Który zasilacz jest lepszy

OCZ chyba najsensowniejszy.

Dlaczego tylko taki wybór?

Corsair 550W - najlepszy z tych wszystkich. :slight_smile:

dokładnie, najlepiej trzyma napięcia.

nie sugeruj się tym że jest “słabszy” od OCZ na przykład - to tylko pozory liczb :slight_smile:

a tak naprawdę to panowie są w błędzie :o bo pentagram jest najlepszym wyborem jest najtańszy ma wysoką skuteczność jest najnowszy technologicznie z tych trzech choć ma nie najwyższą moc szczytową jeśli masz naprawdę prądożerny zestaw i boisz się że 500 wat może być za mało policz jeszcze ampery i jak będziesz pewny że nie starczy to kup coś mocniejszego a jak masz dopłacać 100 pln za “corsair” albo “ocz” to tylko nazwy i marketing a te pentagramy są naprawdę wysokiej klasy konstrukcją i na 100% w niczym nie ulegają konkurencji ja bym go wybrał

Jakiś może teścik odnośnie tego modelu podrzucisz?

Masz tu dobry zasilacz 550W za 255zł

http://www.agito.pl/zasilacze/chieftec- … 43645.html

GPS’y nie są dobre… W tej cenie zdecydowanie lepiej brać Corsair’a 450W.

Chyba 550W??

No w tej cenie nie idzie dostać Corsair’a 550 (280-290zł).

Rzeczywiście ceny poszły nieźle w górę, jak kupowałem swojego Corsaira 650W to było to jeszcze 220 zł a teraz chcą za niego 300 zł i więcej.

A na święta spadną ? :smiley:

Ten Pentagram to bardzo dobry zasilacz nie wiesz chyba ADALBERT że to jest produkt Sirteca a to jest jeden z najlepszych producentów zasilaczy komputerowych !!

(też robiony przez Sirteca) kosztuje od 255 zł wzwyż i do tego jest znacznie glośniejszy. Jedynym konkurentem CAV500 a12s jest Ocz StealthXStream 500W SLI (od 200 zł) ale nie jest tak cichy. Więc to co wcześniej napisałem jak nie masz bardzo prądożernego zestawu i nie planujesz zabawy w EXTREMALNE !!

mYOUsic , na razie to jest tylko twoje bezsensowne gadanie. Polecane przez nich zasilacze są już sprawdzone a ich jakość potwierdzona. Więc póki nie dasz jakiś testów to

Corsair VX450 450W

Ja Polecam

Zasilacz do obudowy ATX 560W Chieftec CFT-560A-12S (Fan 120mm) - 295 zł

Zasilacz do obudowy ATX 550W Chieftec GPS-550AB-A (Fan 120mm) - 255 zł

ceny ze sklepu gral.pl

mYOUsic, znam się trochę na zasilaczach i doskonale wiem co to za producent Sirtec. Problem w tym, że zdarza się dobrej fabryce produkować zasilacze bardzo wysokiej klasy i trochę niższej. Dlatego chciałbym zobaczyć jak ten Pentagram realnie działa. Skąd czerpiesz wiadomości o ciszy czy trzymaniu napięć? Sam producent i oficjalne strony nie są najlepszym źródłem na zweryfikowanie tego, ani tym bardziej sama aukcja (przy Feel’ach też podają, że super nowoczesny zasilacz, a czy tak jest?)…

Ceny raczej spadną po świętach, na święta to najwyżej wybrane produkty zejdą do cen, które mieć powinny jako “wielka obniżka”. Po szumie z prezentami powinno tanieć.

Piszczące cewki to w sumie loteria, więc ciężko wskazać modele, w których to występuje, albo w których nie ma.

Zasilacze pokroju Corsair’a 450W wytrzymają 4rdzenie + jakąś dwuprocesorową kartę graficzną i jeszcze oc, a nie będą zbytnio się jeszcze pociły.

Co do okablowania, to z tym modelem Corsair’a dostaniesz taką wtyczkę, ale w pudełkach z kartami praktycznie zawsze jest w razie czego przejściówka z molex’ów na PCI-E.

GPS nie jest udaną serią Chieftec’a…

Jak polecasz to sam sobie kup :lol: proponuje zamknąć przeglądarkę jak masz tak pomagać innym.

Ten może być :slight_smile:

z praktyki mam te informacje bo mam taki zasilacz i długo zastanawiałęm się przy zakupie i kilka testowałem w domku bo handluję elektroniką i mam takie możliwości :wink:

Jeżeli testowałeś w domu na swoim komputerze to niezbyt miarodajne wyniki są, przy wykorzystaniu 50% mocy zasilacza (chociaż tyle by i tak Twój komp nie pociągnął) nawet słaby zasilacz może trzymać napięcia (rozumiem, że miernikiem to robiłeś?) i mieć w miarę sprawność, podobnie zresztą z ciszą…

ja bym brał Corsaira…