Który zestaw komputerowy wybrać

Cześć chciałbym kupić tani komputer i znalazłem dwie ciekawe aukcje, lecz nie wiem który z nich wybrać, bo są bardzo podobne.

1 zestaw: -karta graficzna: gtx 650 ti
-procesor: amd phenom II x4 840
-ram: 4 gb ddr3
-płyta główna: gigabyte ga-m68mt-s2
-dysk twardy: 500gb (brak innych informacji)
-zasilacz: CHIEFTEC GPA- 500s8

2 zestaw: -karta graficzna: gtx550i
-procesor: AMD Phenom II x4 956
-płyta główna: Asus M5A78L-M LV V2
-ram: 4 gb ddr3
-zasilacz: Power King 550w
-dysk 160gb (również brak innych informacji)

z góry dzięki za pomoc

wybierz sobie Phenom II x6
sprawdz czy płyta główna obsługuje hexa core i jakie częstotliwości ramu

i kup taką nowoczesną kartę grafiki

Powiedz mi jaki masz budżet na komputer. Może uda się złożyć coś znacznie lepszego.
Żaden z tych zestawów nie nadaje się do współczesnych gier, niestety. Trzeba szukać czegoś z minimum Core i5-2500k i podkręcić procesor.

1 polubienie

i znowu z ceny procka do gier Penium G4560 256zł pada i5 2500K za 900zl a wiadomo że musi być seria mimimum 7xxx cena nawet mniej 838zł za nowsza generacje.

www.jaki-procesor.pl/

Za tak wysoki budżet może mieć RYZEN 7 8 CORE … ALE może on wcale nie chce grywać na ultra tylko tak poprostu mieć by ruszył tytuł.

Po pierwsze to jestem nieco zielony jeśli chodzi o składanie komputera, dlatego szukam jakiegoś gotowca na stronach z ogłoszeniami. Znalazłem te dwa zestawy i chciałem się tylko spytać który jest lepszy, który sobie lepiej poradzi w grach itp. Nie proponujcie mi innych części bo raczej i tak nie będę niczego zmieniał :slight_smile: Oba zestawy są za 600zł. Grać w najnowsze tytuły na ultra nie zamierzam bo do tego trzeba mieć wyższy budżet.

tylko 2 krotnie wyższy budżet
wystarczy by grać komfortowo.

AMD Phenom II x4
956 to black ediszyn z tego co pamiętam kręcony fabycznie wydmucha więcej ciepła bierze 125w jak Fx’y.

Msi GeForce
GTX650 ti ma głośne chłodzenie.

Nie szukaj ogłoszeń jak jesteś jak twierdzisz zielony.
Skorzystaj z jakiegoś poleasingu np Amso.pl.
Dostaniesz markowy sprzęt z gwarancją i co ważne nowym legalnym Windowsem.

1 polubienie

Ty masz wypaczone chyba na te poleasingi??

Lepiej kupić markowy sprzęt z gwarancją i systemem niż badziewnego składaka niewiadomego pochodzenia bez gwarancji i systemu.

1 polubienie

daras28-82

rezygnuje POLEASINGU ponieważ nie ma tam dobrych procków PRZY KWOCIE PONIŻEJ 1.000 cisną celerony 1core lub pentiumy G620 poprzednie sockety, to całkowita blokada na późniejsze zmiany procesora (nie opłacalnie ponieważ musimy wymieniać po całości ) … ALLEGROWICZE RÓWNIEŻ dają gwarancję więc non problemo

Skąd to wytrzasnąłeś?
Celerony?
A, no tak, pentium to celeron, te akurat się niezmiernie rzadko trafiają.
“1core” mam rozumieć że to jednojajowce klasy P4?
To akurat 50 złociszy kosztuje.
Do tysia spokojnie masz Xeon czterojajowy lub i5…
A już troszkę powyżej wspomnianego tysia załapiesz się na i5, 8GB ramu i SSD a wszystko z roczną gwarancją i Legalnym nowym Windowsem, dostaniesz to od prywatnego sprzedawcy?

1 polubienie

Nie pytałem się co zmienić, tylko który zestaw jest lepszy. Proszę nie proponować żadnych innych części itp. Wiem że oba zestawy to nie najnowsze i nie najlepsze komputery.

już pisałem Phenom ii x4 956 BE bardzo grzeje 125w głośniejsze
i 650Ti mimo 2gb też bardziej grzeje głośniejsze chłodzenie ma

Pentium 956 czy Phenom?? Ludzie wypisujecie takie bzdury, że się słabo robi od patrzenia, nie czytania.

Dobra, chyba sam dokonałem wyboru bo pomocy od forum za bardzo nie dostałem :d Zestaw pierwszy ma lepszą kartę graficzną a procesor nie różni się za bardzo od tego z zestawu drugiego. Zasilacz chefteca i większy dysk twardy to też zalety. Niestety martwi mnie kwestia poboru prądu. Jak dużo komputer z zestawu pierwszego może pobierać prądu?

Że też ludziom chce się udzielac w tym wątku naprawdę chyba z strasznych nudów.

Pierwszy będzie lepszy.
Ma mocniejszą kartę graficzną, lepszy zasilacz i większy dysk twardy.
Procesor jest nieco wolniejszy, ale raczej tego nie odczujesz.

@Claun
pomyliłem się.
Już poprawione.

Czy różnica 5 złociszy rocznie na zużyciu energii gra jakąś rolę?
Co wy wszyscy macie z tą energooszczędnością?

To ta sama paranoja co z Windowsem 10 :wink: