Który wybrać zasilacz 400-450W w cenie do ok. 350zł

Witam!

Pytanie tak jak w temacie, przymierzam się do zmiany zasilacza na jakiś markowy i mocniejszy niż te moje obecne “400W”, chodzi o to żeby udźwignął obecny zestaw i pozwolił na znaczne podkręcenie procesora, posiadał przynajmniej jedno złącze zasilania PCI-E (w przyszłośći wchodzi w grę wymiana karty na coś pokroju X1950Pro lub GF7900GS) dwa napędy optyczne, 2 dyski twarde (w przyszłości oczywiście dojdzie też kolejny dysk SATA), trzymał napięcia po podkręceniu całego tego sprzętu, a do tego był dość cichy, mile widziane odpinane kable gdyż nie mam super obszernej obudowy. Co byście proponowali w takim razie?

Ja osobiście zastanawiałem się nad Taganem TG430-U15 easycon, lub BeQuiet Dark Power Pro 430W, ew. Topower TOP-420P7 U12 EZ…

co sądzicie o tych zasilaczach? Topowery z tego co czytałem nie są najcichsze…

Zasilacz do obudowy Chieftec (CFT-620A-12S) 620W

z serią U-15 to loteria - nie zawsze trzyma napięcie na +12V

Ile masz kasy na ten zasilacz?

no może i fajny tylko po co mi aż taka moc? nie mam zamiaru robić SLI/Crossfire, nie mam też Pentiuma 4, ani macierzy dyskowej… poza tym w znaku ten Tagan, którego podałem z odpinanymi kablami jest za 317zł więc różnica jest też w cenie…

Jeśli macie sugestie co do mocy zasilacza do mojego zestawu (obecnego i po dalszym podkręceniu proca i ew. zmianie grafiki plus kolejny dysk SATA) to proszę bardzo, ale nie wydaje mi się żebym do tego potrzebował aż 620W.

Złączono Posty : 24.01.2007 (Sro) 14:41

tak jak w temacie, do ok. 350zł… BeQuiet którego podałem jest za ok. 360zł i tyle w ostateczności byłbym skłonny wydać

Coś z serii BeQuiet/Tagan/Szef/ToPower

Be Quiet! Straight Power 500W 359zł (34A na linii +12)

http://zenfist.pl/pID/1055.htm

:!: X1950Pro lub GF7900GS akurat te grafiki mają zalecane przez producenta zasilacz o mocy 450W i na kablu 12v 24A.

Aby uciągnął dyski twarde zalecam 560 W lub 600W :mrgreen: .

Polecam Chifteka.

to w takim razie jakiej mocy musiałby być zasilacz gdybym jeszcze miał Pentiuma 4 a karty w trybie SLI/Crossfire? :smiley:

500W wydaje mi się już wystarczającą mocą na zestaw który podałem an początku.

nie przesadzaj :?

W zupełności wsyatcrzy Ci to 500W podane przez Tobi’ego.

moim skromnym zdaniem to nawet 450W powinien wystarczyć:/

Lepiej wydaj pare złotych więcej na zasilacz i miej pewność ze udżwignie Ci kompa po podkręceniu :slight_smile:

a co powiecie na ten zasilacz?:

http://www.znak.pl/index.php?cid=894&sc … Top480+EZA

Zasilacz dobry, tylko jak masz na to 100zł więcej to lepiej zainwestować w coś bardziej przyszłościowego :slight_smile: