Który zestaw mocniejszy?

Witam wszystkich forumowiczów,

chciałbym się dowiedzieć, który z dwóch poniżej prezentowanych zestawów jest Waszym zdaniem mocniejszy i dlaczego.

Zestaw 1)

płyta: ASUS M3A78-EM

procesor: AMD Phenom X4 9850 Black Edition

pamięć: OCZ GOLD SERIES 8GB 240-Pin DDR2 1066 (PC2 8500)

grafika: ATI Radeon HD 4870 XFX 4870 XXX 1GB GDDR5

Zestaw 2)

płyta: Asus P6T Deluxe 1366

procesor: Intel Core i7 920 Quad Core

pamięci: 3GB Corsair 1333Mhz DDR3 Triple Channel

grafika: ATI HD 4870 512MB Asus Dark Knight

O ile wiadomo, że procek intela jest tutaj sporo szybszy od amd, głównie interesuje mnie tutaj sytuacja pamięci i grafiki.

Czy bardziej opłaca kupić się 3gb szybkich pamięci działających w trybie triple czy może jednak 8gb wolniejszych ddr2?

Jak duże znaczenie ma ilość pamięci w karcie graficznej, przy dużej ilości ramu w kompie?

W ogólnym rozrachunku, który zestaw Waszym zdaniem jest bardziej opłacalny?

Dziękuje za pomoc, pozdrawiam :wink:

zestaw 2

większa ilość pamięci karty przydaje sie kiedy grasz na większych rozdzielczościach i posiadasz dobry monitor. Co do ramu to biorąc więcej niż 3 gb musisz (aby w pełni wykorzystać)korzystać z 64bitowego systemu a dla 3 i mniej wystarczy wersja x86. Jeśli posiadasz bądz zamierzasz kupić system w wersji 64bitowej, oraz oprogramowanie które wykorzysta tyle pamięci to 8gb (ale bardziej w kierunku ddr3)było by lepszym rozwiązaniem. 3 gb jest dobre na teraz a co bedzie co jakiś czas?..

  1. ddr3, nawet jesli jest jej mniej, to zawsze mozna dokupic a ddr2 powoli odchodzi podobnie ddr…

  2. nie ma zadnego znaczenia pamiec na karcie wzgledem ram (wyjatkiem jest, gdy korzystasz z turbo cache), ilosc pamieci na karcie ma znaczenie w przypadku wysokich rozdzielczosci, np. do 1280x1024 wystarczy 128mb, wyzsze rozdzialki wymagaja wiecej pamieci

  3. ilosc ram nie wplywa znaczaco na szybkosc dzialania kompa w warunkach domowych, czyli net, jakas gierka itp. co innego gdybys robil jakis rendering czy obrabial wideo itp. tu przydaje sie, pod warunkiem ze program lub OS jest w stanie zaadresowac tyle (na xp nie zobaczysz wiecej, jak 3.75gb)

ps. blad, slusznie zauwazony nizej :roll:

na systemach x86 w tym Windows XP zobaczysz 3 GB lub max 3.25 GB ram, nie wprowadzaj kolegi w błąd

Zamierzasz któryś kupić?

Jeden z tych dwóch właśnie prawdopodobnie kupię, bo trafiła mi się fajna oferta (obydwa kosztują tyle samo).

Co do systemu to myślę, by przesiąść się na 64bity, myślę że jest już trochę programów wykorzystujących tą architekturę i teraz może mieć już to sens.

Jak byście mieli porównać tylko te karty graficzne do siebie i oddzielnie pamięci do siebie, to które byście wybrali dla siebie??

Wiecie coś o tym triple channel, tylko nie w sensie co to jest ale jak się sprawuje praktyce…

Teraz kupuje się procesory Phenom II, a nie Phenom I.

PII 955 BE czasami dogania Core i7. :slight_smile: