Ktoś jeszcze tęskni za starym wyglądem portalu i forum?

Cieszę się, że tak uważasz. Niestety @tomekb i między innymi @madafaker byli innego zdania :wink:

ej no bez przesady, zaglądać można, np po to, aby się pośmiać oraz powspominać…

1 polubienie

Szkoda, że najnowsza wersja portalu, czyli 2021 nie otwiera się już prawidłowo w starszych wersjach FF.
Działa jak się wyłączy Java Scripty…niestety, to oczywiście upośledza strony.

Więc najwyższy czas abyś zaktualizował przeglądarkę do odpowiedniej wersji a nie siedział na przedpotopowych wersjach, które już od dawna nie są wspierane. Nikt nie będzie pisał strony specjalnie dla ciebie bo ty używasz starych wersji przeglądarek.

1 polubienie

Ale ja mam dwie inne najnowsze przeglądarki, jednak z pewnych względów używam FF.
Poza tym, nie natrafiłem jeszcze na stronę, która nie otwierałaby się w tym FF, więc to już pewnie jakiś ekstra kod, którego jeszcze inne strony nie używają.
WP wszędzie otwiera się prawidłowo…

Nie te skrypty blokujesz, co powinieneś. Noscript to zło. Samemu dodaje się szkodliwe skrypty do moich filtrów. Wtedy jest lekko i śmiga jak rakieta. Teraz na DP, to tylko widzę szkodliwy google apis.

Googleapis.com to legalna usługa (API) Google, jednak istnieje wielu cyberprzestępców (oszustów), którzy używają jej w celu promowania różnych technicznych oszustw dotyczących pomocy technicznej. Celem tych oszustw jest wyciąganie pieniędzy od użytkowników poprzez nakłanianie ich do zapłacenia za usługi lub produkty. Googleapis.com nie jest jedyną subdomeną wykorzystywaną przez cyberprzestępców w oszukańczych, złośliwych lub innych celach. Aby przeczytać artykuł o innej poddomenie witryny googleapis.com, która służy do rozprzestrzeniania różnych złośliwych programów (malware),

Być może masz jakiś secure internet, albo takieś cuś zawzięte na to. Noscript, to wiele funkcji strony nie działa.
Jak się samem nie zabierzesz za robotę, to o kant rozbić aplikacje to zrobią za Ciebie, a gwarancji nie będzie wcale, albo w ogóle.

Ja wyłączałem scripty po prostu w uBlock Origin.
Wówczas strona ładuje się normalnie.
Czyli po prostu, nowy kod strony zawiera jakieś scripty, które ciągle przeładowują stronę.

Można w jakiś sposób włączyć starszą wersje wyglądu Portalu…? Przecież na tą bladą stronę z tymi komentarzami nie można patrzeć…

2 polubienia

Oczywiście. Wystarczy odpalić FF 3,0 na Windowsie 95 :wink:

I jakby się tak zastanowić, to wówczas na tym Windowsie 95 taka strona nic nie ważyła a potrafiła zawierać tyle samo informacji co obecna - ważąca tyle, co kiedyś gra.
Ale to nazywa się postęp…tylko czego?
Wpychania reklam i dynamicznego doładowywania strony, która nie ma końca…

1 polubienie

Ktoś tam, coś tam pisał o staniu w miejscu i cofaniu się w rozwoju. W mojej opinii, nową wersją portalu, DP cofnęło się w rozwoju, o jakieś 20 lat.

5 polubień

Czyli dobrze, przecież za epoki kamienia był najlepszy portal. :laughing:

“HURR KIEDYŚ TO BYŁY CZASY DURR”

Niech nie ruszają przynajmniej forum.
Ponieważ pewnie wiele osób odpuści(ło) sobie już sam portal, a zagląda jeszcze na forum, które czyta się wygodnie.
Ale to chyba już tylko łabędzi śpiew…i ostatnie podrygi.
Pewnie forum też czeka “rozwój” i nowy layout…

Jeżeli chodzi o mnie to strony z dawnych lat wspominam bardzo dobrze, ale za nimi nie tęsknię. Pojawiły się nowe wyzwania, układ mobilny, dziesiątki szerokości ekranu, dziesiątki urządzeń. Strony musiały zacząć dopasowywać się do urządzenia.

Uważam też, że dzisiejsze technologie umożliwiają zrobienie stron czytelniejszych niż te z dawnych lat i często to jest dobrze wykorzystywane.

Co do nowego DP. Te komentarze pod artykułami na głównej przypominają mi trochę takie połączenie portalu z np Twitterem (w pewnym sensie oczywiscie). Co mogę powiedzieć,… odważnie :]

Na dziś wygląd strony bardzo mi nie przeszkadza. Jest brzydki ale można się przyzwyczaić. Natomiast według mnie to nie jest krok do przodu. Wygląd przypomina mi wygląd blogów z początku lat 2000. Jest mało nowoczesny, brzydki, strona wygląda jakby była napisana w prostym edytorze HTML na zajęciach w gimnazjum z informatyki. No… amatorką zaciąga i raczej nie przypomina w niczym, że to profesjonalny portal IT.

1 polubienie

Starszy był lepszy, i tyle w temacie :stuck_out_tongue:

No tak, nad główną trzeba jeszcze popracować. Mnie to w nietypowych podejściach powala https://yandex.ru/ na głównej wszystko. Wielkie wydarzenia ogólnoświatowe poprzeplatane blogami użytkowników w rodzaju jak przygotować kurczaka :]

Na pewno ładniejszy, profesjonalniej wykonany, czytelniejszy. Myślę tez jednak, że marna czytelność aktualnej strony wynika przede wszystkim z źle rozplanowanego umieszczenia reklam, które odciągają od treści, psują kompozycję, i zmniejszają przyjemne doświadczenie z obcowaniem z treściami na stronie. Gdyby zmienić ich układ, nachalność (jezeli nie można całkowicie z nich zrezygnować) byłoby dużo czytelniej i przyjemniej.

Ja tęsknię za starą szatą DP… teraz jest dvpowato.

Ano jest. Nie ma programów już 5 dni, a tekstowo przeciąg - same mało interesujące sztachety i wariactwo z komentarzami.
Miały być lepsze dobreprogramy - jest wykręcanie śrubek z pędzącego DPorshe…