Który z aparatów fot. Canon kupić?

Zamierzam kupić sobie nowy aparat. Na oku posiadam trzy modele: Canon A710is (ewentualnie A720is), Canon A590is oraz Canon A1000is. Który z tych trzech modeli mam wybrać lub jakie inne mi polecacie?? Do wydania mam 600-700 złotych.

Zmieniłem tytuł. Magik

mam a590is i jestem zadowolony, zdj ladne i tryb manualy dosyc rozwiniety, wiec mozna sie pobawic.

ale gdybym drugi raz kupowal to raczej bym kupil cos duzo cieńszego aby wlozyc go do kieszeni. Taka małpka powinna być podręczna a dla mnie noszenie go w pokrowcu i w ręce bo w kieszeni czuje jakbym mial 2 telefony komorkowe mija sie z celem. Oprocz tego, dla mnie ok aparat

Mam A720IS (A710 jest trochę starszy, chyba bez stabilizacji z tego co pamiętam, a IS jednak się przydaje) - tylko on również z tych, które wymieniłeś ma 6-krotny zoom optyczny, na co moim zdaniem jednak też trzeba zwrócić uwagę - bardzo może być pomocny. A590 z tego co wiem różni się od A720 tylko tym, że ma 4xzoom (A720 6x) i filmy nagrywa 20 klatek na sekundę (A720 30fps) - więcej róznic nie ma dużych. Za to A1000 ma 10MPx i troszkę większą matrycę (1/2.3’’) (A590 i A720 - 1/2,5’’) < plus dla A1000. Jeśli masz aspiracje by samodzielnie ustawiać, to A1000 takiej możliowości Ci nie da - tylko A720 i 590 mają pełny manual. Ogólnie A720 jest “kultowy” - przejrzyj fora. NIe wiem tylko jak cenowo wychodzą te modele. Ja nadal z tych trzech wziąłbym A720. Jak coś mi się przypomni to dopiszę…

popatrz jeszcze np. tu > http://www.dpreview.com/reviews/default.asp?view=rating

Tak jak kolega wyżej napisał A590 i A720 nie koniecznie wyglądem są kompaktowe :slight_smile: Poza tym nie grzeszą jakością wykonania (całkowicie plastykowa obudowa, z resztą A1000 chyba również).

PS. A710 również ma IS, ale za to nie ma detekcji twarzy i “tylko 7MPx”

Czy rok produkcji w aparatach ma znaczenie?? Czytałem opinie o A710is i A720is. Wyszło że A710 jest lepszy tylko że został wyprodukowany w 2006 roku i posiada procesor DIGIC II.

No właśnie A710 ogólnie może być trochę wolniejszy, mieć mniej RAMu. Poza tym A720 ma nowy system opracyjny DryOs.

Na temat A710 się nie wypowiem. Na dpreview.com oba mają prawie identyczną punktację. Jeśli musiałbym doszukiwać się na siłę wad w A720IS to:

  • długo ładująca się lampa (z której osobiście korzystam b. rzadko > tzreba mieć co najmniej 2500 pojemność accu.)

  • plastykowa obudowa

  • szumy (choć w tej klasie podobno Canony i tak mają najmniejsze) - tu nie można mieć pretensji tak na prawdę.

Z ogromnej liczby plusów jakie posiada ten aparat (A710 i A720) to bardzo dużo opcji (można zwiększyć poprzez CHDK, m.in. RAWy :slight_smile: ) oraz to, że można go wybajerzyć filtrami, telekonwerterem, obiektywem zbliżeniowym lub konwerterem szerokokątnym (jednak jeśli chodzi o te trzy ostatnie, to ceny skutecznie zniechęcają, ale filtrem można się pobawić)

Można zobaczyć przykładowe zdjęcia, choć myślę, że jeśli nie ma dużej różnicy cenowej, warto się zastanowić nad nowszym modelem. Nie podejrzewam by istniały duże różnice w jakości zdjęć, bo A720 w klasie małpek robi na prawdę solidne fotki.

Trochę z innej klasy znalazłem canona S5is oraz S3is. Czy lepiej wsiąść który z podanych czy A720??

Dodane 13.09.2009 (N) 19:36

Trochę z innej klasy znalazłem canona S5is oraz S3is. Czy lepiej wsiąść który z podanych czy A720??

No z tych eSów jeśli miałbym wybierać to raczej S5 (w obu kuszący jest 12-krotny zoom, oba mają te same obiektywy), -> tu masz porównanie w tabelce http://www.dpreview.com/reviews/canons5is/, choć w końcowej ocenie na dpreview wygrał nieznacznie S3. No i teraz miałbym dylemat, bo ten zoom naprawdę się przydaje jak dla mnie i byłby być może decydujący przy wyborze pomiędzy A720 i S5 (mają prawie identyczne parametry oprócz ZOOMu : ). A jak cenowo między A720 a S3 i S5 ?

A który z podanych modeli ma lepszą lamę błyskową, tzn. który robi lepsze zdjęcia w o słabym oświetleniu??

Czy to prawda, że Canon S5 is robi dystorsje i winietowanie dla skrajnych ogniskowych??

zdecydowanie S3 i S5 mają mocniejszą lampę niż A720

A720 : 30cm-3.5m (maksymalne oddalenie) / 2.5m (maksymalne powiększenie)

S3 , S5 : 50cm-5.2m (maksymalne oddalenie) / 90cm-4.0m (maksymalne powiększenie)

To, który aparat zrobi lepsze zdjęcie w ciemnym pomieszczeniu, nie koniecznie zależy od mocy lampy, tylko od odpowiedniego dobrania siły błysku do espozycji i jeszcze paru innych ustawień.

Jeśli chodzi o winietowanie i dystorsje w modelu S5, to nie mam bladego pojęcia jak to z tym jest. Najlepiej jak poszukasz zdjęć zrobionych za pomocą eSpiątki, np. na flickr.com

Znalazłem jeszcze taki aparat: Canon SX100 is. Jaki on jest??