoś posiada w/w SE ? O jakieś opinie mogę prosić?

(Dawidfajkowski) #4

Standardowo to telefon jest do wykonywania rozmów ewentualnie pisania krótkich wiadomości tekstowych a aparat,mp3 itp. to jedynie dodatki. Osobiście nie poleciłbym Samsunga i LG ze względu że to telefony z dotykowym wyświetlaczem jest to mało precyzyjne i można się sprzeczać co do wygody takiego rozwiązania. Wybrałbym SE ze względu na to że już mam 2 telefon od tego producenta(mid-end i low-end) i sprawują się bardzo dobrze tak więc C902 to chyba najlepszy wybór.

(Crox) #5

Czytam jeszcze raz dane techniczne tych telefonów i chyba jednak skuszę się na tego SE :slight_smile:

(Pawbrotm) #6

Nie bierz SE - to najgorszy wybór z możliwych.

Halo. Mamy XXI wiek. Czasy Nokii 3310 minęły. :stuck_out_tongue:

Z w.w. telefonów to tylko Nokia, ze względu na system operacyjny i przyzwoity wygląd..

(Crox) #7

Hmm.. no teraz to nie wiem co wybrać, proszę jeszcze o jakieś sugestie :slight_smile:

(Pawbrotm) #8

Powtarzam. Jeśli masz tylko te telefony do wyboru to na twoim miejscu wziąłbym Nokię - pracuje na Symbianie - możesz poszerzać funkcje telefonu programami, pewnie ma Wi-Fi. Szajsunga i LG nie polecam - mimo dotykowego ekranu są praktycznie bezużyteczne - brak systemu zabija ich funkcjonalność. A o SE już szkoda mówić - trzymają się tych swoich zamkniętych śmiesznych systemików, gdzie ikon w menu nie możesz sobie zmienić bez utraty gwarancji. :stuck_out_tongue: i jeszcze śmieszniejszego "standardu" kart pamięci Memory Stik (pisownia celowa), które są droższe niż zwykłe MicroSD.

(k-9) #9

Pablo55 co ty się przywaliłeś do tych telefonów bez systemu??... Mam nokie z symbianem i wg. mnie jest on mało przydatny... niby z tych całych multów programów korzystam tylko z 2 i to od czasu do czasu... Z WebCam oraz z słownika z lektorem... Symbian jest z lekka badziewny bo nie uruchamia programów z startem telefonu... Z przyjemnością wróciłem do SE który działa szybko i sprawnie, oraz mimo 265tyś kolorów jakość lcd jest zdecydowanie lepsza niż z nokijskich 16 mln, na którym kolory są po prostu mdłe. Nie brał bym N73 to z lekka staroć jest, system nieźle zamula zresztą jak pójdziesz do play sami ci odradzą. Mimo wszystkim wziąłbym Se C905 cienki, dobry aparat i szybki.

(Pawbrotm) #10

Przywaliłem się, bo uważam, że z nimi telefony są bardzo użyteczne - nie to co jakieś nie wiadomo co w SE itp.

(k-9) #11

spośród 100 programów na symbiana mam tylko 2, no to faktycznie użyteczność... a do tego mulenie... SE vs. symbiana to Se jest normalnie rakieta...

(Gcrn190) #12

Na twoim miejscu brałbym C902. 5-cio megapikselowy aparat Cybershot na pewno się przyda, z resztą jest to moim zdaniem najładniejszy telefon z wymienionych. I co najważniejsze: fizyczna klawiatura to jednak fizyczna, a nie ekranowa. Przypuszczam, że gdybyś wziął KU990/Avila dotyk znudziłby ci się po kilku tygodniach. Bierz SE.

(Crox) #13

Też tak myślę, ponieważ z symbiana nie będę korzystać :slight_smile: