Który z laptopów dla ucznia techinkum informatycznego

Dzień Dobry.

Na wstępie powiem, że wytypowałem 2 laptopy: Acer Aspire 57381g-422g25n: http://www.komputronik.pl/index.php/pro … 2G25N.html

oraz HP ProoBook 4510s (VQ511ES) http://www.komputronik.pl/index.php/pro … 11ES_.html

Dodam, że parametry tych sprzętów w pełni mi odpowiadają.

Chciałbym poznać wasze opinie co do tych dwóch modeli. Chodzi mi przede wszystkim o awaryjność i wydajność. Ja osobiście skłaniałbym się do HP

lecz nie wiem nic o serwisach tych dwóch firm itp. Ma ktoś jakieś informacje na temat tych dwóch modeli?

Pozdrawiam

amarok2

Ps: może ktoś zapropnuje jakiś inny model, lecz cena ma nie przekraczać 2 tyś złotych, i najlepiej jakby był to model dostępny albo w proline.pl albo

w komputronik.pl

linki popraw

Ale osobiście nie brałbym laptopa z taką grafiką (starą, 65nm).

Ma ktoś inne uwagi? Informacje o serwisach tych firm?

http://www.komputronik.pl/index.php/pro … -_VHB.html

Zależy na jakiego serwisanta trafisz, jak ktoś opisuje naprawy to zwykle opisuje błędy serwisu, jak wszystko jest ok to nie pisze, ogólnie Dell ma dobry serwis nie wiem jak komputronik współpracuje z Dellem, ale niektóre modele (tylko pewnie droższe XPS itp) naprawiają w domu klienta.

co do serwisu acera nie mogę powiedzieć złego słowa, bo z tak szybkim i profesjonalnym serwisem ma się rzadko do czynienia - serwis trwał ok 7 dni, oczywiście door-to-door, kurier zamawiany przez zgłoszenie serwisowe na stronie acera, a do tego informacja sms o tym że komp dotarł na serwis oraz że go opuścił, serwis w czeskim Brnie miał miejsce.

tylko proszę nie mówić że Acer jest awaryjny - uszkodziło się coś co musiało się uszkodzić - potencjometr obrotowy od głośności.

sądząc po Twoim nick’u - na ogół mniej problemów z linuksem jest na kartach od nvidii.

popraw linki - masz 2 razy acera.

Dzięki za pomoc. a tak nawiasem mówiąc, linuxa mam na drugiej partycji, tylko rzadko go uruchamiam, ale znam obsługę tego typu systemów :slight_smile: i wiem jak jest z sterownikami do ati. na moim obecnym ledwo zipiącym pc mam amd procek i ati grafike:).Zobaczymy co wybiorę. Chyba HP. nie wiem sam. Dzięki za pomoc.

Acer ma szybką pomoc techniczną, bo skoro ich sprzęt psuje się tak często, to mają w tym wprawę. I odważę się powiedzieć, że Acer jest awaryjny. Jakiś czas temu znajomy do firmy zamówił 20 Acerów i bodajże 8 Asusów. Jeden z Asusów był w serwisie, bo wejście USB przestało działać, a Acery latają co chwilę.

Najlepsze doświadczenia mam z Asusami i Dellami. Mała awaryjność i dobry serwis (choć serwis faktycznie jest zależny od tego, na jakiego człowieka trafisz po drugiej stronie i tak jest wszędzie bez wyjątku)

Dla przyszłego technika informatyka poleciłbym jakiegoś Dell’a z “korporacyjnej” serii Latitude, nawet używkę. Dlaczego? Bo pewnie lubisz sam sobie pogrzebać w sprzęcie (szczególnie po okresie gwarancji), a serwisowanie / upgrade’owanie tych komputerków to prawdziwa przyjemność. Przemyślana konstrukcja, standaryzowane podzespoły, dodatkowo producent udostępnia manuale naprawcze przez WWW. Jakość wykonania i trwałość są co najmniej zadowalające. Nie ma porównania z psującymi się na wszystkie możliwe sposoby Acerkami, czy problematycznymi w ostatnich latach HP.

W kwestii Twojego pytania o serwis. Przy Acerze to sprawa kluczowa (duże prawdopodobieństwo, że będzie Ci potrzebny), na szczęście z reguły w końcu naprawiają / wymieniają sprzęt. Niestety może to “troszkę” potrwać. Mój rekord to pół roku naprawy monitora. Sprzęt chyba gdzieś im zaginął, ale po monitach z mojej strony przysłali inny nowszy - ogólnie ok. Co do HP nie korzystałem, ale za to nasłuchałem się mrożących krew w żyłach historii. Uważałbym na nich na Twoim miejscu.

Aha, wspominany już Asus byłby pewnie niegłupim wyborem. Wg zestawień mają niski wskaźnik awaryjności.

Dzięki za wszelkie sugestie :slight_smile: Pomogliście mi.