Który z tych smartfonów polecacie?

Witam. Zastanawiam się nad wymianą swojego starego smartfonu. Obecnie mam Motorolę One Vision kupioną w 2020 roku. Smartfon się starzeje i czasami potrafi się przyciąć, zresztą uważam, że ta Motorola ma słabą pojemność baterii- to jest jej poważna wada. Dzisiaj byłem w sklepie i zainteresowały mnie te telefony, co z tego polecacie?
Realme C55
Realme 10
Motorla Moto G52
Samsung Galaxy M23


// wrzuć linki do modeli np. z gsmarena.com czy mgsm.pl , a nie słowotok bez ładu i składu, bo się nie da odnaleźć w specyfikacjach // FadeMind

To proste:

Realme 10 jest lepszy niż Realme C55:

Motorola G52 jest lepsza niż Realme 10:

Motorola G52 jest lepsza niż Samsung M23:

Motorola G52 wygrywa. I tu się robi trudniej, bo ten smartfon występuje w dwóch wersjach:
4/128 oraz 6/128 - ale odpowiedź jest prosta, 6GB wygrywa z 4GB :wink:

1 polubienie

Popieram. Z tych czterech bym wziął chyba Realme 10 lub tą G52. Ten M23 to średnio-niska półka Samsunga. Seria A od Samsunga jest wyższa.

Słowem: Realme 10.

A co myślicie o smartfonie XIAOMI Poco M5s ?

Motorola G52 jest lepsza niż Poco M5s

Xiaomi z powodu produkcji zbyt wielu modeli, czasami niewiele się różniących, ma ostatnimi czasy zbyt wiele niedoróbek w sofcie. Flagowe i wysokie średniaki w ich wykonaniu, jeszcze są w miarę ok. ale już tańsze modele zaczynają robić na odwal.

Forumowicze trochę wprowadzają w błąd. G52 może i owszem, jest lepsza pod kątem wykonania ale bebechy już ma gorsze niż ten M23. Gorszy procek bo chyba ostatni z 6xx bez 5G i w polskiej dystrybucji dostępna jest tylko wersja z 4G ramu. Na korzyść M23 procek 750G z 5G.

Do realme jakoś nie mam przekonania (co to w ogóle za firma jest? coś od xiaomi?). Już lepiej zainteresować się Oppo.

W budżecie realme są w pewnym sklepie G73 i G82. Obydwa z 5G.
Ten pierwszy to chyba 8/256 i na mediateku.
Sam używam G82 (6/128) i dla mnie bomba.

Oppo wycofuje się z Europy potem skazujesz go na przestarzały Android 14 gdy na rynku będzie wydanie 18.

A o tym że się wycofuje - nie słyszałem szczerze mówiąc.

Poza tym trochę się wstrzymajmy. Autor musiałby kupić topowy telefon za co najmniej 3k żeby obsłużyłby 4 czy 5 wydań androida na przód. Tymczasem wrzucił 4 telefony z czego najdroższy jest za 1300.

Z tymi aktualizacjami też różnie bywa. Kiedyś Nokia (HMD) wypuściła taki model jak 5.1. 2G ramu, oryginalnie chyba był android 8 albo 9 ale zaktualizowali do wersji 10 i przez telefon w ogóle nie nadawał się użytku. Nadawał się po downgradzie lub - w moim przypadku - wrzuceniu aosp bez gms. Telefon fajny, dobry jako zapasowy albo do nawigacji ale kompletnie nieprzemyślane aktualizacje spieprzyły „renomę” XD

Zastanawiam się również nad tymi smartfonami. Który z nich będzie najlepszym wyborem :

Samsung Galaxy M33 5G

Redmi Note 10 Pro

Redmi Note 12

Z tych wszystkich które wymieniłeś w tym budżecie najbardziej opłacalny będzie ten M33. Chociaż i tak lepiej wyjdzie Ci moto G73 bo i tak taniej a i ramu więcej.

Kupiłem Motorolę Moto G72 . Ładne zdjęcia robi, jest też szybsza od mojej poprzedniej Motoroli

W jakiej wersji? 8/128?

Jak telefon przycina się trzeba wyłączyć i i ponownie włączyć. Można przywrucić do ustawień fabrycznych tylko uważaj bo w android 11 trzeba znać meila i hasło do poczty gmail, bo nie przywrucisz tylko popsujesz.

(nie wiem, pytam) jak ogólnie Realme ze wsparciem/aktualizacjami? Samsung dość długo utrzymuje aktualizacje.

Zupełnie dobrze. Kilka lat, aczkolwiek niektóre modele dostają szybciej w innych krajach, więc warto VPN na chwilę zamontować. Nie wiem jak takie tańsze modele, ale Realme tak od tych 1200zł już w miarę sensowne modele produkuje. Przede wszystkim dosyć mało syfu w środku i w miarę dopracowany soft. Tak od tych 2-3 koła w zasadzie nie ma się do czego przyczepić. Od pewnego czasu bawię się GT NEO 3 150W w wersji z MTK (specjalnie taką chciałem) i jestem zadowolony tak, że nawet nie myślę, żeby cokolwiek innego brać w łapy. Po prostu wszystko działa idealnie, szybko, pewnie, aparat jest wystarczający, bateria 2-3 dni, a jak potrzebuję naładować, to w czasie mycia zębów rano mam 60%, a w aucie zanim dojadę do pracy, jest już 100%. Dosłownie leci w oczach poziom baterii. To jedna z najprzyjemniejszych rzeczy w tych telefonach.

Mi się wydaje też, że Realme dość dobrze z update’ami i softem. Mój tata ma jakiegoś Realme GT (nie pomnę teraz konkretnego modelu) i aktualizacje dość częste. Nakładka Realme UI jak widziałem nie była zasyfiona reklamami, trial’owymi aplikacjami itd. Chodzi całkiem OK. Nie pamiętam modelu, to bym podał speckę. Ładowanie z oryginalną ładowarką szybkie jak nie wiem :smiley:

Dla mnie to nie kłopot, bo ja sobie pod USB w kompie podepnę podczas pracy przy komputerze i po kłopocie.

Dzięki za info, przyjrzę się tym słuchawkom bo coś nowego muszę kupić matce.