Który XP kupić?

Zakup i instalacja Windows XP jest kompletnie pozbawiona sensu. System od kwietnia nie ma już wsparcia podstawowego. Poza tym to system przestarzały. W Twoim przypadku jedyną sensowną propozycją jest zakup Windows 7 (premiera 22 października)

Wydaje mi się, że Basic będzie odpowiedni…

Home Premium, poniższe wersje są zubożone i do niczego Ci się nie przydadzą

Absolutnie nie zgodzę się z kolegą 2 post powyżej. Idealne rozwiązanie dla przeciętnego użytkownika to Windows 7 Home Premium - kompletna funkcjonalność i nic zbędnego (dla Kowalskiego).

ciekawe ile % komputerów chodzi na tym przestarzałym systemie Windows XP???

ciekawe jaki udział Windows 7 będzie miał za rok, dwa???

Chodzi o to, że jakbyś miał jakieś problemy z systemem i chciał go rozwiązać za pomocą konsultanta Microsoft’u z PL (albo innego kraju) będzie to niemożliwe (w przypadku XP’ka właśnie) bo skończyło się wsparcie przez Microsoft + nie będzie już więcej poprawek dla niego.

wybierz Windows 7 professional

ma większość funkcji

Professional ma tryb XP :stuck_out_tongue: Ja bym wziął Pro, bo Ultimate jest zbyt przepakowany.

W XP są i będą jeszcze przez dość długi czas poprawki krytyczne (czyli to co wszystkich interesuje)

Nie ma już natomiast innych poprawek np. nowych wersji IE, czy WMP itp.

http://www.dobreprogramy.pl/Koniec-wspa … 10414.html

Do 2014 jeszcze sporo czasu więc nie piszcie głupot

To żeś dowalił teraz :slight_smile: Czytałeś w ogóle pierwszy post?

Po co mu proffessional, skoro i tak nie wykorzysta większości tych funkcji? Jeśli laptop ma służyć tylko i wyłącznie jako netbook, czyli do używania GG, przeglądania stron WWW w necie, wysyłania maili, czatowania itp. to ze swojej strony do takich rzeczy jak najbardziej polecam Linuksa, np. popularne Ubuntu, które można za darmo pobrać z tej strony http://www.ubuntu.com/getubuntu/download, bo moim zdaniem nie ma sensu wydawać 400 PLN na system, którego ma być takie przeznaczenie a jeśli już kolega uprze się pozostać przy Windowsie, bo go stać wydać te 400zł to jak koledzy wyżej Home Basic ewentualnie Premium wystarczy w zupełności do tego celu, nie ma sensu pchać się w wersję pro skoro i tak nie zamierza się korzystać z jej możliwości :slight_smile:

Pozdrawiam!

Najpierw zalecam zapoznać się z tabelką porównująca poszczególne edycje i zastanowić się czy zwykłemu użytkownikowi potrzebne są funkcje z Professional albo Ultimate - http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_7_editions. Moim zdaniem idealne wyważenie to Home Premium. Co do Linuksa - nie mam nic przeciwko. Ale nie jestem pewien czy posiadacz laptopa posiada wiedzę nt. pingwinka.

Co do XP - zakończono podstawowe wsparcie techniczne, rozszerzone będzie dostępne do 2014. Co nie zmienia faktu, że głupotą jest pakować się w ten system - mam na myśli nabywców nowych blaszaków. Core i9, GT300, 8GB RAM i dysk SSD zwyczajnie się zmarnują na tym OSie.

Kup Windows xp pro lepszy jest od visty i seven w sensie ze jest mało wymagający w wymaganiach, ale awaryjny jak vista i seven co prowadzi posiadacza kompa do białej gorączki.

Na twoim miejscu zamiast windowsa zainstalowałbym jakiś Linux np Ubuntu , opensuse ;).

Dokładnie, 7 rozkłada na łopatki Viste pod tym względem.

OT-y do kosza.

Temat brzmi “który XP kupić ?”, więc rozważania nad wyższością jednego windowsa nad drugim są pozbawione sensu.